bugün

Laikliğin tehlikeye düştüğü durumlarda başvurulmak zorunda kalınan antidemokratik çözüm.
(bkz: darbe)
şimdiki demokrasiye biraz daha boka sararsa tercih edeceğim durumdur.
(bkz: cunta rejim)
karşıma çıkan anketlerde kesinlikle katılıyorum seçeneğini işaretlediğim yönetim.
80 li yılları yasayanların %98 lerde onay verdıgı ıdare.
adnan menderes zamanında olan olay.ülkeyi askerlerin ele geçirmesi..
askerin, sorgusuz sualsiz tanıdık birini * tutukladığı anda, tam olarak, ne olduğu anlaşılacak rejimdir.
DAHA BiLE AZDIR, bazı yönetimlerin de ısrarla askerin eline geçmesi gerekmektedir...
kendisini LKKK (Laikliği koruyan kemalist konsey) gibi görüp hala ülke içinde fiili cunta gibi mekanizmasını işleten cuntacı MGK zihniyetinin ortaya çıkardığı olaydır. Evet anti-laiklik tehlikesi vardır bu ülkede fakat bu tehdit sivil ve demokratik yollarla engellenerek askerin her halta karışma bahanesi olmaktan çıkarılmalıdır.
"Yasama ve yürütmeye ayrı ayrı zaman mı harcıyorsunuz?
Ben darbe kullanıyorum, yıkıyorum gidiyorum." *
o ülkenin sittin sene refaha kavuşamayacağına delalettir. beynini örümcek ağları kaplamışların asla hayır demeyeceği vakadır.

(bkz: bi siktir git)
ülkeyi bir kısır döngü yönetmektedir.hem ordu hem de bürokrasinin üst kademelerine birileri yerleştirilmekte bu kadrolaşma aile şirketine dönüşmekte ve ülke kazan bunlar kepçe karıştırılmaktadır.
gerici iktidarı korkutan cümle
isteyenlerin çokluğuna bakılırsa ülkemizde halen demokrasi kelimesinin anlamının kavranmadığına işarettir. bu kişilerce totaliter yönetimlere özenmenin koyunluğu kabul etmekle eşdeğer olduğu anlaşılmamaktadır. tabii bir de güçler*** ayrılığı ilkesi vardır ki, neyse anlatmaya çalışıp zaman kaybetmeyeyim, bakınız: http://tr.wikipedia.org/w...%C4%B1l%C4%B1%C4%9F%C4%B1
Ülkeyi askerin yönetmesi monarşinin gelmesi demektir asker ülkeyi korur, siyasetçi ise ülkeyi yönetir yani halk kendi kendini yönetir ki buna demokrasi denir.