1. .
  laiklik elden gidecekse bu ülkeyi korumak gerekirse en önde savaşırız diye artistlik çekenlerin yalancının dik alası olma olayıdır. örneklemek gerekirse pkk tarafından şehit edilen evlatlarımızın büyük bir çoğunlunun ailesi dindardır, yemin törenine kapalı diye alınmayan anneye çocuğunun tabutuna sarılırken kimse sarılma diyememektedir. türkiye'nin elit kesimini oluşturan o artist tabaka anca lafta bu ülkeyi koruruz diyebilmektedir. lakin dindar kesimin gözü pek evlatları şehadete susamış bir şekilde pkk lı hainlerle savaşmış ve şehadet mertebesine ulaşmıştır.
  3 -6 ... acz ve fakr
 2. .
  genellemesi yanlış olan bir söylemdir.

  bu ülkeyi düşünen herkes, kendi içimizde kavga ettikçe bir halt olamayacağımızı anlamalıdır. bu gerçeği es geçerek hala aynı şeye devam edip kutuplaşmayı sağlayan ya cahildir, ya kutuplaşmadan nemalanıyordur, ya da misyonerdir.

  (bkz: din ayağına bölücülük yapmak)
  1 -1 ... fidelcastro
 3. .
  diskolarda dans peşinde koşan, para için köpekleşen, geceleri ayyaş olmayı marifet bilip ayık kafayla dolaşamayan, hayatındaki en büyük hedefi, okulunun en gözde sarışın bombasını ayarlamak olan, hep ben eksenli yaşayan gençlerin, sözde ülkemizi koruruz demesi eylemidir.
  * *
  4 -3 ... secret1907
 4. .
  dinimizi koruyoruz diyenlerin 2003 yılında abd ile ırak'ı işgal etmek istemesi ile aynı şeydir. bugün filistin ve ırak için ağlayan aşırı dinci kesim abd ve israil ile bir çok alanda ortaklık yapmıştır. bu ülkede hiç bir parti bağımsız değildir chp'de aynı akp'de aynı çünkü ülke kendi kararlarını verebilecek kadar güçlü değil. biz iç kavgalarımızla oyalanırken başkalarının büyük projelerinde piyon olmaktan öteye gidemiyoruz. bu ülkede sağ sol fark etmez bağımsız bir türkiye için hareket edebilecek parti yoktur bu yüzden kimse kimseye boşa taş atmasın. biz ortak paydalarda buluşup bağımsız bir ülke hedefinde koşmak yerine kavga ederek zor ayakta duran devlet sisteminin altını oymaya çalışırsak elimizdekini de kaybederiz.

  (bkz: tencere dibin kara seninki benden kara)
  1 ... seri arti oy veren insan