1. .
  (bkz: durun durun bize bir şey anlatmaya çalışıyor)
  3 -1 ... undergrounder
 2. .
  ülke gündemini ülke durumunu iyi analiz etmiş gayet normal insanlardır.

  (bkz: dikkat çekmek için başlık açmak)
  5 -5 ... bilgehan
 3. .
  bir sonraki adımlarında ''ülke yok'' demeleri muhtemel insanlardır.
  5 -2 ... ve tanri kadini yaratti
 4. .
  şeriatı tehlike olarak görmeyen insanlardır. onlar için şeriat ideallaridir tehlike değil.
  1 -1 ... nilze
 5. .
  (bkz: seni tanıdılar biz kaçıyoruz)
  2 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 6. .
  (bkz: evvellallah şeriatı getireceğiz)
  (bkz: ben laikim)
  -2 ... hyperion
 7. .
  şeriatı tehlike olarak görmeyen insanlardır.
  1 -1 ... sıpa
 8. .
  şeriatçı olan yani tehlikeli kitlenin bir ferdi olması en yüksek ihtimaldir, ha eğer değilse zeka seviyesi kontrol edilmeli, oy hakkı elinden alınmalı hatta tecrit edilmesi şarttır.

  (bkz: kör olmak)
  2 -2 ... arude50
 9. .
  var diyerek vehim ve korku edebiyati yapip, kutuplasmalari korukleyen ve halkin kim oldugundan bihaber insanlarla aynidirlar. farki belirleyen bakis acisidir.

  yillarca iran olacagiz diyip tir tir titreyenler ve milleti de titretip germeye calisanlar, sonradan ne hikmetse rotayi malezya'ya cevirdiler. gerci burada da umduklarini bulamadilar ama soylem baki kaldi: "tehlikenin farkinda misiniz?".

  evet tehlikenin farkinda millet. ne cumhuriyetin temelinde jakobenizm vardir diyenleri, gerektiginde demokrasi hatta hukuk bile askiya alinabilir diyenleri hatta asil olan biziz, bizim istemedigimizi bu ulkede yapmaya kimsenin gucu yetmez diyenleri ve bunlarin dogurduklari tehlikenin de bu millet farkinda elbet. gerci onlar icin her ne kadar onlar ayak takimi olsalar da, durum bu. begenmiyorlarsa gidip baska halk getirsinler!

  daha dune kadar seriat geliyor deyip korku edebiyati yapanlar, cuntalarla isbirligi yapip demokrasiyi askiya almakta beis gormeyenlerin bugun ulkenin ve toplumun temeline dinamit koyan ceteler ve orgutlerle beraber aniliyor olmasi hizlarini ve hirslarini kesmiyor.

  son soz: seriat ihtimali var midir? vardir ama tek olasilikta bu degildir. en az bu ihtmal kadar da seckin zumre oligarsisi tehdidi de mevcuttur ve hicte az bir tehdit degildir...
  3 ... el erzurumi