1. 1.
  Bir iddiya. Muhaliflere havlu attiracak cinsten. Su an bir avmdeyim, ve iyne atilsa yere dusmeyecek kadar kalabalik. insanlar kitlik varmis gibi para harcayip alis veris koyuyo. Haliyle benim de kafamda bazi soru isaeretleri beliriyor. Soruyorum ulke krizde ise bu insanlar parayi nerden buluyor. Masalarda hep pahali sigaralar,arac anahtarlari var. Arac demisken, otoparkta yer yok. Arabamla geldim yer bulamadim, tekrar eve donup aracimi birakip taksi ile geldim. Afedersiniz ama skerler boyle krizi.evet
  2 -9 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
 2. 2.
  Düşünemeyen akepeli sorunsalı. Tüketimin üretimden fazla olması ülkenin ekonomisini özetler. Tüketmek o kadar iyi bir şey değildir.
  1 -2 ... the president
 3. 3.
  Allah yoksa bu dağları kim yarattı. Paris'te benzin zamlarindan dolayı sokağa çıkan insanlar daha tuhaf bence. Paris lan ora aq. Bizde sorun para olmaması değil ki, çok para olmaması. Ve bazılarında çok para varken neden bizde Çok para olmaması. işte asıl krizi bu yaratıyor.
  ... 29th
 4. 4.
  Çünkü bu millet krize şerbetli.

  Ota boka kriz var diye diye millet kanıksadı. Deprem olayında da aynısı geçerli. Çıkıyor uzmanın biri deprem olacak diyo. Biz bilmiyorduk amk. Naapsın millet yaşamasın mı?
  işte elit tayfanın handikapı. Felaket tellallığı artık para etmiyor, fikrin önerin nedir.
  1 ... tea man
 5. 5.
  "neden avm lerin koridorlarında binlerce insan ellerinde hiç poşet olmadan geziyor" sorusunu beraberinde getiren sorudur. adamlar/kadınlar dışarıdan vitrinlere bakıyor. daha cesur olanları mağazalara girip bir şey almadan çıkıyor. sonra hepsi toplanıp en üst katta tıka basa kampanyalı menüleri ( aylık istihkak ) yiyip evlerine gidiyorlar.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  Milletin parası var devletin yok zannımca.
  Bunun sebebi ise esnaf kesim vergi kaçırıyor. Devlet vergi alamadığı için benzin vs gibi ürünlere zam yapıp duruyor.
  Aldığı vergi kazancını ise memura veriyor. Memur nasıl olsa sabit geliri olduğu için kredi kartına dalıyor.

  Olay bundan ibaret. Devlet fakir halk hırsız.
  1 -1 ... benimhalaumudumvar
 7. 7.
  Geçen avm ye gitmiştim, mağazadaki hemen herkes yarım saat kıyafetlere ve fiyatlarına bakıp hiç bir şey almadan çıktı. Herkes - tıpkı benim gibi- gezip tozmaya gelmiş sadece, para harcamaya değil.
  5 ... the bellatrix lestrange
 8. 8.
  Ben de anlam veremiyorum.

  Bakınız ben çok yüksek bir maaş almadığım için evden dışarı cikmiyom. Ama insanlar öyle mi. Fink fink geziyor zilliler.
  2 ... serpil silahliperi
 9. 9.
  Capulcularin hayla mantikli bir aciklama yapamadigi. Tutturmuslar uretim yok tuketim var felan. Karsimdaki iskender ustasi 25 dakkada bes porsiyon iskender uretti amk. Onu bosver, tuketim var diye zirvalamiyorlar mi birde delirecek gibi oluyorum. Simdi az once tanga aldi adamin biri kendine. Ne yapsaydi, uretim yok tuketim var uretim yapmaliyim deyip tanga imalatina mi baslasin? Gecin bu martavallari biraaader,gecin. Evet.
  -3 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
 10. 10.
  Salak mısın onlar bir şeyden kısıp onları almak zorunda kalıyor işte aklın bu kadar sakın biraz daha fazla düşünme kafandaki nohutun kavrulmasını istemiyorum.
  -1 ... nefretin vucut bulmus hali