1. 1.
    magazin programlarının olmazsa olmazlarındandır, mankenlere "ekmeğin fiyatı ne kadar?" diye sorulması. program bununla, ilgili mankenin ülke gündemine ne kadar hakim olduğunu test eder. birbirinden güzel mankenlerimizin verdiği abuk subuk cevaplara karşı, biz birbirinden sıradan insanlar evde tv karşısında "amına koduğumun salağı" diye mırıldanarak, sinir krizleri geçiririz. peki ama gerçekten de ekmeğin fiyatı bilindiği zaman, ülke gündemi de takip edilmiş mi olunur? son derece yalnış bir uygulamadır, belki temel gıdalarımızdan birisi olan ekmeğin fiyatı herkesçe bilinmelidir, ama kime göre? çok eskilerde kaldı, ekmeğin fiyatı lafı, artık yiyen var yemeyen var, üstüne bir de yığınla ekmek çeşidi var. hadi bu işin geyik kısmı, bunu geçtim, ülke gündemi nasıl takip edilir? en kolay ve güveniliri, tabiki medya ile. güvenilir dedim ama yalnış anlaşılmasın, bu devirde medyanın güvenilirliği mi kalmış, ortada onlarca yayın organı var ama çoğu aynı kişilere ait zaten, hükümet yanlılar ve karşıtları diye bölünmüşler. peki konunun başına gelirsek, o bizim birbirinden güzel mankenlerimiz, isteseler bile nasıl takip edecekler gündemi? bunun için düzgün ve güvenilir kaynaklara ihtiyaçları var. hal böyleyken, onları veya herhangi birini, ekmek fiyatları üzerinden nasıl sorgulayabiliriz? her gün köşe yazısını okuduğun adam, birden apar topar tutuklanıyor, "e devletin savcısının bildiği bir şey vardır" diyorsun, sonra aynı savcı hakkında değişik yayın organlarında abuk subuk haberler, "aa bu da yaramazmış" diyorsun, belli bir zaman geliyor, bu sefer "herşey olur bu ülkede" diyorsun. sen bile bu işin içinden çıkamıyorsan, o şirin mankenler ne halt yesin? vereceği en bomba cevap, "ama ben ekmek yemiyorum ki" olacaktır.
    ... ben hep 17 yasindayim