bugün

bir zamanlar hit parçalarından. nereden dolandı dilime akşam akşam. yerimde duramıyorum.

https://youtu.be/r6GmNtqLPyk
aşağıda bahsi geçecek kepazeliğe konu olmuş talihsiz şarkı/türkü vs.

yıllar yıllar önce; bir kış günü o zaman daha altı yaşında bile olmayan küçük yazarımız myxomatosis mini mini dedikoducu bir velettir. amcaya kız istemeye gidilecektir, kızın ailesi ile tanısılıyordur kız istenecek söz de kesilecektir bu sebepten cümbür cemaat gidilmiştir. o sıralarda ise "ula ula niyazi" çok meshurdur, küçük velet myxo diline dolamıştır. kim bilebilirdi ki o gece olacakları?

evde gelinin de yeğenleri vardır, bu kızların yanına gidilip "ula ula niyazi" loop'a alınır. meğerse gelinin babasının adı niyazi imiş. bir minik velet vardı orda. "vay anam sen nasıl benım dedeme öyle dersin" diye beni bir güzel pataklamıştı. kadere bak.

öbür odaya aldı bu kızlar beni sonra. bi güzel patakladılar. ben de gittim gelinin odasından nivea kremi çaldım. yatağa perdelere boydan boya sürdüm. yazık amcam rezil olduydu.
anneannem söyleyip duruyordu bana bunu küçükken çok gülüyordum lan, nası gülünmez beyim adam "ula ula niyazi yiyece misun beni adam adamı yese yerdi deden neneni" diyor.
(bkz: kamil sönmez)
(bkz: zombi niyazi)
(bkz: yamyam niyazi)
'niye yedin piyazi' diye devam eden bir versiyonu da vardır.o da * bir grup vitamin şarkısıdır.
rize bölgesine ait bir garip türkü.

sivrinin tepesinde vardır dikili taşlar
sol omuzdan aşağı aldı sevdalı saçlar

ula ula niyazi yiyece misun beni
adam adamı yese yerdi deden neneni

saçlarım ördüler
arasını dürdüler
dünya güzelliğini
niyazi'ye verdiler

ula ula niyazi yiyece misun beni
adam adamı yese yerdi deden neneni

ip ile çekiyorum önümüzdeki yazı