1. 1.
  1947 doğumlu, israil başkonsolosu ephraim elrom un kaçırılmasında etkin rol almış 1972 de 25 yaşında iken öldürülen devrimci.
  11 -2 ... uieat
 2. 2.
  sağda solda gördüğünüz, tanıdığınız birçok ulaş'ın isim babası.
  11 ... uieat
 3. 3.
  "mahir, hüseyin, ulaş, kurtuluşa kadar savaş" sloganının değişmez elemanlarından biri..
  14 ... insomniac
 4. 4.
  Hele Ulaş'a Ulaş'a
  Ulaş benzerdi güneşe
  Ulaş gardaş can veriyor
  Yüreğim düştü ateşe.

  Ulaş'ın elinde mavzer
  Mavzeri türküye benzer,
  Bizimkiler böyle ölür
  Böyle ölür bizimkiler

  Tohumlar düştü toprağa
  Donandı yeşil yaprağa
  Kurban olam kurban olam
  Seni yaratan toprağa.

  gibi adına onlarca türkü yapılmış devrimci.
  11 -2 ... haricten gazelci
 5. 2.
  mahir çayan ın ideolojik yükünü omzuna aldığı gençlik hareketinin gençlik harekatına dönüşüm sürecinin en aktif üyelerinden aksiyon adamı tanımıyla uyumlu şahsiyet.
  8 ... abaru
 6. 3.
  mezarı ankara'da karşıyaka mezarlığında olan ve mezar taşı devrimci kardeşlerimiz tarafından slogan tahtasına döndürülmüş devrimci.
  5 ... editor
 7. 4.
  babamın cok sevdigi için ismini bana layık gördügü devrim neferidir.
  13 ... bizbilmiyorennn
 8. 5.
  ismimin ulaş olmasinin sebebi, katledilmiş devrimci. Tam adı Rasih Ulaş Bardakçı'dır.
  8 ... ucankacan
 9. 6.
  hiram abas tarafından katledilmiş olan dönemin en önemli isimlerindendir.. ephraim elrom'un kaçırılmasında önemli rolü hüseyin cevahir üstlenirken elrom'u ulaş öldürmüştür. harika bir devrimcidir kendisi.. saygı ve sevgi ile anıyoruz üstadımızı..
  5 -1 ... che guevara
 10. 7.
  1947 yılında Hacıbektaş'da doğdu. ilk ve orta öğreniminden sonra ODTÜ'ye girdi ve burada devrimci düşüncelerle tanıştı. Revizyonizmin ve oportünizmin egemen olduğu bir dönemde, Marksizm-Leninizmin devrimci çizgisini benimsedi. Dev-Genç'in oluşumunda etkin bir biçimde yer aldı. 1960 sonlarında Mahir Çayan la birlikte tüm oportünist ve revizyonistlerle olan her türlü bağların kesilmesi ve THKP-C'nin kurulması çalışmalarında etkin bi-çimde yer aldı. THKP-C'nin ilk silahlı eylemlerinde yer aldı. Mayıs 1971 yılında E. Elrom'un kaçırılması üzerine başlatılan "Balyoz Harekâtı" sırasında esir düştü. Kasım 1971'de askeri cezaevinden firar eden beş devrimciden biriydi. THKP-C saflarındaki sağ-sapmanın tasfiyesi ve Öncü Savaşının sürdürülmesi düzeyinde istanbul'da çalışmayı sürdürdü. 19 Şubat 1972 günü kaldığı ev oligarşinin zor güçlerince kuşatıldı. Ulaş , düşmana karşı son kurşununa kadar savaşma kararlılığıyla çatışmaya girişti. Ve sabaha karşı katledilmiştir. *
  5 -4 ... nobran ne ya