bugün

çoğu zaman nasıl ukde verileceğini dahi bilmeyen yazarlar tarafından saçma sapan içerikle doldurulan not.
(bkz: ps i love you)
ben düşündüm sen büyüt, sen yaşat, sen savun...
çok önemli notlardır. ve ukteyi dolduran genelde yoksayar, ki çok ayıptır, yapılmamalıdır.
ben ukte sahibinin düşüncelerini ve duygularını da merak ediyorum arkadaşım. silmesene.
uktesinin aslında ukte olmaması üzere yazılan nottur. bilgi denemesi için yazılan ukalaca notlardır.

bık bık

uktecinin notu: yönetmen, müzisyen, şu tarihte doğdu, şunu yaptı etti...

birde şunu yazanlar var;

doldur mesaj at.
bilen doldursun.

hee oldu canıım..
uktecinin 'bu uktenin nesini merak ettin ya da nesini dolduramadın' sorusuna cevap olarak doldurdukları bölümdür. ama kimi yazarlar notlarını yazdıktan sonra, notun içine not düşerek ukteyi hangi konudan esinlenerek doldurmanızı istediklerini yazarlar, gerçek dışı örnek olarak;

ukte: 21 aralık
not: doldur mesaj at, coğrafya.

o zaman da akla 'madem biliyodun kendin doldursaydın ya şirin şey.' demek geliyor. ilginç tabi.**
(bkz: doldur mesaj at)
(bkz: doldur kese at)
(bkz: doldur masaj at)
(bkz: doldur bi sakal at)

böyle gider...
yazarların genelde üşenip tek bir harf olarak bıraktıkları not. kimileri de meraktan olsa gerek "doldurduktan sonra mesaj at" şeklinde not düşerler.
bazen elinizi ayağınıza dolaştıracak bir nottur. hele ki, türk diline gereken önemi vermiş bir yazarın notuysa. örneğin; * uktecinin notu: "üç nokta. " anlamı bilinse de, daha ciddiye alınır. güldüren notlardan, hala güldüreni ise; * " sen yapacaksın bu işi, ben gördüm sende o ışığı"
yazarların ukte verirken not olarak yazdıklarıdır. bazen ilginç, bazen sıkıcı, bazen de komik gelir insana. en çok yazılan notlar "nedir?" ve "kimdir?" olmakla birlikte soru işaretleri ve ünlemlerle resim yapmaya çalışanlar da mevcuttur.

mesela aşağıdaki not ukte için ideal iken:

uktecinin notu: bir yazar ama hakkında pek bilgim yok. hatta; "1929 kışı bir şehir efsanesi" adlı bir kıtabı da var. bilen birisi doldurursa sevinirim.

direkt tanım yapılmış ukteci notları da mevcuttur:

uktecinin notu: dikey kalkış yapabilen hava araçlarının havada asılı kalma hareketlerine verilen isimdir. (bkz: hovering)

en çok kullanılanları ve sıradışı olanlar ise:

uktecinin notu: nedir
uktecinin notu: ?
uktecinin notu: kimdir?
uktecinin notu: bilenler için...
uktecinin notu: ne demek
uktecinin notu: <<<>>>
uktecinin notu: ............9
uktecinin notu: .,
uktecinin notu: ?!
uktecinin notu: uktem ukte olsun
uktecinin notu: ??
uktecinin notu: ?&#8364;...

uktecinin notu: doldur uleynnnn...
uktecinin notu: bilmiyorsan dokunma
uktecinin notu: tutski yançek! (bkz: hbs ag)
uktecinin notu: mümkünse larker doldursun (bkz: helmelendirmek)
uktecinin notu: yazarlar verdiği ukteden sorumludur. başlık olarak açamayacağınız konuları ukte vermeyiniz. verilen ukte merak edilen bir konuda bilgi elde etmek için olmalıdır. ukteyi verme nedenini belirten kısa bir not düşünüz ahah (bkz: hoytur)
sırf boş bırakamamaktan dolayı saçma hallere bürünen ukte açıklaması.

--spoiler--
petrucci nin saz çalması

uktecinin notu: çalsa nolurdu be abi.
--spoiler--
bo$ birakmaya gelmeyen bir not.
ben cami avlusuna birakip kacmak istedim, bana aynen $oyle dedi:

"uktecinin notu kısmına ukteyi verme nedenini belirten kısa bir not yazınız. boş bırakmayınız."
yazarların genelde vermek istemediği not.
hiç bıraklımadığı için ukte doldurası gelen yazarları üzen mote *
akıl akıldan üstündür belki benden iyi açıklayan çıkar mantığı ile yola çıkmış kişinin; başlığı açacak kişiye yardım ettiği, kişinin başka bir anlam çıkarmaya yönelik davranışını ve bilgi içeriği yerine geyiğe sarmasını ketleyen veya yavrum bu anlamını da unutma e mi anlamında yazdığı nottur*. mesela;
kara
1.bir toprak parçası.
2.siyahın eş anlamlısı.

anakara
1.kıta
2.anne toprak parçası ehheeehe ööhöhhö değil anacım.
güncel Önemli Başlıklar