1. 1.
    Mebin yeni aldığı kararla bu iki yabancı dil de artık öğretilecek
    ingilizce arapça almanca nın yanına bu ikisi de milli eğitim müfredatına alınmış oldu
    Bu iki dil o kadar lazımdı ki gün içinde çok zorlanıyorduk bunları bilemediğimiz için
    Hele ki doğuya gittiğimiz de halkın bir kısmı bulgarca bir kısmı da ukraynaca konuşuyor bu mükemmel düzenleme ile artık hem onlar kendi dillerini daha sağlam öğrenecek hem de herkes anlaşabilecek
    Çok güzel olmuş!.
    1 -1 ... kelagerm
  2. 2.
    az önce internetten baktım hakikaten doğruymuş..
    gerçekten diyecek laf bulamıyorum.
    az önce tam da şöyle yazacaktım. bu dillerin yerine ingilizce'yi daha iyi öğretseniz ya diye. bırak ingilizce'yi keşke anadilimizi, türkçemizi doğru düzgün öğretseniz...

4 yıllık üniversite okuyanlar hala -mı -mu soru eklerini ayırmadan yazı yazıyorlar defalarca şahit oldum.
    ilk önce kendi dilimizi adam gibi öğrenelim. sonra diğer dilleri öğrenmeye merak salarız. lütfen..
    şaka gibi yahu.
    ukraynaca ve bulgarca..
    1 ... hislibiri
  3. 3.
    Güzel bir projedir, afrika dili de eklenmesini isterim. Fransızca politik ve tarihsel sebepten ötürü revaçtan da düşmüşken öğretmek manasızdı. Diğer gelişmiş ülkelerin dili için de aynısı geçerli. Siyasi olarak ukrayna ve bulgaristan’a destek vermek, komşularla bağ kurmak iyidir. Ha tıpkı ingilizceyi öğrenemedikleri gibi öğrenemeyen öğrenciler olur tabii, fakat bu öğrencinin sorunudur. Devlet insanın kafasını yarıp bilgiyi zorla sokamaz.
    ... melevan
  4. 4.
    Söz konusu diller itibariyle Çok gereksiz bir karar ama başlık sahibinin de algısının hakkını vermek lazım. Kürtçe öğrenmektense Slav dili öğrenmeyi yeğleriz, biz doğudakilerin dilini değil, doğudakiler bizim dilimizi öğrenecek ve konuşacak.
    4 -1 ... kedilerinbabasi57
  5. 5.
    Bulgarca yi ogrenen tum balkanlari anliyor neredeuse. Hepsi de guney slav dili zira. Balakn ticareti atilom hareketleri dolayisi ile dogru hamle.
    2 ... ruut altmis alti