bugün

tarihte hicbirzaman ukrayna diye bir ulke olmamistir.
batinin sscb yi parcalayarak yarattigi 30 yillik gotten uydurma bir ulkedir.
bu ulke rusyadan toprak alarak kurulmasindan sonra o topraklardaki kendini hala rus sayan insanlara karsi 8 sene yoketme politikasiyla yapmadigini birakmamistir.
butun bunlar amerika ve ingilterenin kontrolunde oldugundan yapilan bu katliamlar dunyada ses getirmemis, bircok kisi habersiz kalmistir.
takii rusya "yeter artik " deyip karsi saldiriya gecene kadar.

nasil ki amerika onlarca yildir hayali olan turkiyeyi bolup guneydoguda bir kurt devleti kurmasini hicbir turk kabul etmiyorsa, nasil ki, oyle bir devlet kurulsa bile buna karsi cikmaya ve o topraklari geri almaya calisacaksak ve nasil ki, o topraklarda " ben turkum" diyenlerin oldurulmesini oturup seyretmeyeceksek, ayni seyi rusyada yapmaktadir.

yani bugun rusyayi suclayanlar, yarin ayni durumda olabilir.
yıllardır iddia ettiğimiz bir resmin parçası olan olaydır.

aynı şeyi yıllardır bu öso denilen oluşum için söylüyoruz diye ne ırkçılığımız kaldı ne insan düşmanlığımız.. suriyenin mevcut hükümeti ve suriye halkı ( kuzey suriye değil şam ve kalanı ) için öso bizim pkk yı gördüğümüz gibi bir yapılanma. en başta ışid içinde aynı şeyleri söyledik durduk ama iktidardakiler "öfkeli gençler" diyerek masumlaştırmaya çalıştı. iktidar yandaşları o zamanlar ışidi de savunuyordu malum. sonunda ne oldukları ortaya çıktı. öso da aynısı bir farkı yok.

bu olay rusya-ukrayna içinde aynı bir farkı yok. batı dediğimiz avrupa ve abd yüz yıldır aynı oyunu oynayıp duruyor. adamların taktiği açık parçala ve yönet. yugoslavya neden dağıldı yaşı yetenler bilir. o etnik çatışmalar ve iç savaşlar durup dururken mi yaşandı ? ırak nasıl parçalandı hatırla. suriye nasıl parçalandı hatırla. aynı şeyleri zamanında o zamanki adı sscb olan rusya batıya ve abd ye daha fazla bela olmasın diye bunlarında başına böyle parçalanmalar ördüler. ukrayna gene istisna kalabilirdi ama bu devlet başkanları gene batının oyunlarına geldi natoya almayacaklarını bile bile natoya girecem diye direndi sonunda da olan masum insanlara oldu. kesinlikle rusya haklıdır demiyorum ancak olayın özü de bu.. emperyalizm iğrenç bir sistemdir. kapitalizmin köpeği olmuş bu "medeni" batı kaç milyon insan ölmüş umursamaz. onlar sadece kendi halkını ve kendi iktidarlarını düşünür o yüzden bizimde aralarında olduğumuz devletler bu iblislerin oyunlarına gelmemeli. bizde de yıllardır türk-kürt kavgaları yaratıyorlar. son 10 senede alevi-sünni mevzuları yaşanmaya başladı. yetmedi ülkeyi araplar ile doldurup bizim sosyal yapımızı tamamen bozmaya başladılar. bizim iktidar yandaşları hala mevzuyu anlayamıyorlar ama iş işten geçtikten sonra "belki" jetonları düşecek..
bin yila yAKIN BAGIMSIZ BIR ULKE MI ?)))
BU AYNI bizim kurtlerin 6000 yillik tARIHINE BENZEDI.
tamam komunist en çok sen haklısın. ukraynanın buğdayına, toprağına çöküp kıtlık yaşatan kahpe stalin de doğrdudur kesin.
yine aynı şekilde Pakistan diye bir ülke yoktur, orası Hindistan'ın müslüman kısmıdır. onlar da Hintli yani.
Ayrıca tarihteki ilk Rus devleti olan Kiev knezliğinin kurulduğu yer günümüzdeki Ukrayna topraklardır. Ukrayna, Slavca sınır ülkesi anlamına gelir.
Acı bir gerçek.
Bir Rus yalamasının iddiası.
Sen yok dedin diye oradaki halk toprağını, ülkesini bırakıp gidecek.
Sözlükte yazınca kendini kanaat önderi sanan ergenlerin komik lafları.
sen kimin yalamasisin?
anladigim kadariyla yunanin.
cocugum mal misin sen?
seni kucukken besiginden mi dusurmusler?
ben ukrayna diye bir ulkeden bahsediyorum, gelmis bana uraldaginin dogusundan bahsedip turklugumu sorguluyor.
ukrayna, belarus, gürcistan falan hepsi aynı bence topu rus bunların.
siz harbi malsiniz, yada cok iyi mal taklidi yapiyorsunuz.
ulan gosterdigin kaynakta bile kiev rus'u diyor. rus diyor. rusya topragi diyor.
r...
u....
s.....
ruslarin ilk merkezlerinin kiev oldugunu putin bile soyluyor, orasi bizim tarihsel baskentimiz deyip bu gune kadar o yuzden zarar vermemeye calisiyor.

tarihi cok merak ediyorsan, al burada cok guzel gosteriyor neyin ne oldugunu :

https://histography.ru/#8620101
Ruslarla aynı ırka mensup slavlardan oluşan gereksiz bir ülke.
Bir rus slavıyla ukrayna slavı arasındaki fark; bir kınık türkü ile kıpçak arasındaki fark kadardır.
heh soyle., aferin.
bu dedigin dogruya daha yakin.
"dniper bozkırında devlet yapılanması oluşturmuş" falan degil yani. Hicbir zaman devlet olmamisti, her zaman rus carliginin bir parcasiydi.
ukrayna kelimesi bile " kenarda bulunan" anlamina gelir ruscada. yani rusyanin kosesinde bir yerdi.
yuzunu -gotunu kime dondugu, falan filan bambaska konular.
baslik cok basit. ukrayna gotten uydurulmus bir ulkedir. yani ukrayna sonradan , 30 yil evel yaratilmis bir ulkedir. seninde sonunda kabul ettigin gibi, bu dedigim dogrudur.
Bu salaklara göre Polonya da yok aslında. He kardeş her Slav Rus size göre. Cahil yobazlara bak.
foncular işbaşında.
Anlamayanlar için tekrar diyorum.
rus topraklarından parça koparıp Ukrayna diye bir ülke kurulmasının Türkiyeden toprak koparıp kürdistan diye bir ülke kurulmasından farkı yoktur.
bugün Ukrayna nın yanında olanlar, yarın kürdistan ın yanında olur.
bugün Ukrayna yı haklı görenler, yarın kürdistan ıhaklı görür.
bugün ukraynaya silah yığanlar, yarın kürdistan a yığar.
görsel

Rusya'dan değil SSCB'den halkın yüzde 90 oyuyla referandum yaparak ayrılmış halkın ülkesi.

Amaçları da şudur: Asya Mongollarından ayrı , ait oldukları Avrupa medeniyetinden koparılmamak.

Bu başlığı Türkiye'de resmi olarak söyleyecek göt kuşum aydın'da bile yok.

Türkiye devletinin resmi politikası ekte gözlere sokulmuştur.

Bayraktarlar da fena vurmaktadırlar.
yüzde 90 referandumla ayrılmak olayı normalleştiriyorsa, daha birkaç gün evel seçim yapıldı, yaklaşık o kadar oyla geri rusyaya bağlanmayı seçtiler.
problem yok demek ki.
O zaman o referandum tüm eski sscb ülkeleri tarafından resmi olarak kabul edilmiştir.
Bugünkü sirk gösterisi değildir.

Rus çarlığı çoktan yıkıldı. Rus çarının yüz sene önce söylediklerini , Rusların yaptıklarını Ukrayna milleti hala hatırlıyor.

Türk dışişleri tüm Rus iddialarına çoktan resmi tepki gösterdi. Türkiye Rus emperyalizm faaliyetlerinin yapılabileceği bir ülke değil.

Kuzey Kore'de açın bu başlıkları.
Sen bana cevap yazarken eteğini çıkardın mı?

hani deli gibi savunduğun ukraynadan kaçarken giydiğin eteği diyorum.
bak burada askere alıyorlar, biz kaçmadan bekliyoruz sıramızı delikanlı gibi.

eteğini çıkardıysan ona göre cevap vereceğim. hoş, seni muhatap almaya değmez ama..
Sen benim avatarıma bak, bak orada türk bayrağı var ama sende Rus eteği var.

size eteği Ukrayna giydirmiş.

600bin Rus erkeği etek giymiş kaçıyor gelmiş burada Rus emperyalizmi yapıyor.

Moderasyon işini Hakkıyla yapsa bu tipler buralarda kimseye hakaret edip, kişisel tartışmalarla bozuk ruhlarının pisliğini saçamazlar.

Bu ruh hastaları dünkü sivillere yapılan saldırılara da oh diyorlar.

Rusya'da yediği kabuklu boynuzları bir farketse ...
Şimdi bayrağına , milletine anasına avradına sövücem, yine beni banlayacak bu hıyar moderatörler.
Ne Rusyası amk. Rusya 100 sene önce yerle bir oldu yıkıldı. Sscb o. Tarih öğrenin biraz amk.

Gerçekleri duydukça hopluyorlar.

görsel
Ha ha ha Bayraktarlar nasıl koyuyor ama size?
Ulan yararak kafa, etekli birini muhatap almıyayım diyorum, zorla kaşınıyorsun.
Ukrayna nın yüzde 20 sini Rusya almış, senin götüm götüm kaçtığın evde bile belki şu an bir Rus askeri yatağında osbir çekiyor, sen kime ne anlatıyorsun? dün gördük putin in tepesi atınca nooldu. sığınaktan çıkamadı bir tek ukraynalı.
kaşınma lafa, kaşırım böyle.
Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Vatanımda askerliğimi yaptım. Senin gibi vatan değiştirmedim. Doğduğun büyüdüğün toprakları sat sonra gel burada Rus milliyetçiliği yap.

Bana etek giydirecek adamın anasını avradını da sikerim . Sen Türklükten çıkıp rusluğa geçmekle eteğin kısasını giymişsin. Senin kafan ancak bu etek muhabbetini uyduracak kadar çalışıyor, Ukrayna milletinin devletinin haklılığını yüzüne vurdukça söyleyebileceğim yapabileceğiniz tekşey kişisel saldırı.

Dünyada yapayalnız kalmış zavallı bir faşizan topluluk oldunuz .

Şu etek muhabbetini askerden kaçan gerçek Ruslara anlat. Onlar senin gibi sonradan olma Ruslara cevabını verir

Yüz sene önce Rusya yıkıldı. Bugünkü Rusya federasyonu nasıl Ortaya çıktıysa Ukrayna'da aynı şekilde ortaya çıktı.

Yani Ukrayna senin ananın amından çıkmadı.

Neyse burada bir asyalı medeniyetsiz ile küfürleşmek hiçte hoşuma gitmiyor ama bu emperyalistlerin anladığı tek dil bu.
Bu Rusya federasyonu ne götten uydurma bir devletmiş. Erkekleri etek giyip savaştan kaçıyorlar.

Savaşacak asker bulamıyorlar.

Askerden kaçmak için bacaklarını kırıyorlar, Hepsi yakında etek giyip kadın oldum demeye başlayacak. askerden kaçmak için trans olacaklar.
ruslarda askerden kacmak icin bacak falan kiran karaktersizlerde varmis, dogrudur.

ama ukraynadan savas sirasinda kacmak icin etek giyip kadin rolune giren erkeklerde varmis??))) hos, sen daha iyi bilirsin ))))
he bu arada, o "kahramanca" savundugun ukraynaya birdaha giremeyeceksin, biliyorsun di mi? Savastan kacan etekliler geri donduklerinde 10 yil hapis cezasi alacakmis kokoinman zelen sikinin dedigine gore)))
adaletmi bu be ! Sen kalk internette kahrmanca savun ukraynayi, oonlar seni 10 sene iceri atmak icin ugrassin))