1. 1.
  mekkeli putperetsler ve medineliler arasında yapılan savaştır.uhud dağı çevresinde olduğu için adı uhud savaşı olarak geçer.hz.muhammed(s.a.v) okçu birliklerini dağın çevresine dizmiştir ve yerlerinde durmaları için tembihlemiştir.ama aç gözlü okçular savaştan ganimet almak için yerlerini terk etmişlerdir.daha sonra mekke'liler dağın arkasında dolanıp medine'li müslümanlara saldırmışlardır.bu savaşta hz.muhammedin dişide kırılmıştır.*
  7 -2 ... kurabiyecanavari
 2. 2.
  islam ordularinin ikinci savasidir.

  savas olarak kabul etmeyenleri uhudda gormek isteriz esasinda. muslumanlarin 300 kisiyle, kafirlerin ise 1000 kisiyle istirak ettikleri savastir. yani neymis iki taraf da 200-300 kisi degilmis.
  (bkz: bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip)

  buyuk kumandan halid bin velid (ra) bu savastan sonra musluman olmustur. kendisi buyuk kumandandir zira diyarbakiri, misiri fethetmistir. klavye basindaki bazi stratejistlerimiz onu begenmesede buyuk kumandandir o.
  15 -6 ... ersin34
 3. 3.
  624 yilinda gerceklesmistir.
  ... faidelibilgi
 4. 4.
  sayıları bizden fazla. yinede adil bir savaş olacak biz onları görüyoruz onlar bizi. gözümün gördüğü hiçbirşeyden korkmam!

  hz hamza

  kısmen ortada kalmış. net bir galibi olmayan savaştır.
  5 ... liverpoolmlt
 5. 5.
  allah(c.c) adına savaşanların, hz. muhammed'in(s.a.v) kat'i emrine rağmen nasıl oluyor da ganimet uğruna bu emri hiçe saydıklarını asla anlayamadığım savaş. 1400 yıl sonra bu gün bile onun ağzından çıkmış her söze kayıtsız şartsız itaat edilirken hem de.
  2 ... kamasutra denedim begenmedim
 6. 6.
  askerin emre koşulsuz itaat etmesi gerektiğinin en büyük kanıtı olan savaştır.
  3 ... kirikminare
 7. 7.
  kaybeden tarafın yetmiş kayıp verdiği 'savaş'. 1980'den beri pkk eylemlerinde ve askeri operasyonlarda ölen insan sayısı ise otuz bin.
  3 ... ben de koyjam ha
 8. 8.
  savaştır. "savaş değildir" diyenlerin savaştan ne anladığına bağlı olarak da bu savaşın anlamı değişir.

  bizle alakası yok mudur bu savaşın?

  vardır tabii. bir kere bu savaşı mekkelilerin kazandığı falan yoktur. ilkokul din kültürü ya da çağrı izlenerek yapılan islam tarihi bilgisi ile ancak bu kadar olur tabii. saygı duyuyorum. savaş sonunda islam ordusu tekrar toplanmış ve mekkelileri takip etmişlerdir. tekrar savaşmayı göze alamayan mekkeliler kaçmışlardır.

  bu savaş müslümanların kesin yenilgisi ile sonuçlanmadığı için müslümanlık yayıldı. atalarımız müslümanlığı benimsediği için cihad yaptı ve anadoluya geldi.

  dolayısıyla biz atalarımız sayesinde bu topraklarda yaşıyorsak islam dininin cihad anlayışı ile alakalıdır bu. bilmem açıklayıcı oldu mu?
  4 -3 ... cakalyesun
 9. 9.
  Arapların nasıl bir millet olduğunu gösteren kavga niteliğindeki kabile çatışmasıdır.

  Bir insan Allah'ın doğrudan yolladığına inandığı bir komutanın savaş meydanındaki emirlerinden çıkar mı?

  Allah'ın doğrudan yolladığına inandığın değil de normal bir subay olsa başında kimbilir ne yapacaklar.

  Kanımca bu savaşta Hz Muhammed yanında bulunan birçok kişi çıkarı için Hz Muhammedle savaşmayı, yanında olur gibi görünmeyi tercih etmişlerdir ki okçuların yaptığı da bunların en büyük kanıtıdır.

  Arap bu işte farketmiyor Asrı saadet zamanına giriş çıkış, cahiliye devri öncesi sonrası.
  2 -2 ... selim pusat
 10. 10.
  putperest araplar ile müslüman araplar'ın bir meydanda toplanarak birbirlerine taşla, sopayla, bıçakla girişmesinden ibaret ilkel kabile savaşı. bir de öyle anlatılar ki sanırsın o meydanda yüz binler savaşmış. iki tarafında adamlarını topla en fazla 1000-1500 kişi eder o kadar.
  2 -2 ... kagithane