bugün

irdelenmesi gereken bir konu olabilir.. ufuk uras kabul eder mi? deniz baykal koltuğu bırakır mı?
(bkz: halamın dayım olma ihtimali)
köpeklerin duası kabul olsaydı,gökten kemik yağardı..
(bkz: aç tavuk kendisini buğday ambarında görür)
ufuk uras ın kapasitesi bunu kaldıramaz. nasıl bir gazla buralara kadar geldi onu da anlayamıyorum ya? ulan ben de hiç bir solcuyu anlayamıyorum. nasıl solcuyum?
pkk lı arkadaşlar diyebilmiş bir insandır bu adam. i.Ü. de asistanken birden bire buralara kadar geldi...
ufuk uras'ı takip etmedigi aşikar bir uuserın önermesi. ufuk hoca' dikkatli araştırılırsa görülecektir statükocu ,imf'ci bu partinin en amansız eleştirisini yapan ufuk hocadır. ufuk hoca ödplidir. ne dtp li ne de başka bir partili..
askeri vesayet düzenine karşı olan, 12 eylül rejimine karşı olan ufuk uras'ın, darbe şakşakçısı bir devlet partisi olan cehape'ye yaklaşımı bellidir. böyle bir istem komiktir, hayaldir, daha da ötesi abesle iştigaldir.
(bkz: ufuk uras ın dtp ye başkan olması)
ufuk uras gerçekten solcu olduğu için devletin partisi olan chp ye de ,resmi ideolojiye de karşıdır, dolayısıyla olmayacak iştir.
(bkz: yok artık lebron james)
(bkz: romantizm)
kim onu desteklediyse oda ona girsin.* en mantıklısı bu olacaktır.
chp nin sağcı kimliğini bırakıp gerçek sosyal demokrat kimliğine bürünmesine sebep olacaktır. eğer bu gerçekleşirse chp de tabandan tavana kadar tüm isimler değişir.* ödp çatısı altında* siyasete atılmış birinin ise kesinlikle girişmeyeceği eylemdir aynı zamanda.

zira ödp eğitim düzeyi yüksek kültürlü bireylerin bir araya gelip de oluşturulduğu bir partidir. chp nin son zamanlarında ise eğitim sorun olmasa da kültürün esamisi okunmamaktadır.
ufuk uras chpnin kapısının önünden geçemez.o gitsin dtp istanbul il başkanı falan olsun.*