1. 1.
  Devlet eski Bakanı Ufuk Söylemez, 28 Şubat sürecinde Refahyol hükümetinden istifa ve Milliyet gazetesinden yazıları karşılığında aldığı para ile ilgili yaptığı açıklama aşağıdan okunabilir.

  --spoiler--
  "Sayın Ünal Tanık
  Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni
  istanbul 02.Mart.2012

  Sayın Tanık,

  internet sitenizde 01.Mart.2012 / 02.Mart.2012 tarihlerinde Memduh Bayraktaroğlu isimli yüz kızartıcı suçlardan sabıkalı bir kişinin, hem kendi adıyla hem de Adnan Berk Okan takma ismiyle şahsımı hedef alan, tamamıyla yalan ve iftira niteliğindeki yazılarına karşı aşağıdaki açıklamalarımın yine internet sitenizde yayınlanmasını uygun göreceğiniz düşüncesiyle açıklamalarımı aşağıda sunuyorum;

  1. Memduh Bayraktaroğlu, yüz kızartıcı bir suçtan sabıkalı birisi olup daha önce de internet yoluyla şahsıma yönelik iftira ve yalan yazılarından dolayı açtığım davada Ankara 10. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 10 bin TL tazminata mahkûm edilmiştir. Bu karar Yargıtay 4. Hukuk Dairesi tarafından 21.03.2007 tarihinde onaylanarak kesinleşmiş ve avukatlarım tarafından cebri icra yoluyla tahsil edilmiştir.

  2. Şahsi husumet nedeniyle, bu kez de RotaHaber’de hiçbir somut delil ve belgeye dayanmaksızın tamamıyla gerçek dışı iftira niteliğinde beyanlarda bulunmaktan çekinmemiştir.

  a.) Memduh Bayraktaroğlu isimli şahıs beni 28 Şubat sürecinde hükümetten istifa eden bazı Bakanlarla bir tutmaya çalışmış ve bu süreçte dış baskılar nedeniyle istifa ettiğimi iddia etmiştir. Hâlbuki ben Refah Yol Hükümetinin kurulduğu günden istifa ettiği son gününe kadar Bakanlık görevimi hakkıyla liyakat ve başarıyla ve son ana kadar yerine getirmiş birisiyim. Refah Yol Hükümetinden 28 Şubat sürecinde şahsi ya da siyasi nedenlerle istifa eden diğer Bakanlarla hiçbir benzerliğim yoktur. Hatta Başbakanlığın DYP Lideri Sn. T. Çiller’e verilmesi halinde güvenoyu vereceğime dair imzalı taahhüt veren Milletvekillerinden de birisiydim.

  b.) Memduh Bayraktaroğlu 28 Şubat sürecinde istifa ettiğim için (ki tamamen yalandır) Aydın Doğan’a ait Milliyet gazetesinde köşe yazarı yapıldığımı ve daha da ileri giderek her haftalık yazı başına 2.500 dolardan aylık 10.000 dolar gibi fahiş bir maaş ya da ücret aldığımı iddia edecek kadar yalan ve iftiralarını sürdürmüştür.

  işin aslı şudur;

  3. 28 Şubat sürecinden 2 yıl sonra ve 1999 seçimlerini takiben Milliyet gazetesinin yeni atanan Genel Yayın Yönetmeni Sn. Yalçın Doğan, parlamentodaki 3 muhalefet partisinin (DYP – Fazilet – MHP) önde gelen birer Genel Başkan Yardımcısına haftada bir kez görüş ve düşüncelerini yazmalarını talep ederek demokratik muhalefete bir imkân sağlamıştır. DYP Genel Başkan Yardımcısı olarak ben, (RP) Fazilet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak Sn. Abdullah Gül ve MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak Sn. Oktay Vural haftada birer kez dönüşümlü olarak ve 1 yıl süreyle bu suretle yazılar yazmaya başladık. Sn. Yalçın Doğan, kendi yayın prensipleri ve ileride hukuki bir sorun çıkmaması açısından bu yazılarımızla ilgili olarak yazı başına haftalık 100TL (Yüz Türk Lirası) bir telif ücretini ödemek durumunda olduklarını beyan ettiği için söz konusu yazılarımızın karşılığında haftada 100 TL gibi tamamıyla sembolik ve cüzi bir telif ücreti ödenmiştir. Sn. Yalçın Doğan’ın Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğinden ayrılması üzerine yeni gelen Yönetmen, muhalefete tanınan bu imkânı durdurmuş ve yazılarımız 1 yıllık sürenin sonucunda durdurulmuştur. Ben daha sonra, Akşam gazetesinde 1 yıl, Tercüman gazetesinde 4 ay, Star gazetesinde 6 ay, Gözcü gazetesinde 2 yıl 4 ay, yeniden Tercüman gazetesinde 1 yıl 6 ay ve son olarak Sözcü gazetesinde 3 yıl süreyle hiçbirinden ücret, maaş vb. almaksızın ekonomik – politik konularda köşe yazılarımı devam ettirdim. Hal böyleyken, Memduh Bayraktaroğlu’nun sanki 28 Şubat sürecinde Milliyet gazetesinde ayda 10.000 dolar alarak köşe yazarlığı yapmışım gibi tamamıyla yalan, kasıtlı ve çirkin iddia ve imalarda bulunması asla kabul edilemez.

  4. Memduh Bayraktaroğlu resmi evrakta sahtekârlık gibi yüz kızartıcı bir suçtan 1 yıl 4 ay mahkûmiyeti bulunan eski bir sabıkalı olup, sarı basın kartı sahibi gerçek bir gazeteci değildir. Onun hakkımda yazdıklarını Rotahaberin değerli okurlarının gerçek olmadığını kasıtlı ve art niyetli olduğunu bilmeleri açısından bu zorunlu açıklamayı yapmak durumunda kalmış bulunuyorum.

  Bu açıklamamı yayınlama nezaketini göstererek hem demokratik cevap hakkıma saygı gösterdiğiniz, hem de okuyucularınızın işin perde arkasını ve gerçeğini öğrenmelerine yardımcı olduğunuz için size bir kez daha teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar diler, saygılarımı sunarım.

  H. Ufuk Söylemez
  Devlet E. Bakanı
  --spoiler--
  ... duman6kelimeler
 2. 2.
  eski ekonomi bakanı. yanlış hatırlamıyorsam şuan chp li milletvekili.
  ... recomax
 3. 3.
  an itibariyle teke tek'te süper tespitler yapan eski devlet bakanı.
  ... hayis zayeb
 4. 4.
  Ulusal kanalda boş boş konuşan gereksiz bir şahsiyettir.
  1 -1 ... death trip
 5. 5.
  nurettin veren geçmişte fethullah gülen'in isteğiyle tansu çiller tarafından bakan yapıldığını iddia etmiştir.
  ... recomax
 6. 6.
  iktidarın daha çok sertleşerek ekonominin bozulmasının, işsizliğin ve iflasların artmasının üstünü örtmeye çalıştığı söylemiş eski bakan.
  1 ... recomax