1. 4.
  dünyalıların kendilerini ne kadar saçma sapan hayal ettiğini görünce solungaçlı götüyle gülücektir.
  ... sleepless man
 2. 3.
  Olması gereken ziyarettir.
  1 ... ataturk gibiyim
 3. 2.
  ayrıca haber3'de yayınlanan haberde uzaylının bıraktığı not da bulunmakta:

  Bir gazetecinin, "Bu ziyaret mağazaya ilginin artması için yapılmış olabilir mi" sorusuna Sözkesen, "Belki böyle bir düşünce olmuş olabilir. Dünyada 4 tane Ufo Müzesi var. Biri de Türkiye'de. Belki uzaylı bir varlık, böyle bir ziyaretle bize jest yapmak istemiş olabilir" ifadesini kullandı. ilginç olayın ardından, 3 kişi de gördükleri varlığın robot resmini çizerek yetkililere teslim ederken, bıraktığı notta şu cümleler yer aldı:

  "Gerçekten hakkımızda güzel bir galeri hazırlanmış. Size çok teşekkür etmek isterdim. Ama burada daha fazla kalamayacağım. 2002 yılındaki göktaşı olayı bizim için çok önemli bir olaydır. Çünkü o günkü olayda bizzat ben emir verdim. Her neyse, daha fazla konuyu uzatmayayım. Gezegeninizi uzaktan takip ediyoruz. Ben uzaylılardan sadece bir tanesiyim. ismim Mel. Miyawu Galaksisi Sitiyma gezegeninden geldim. Başarılarınız devamını dilerim. Bana ister inanın, ister inanmayın. Ben neysem oyum".

  Ayrıca notun altında tuhaf harflerden oluşan bir cümlenin de yer alması dikkat çekti.
  ... never neverland
 4. 1.
  DENiZLi'DEKi UFO MÜZESi'NDE iLGiNÇ iDDAALAR ORTAYA ATILDI
  Müzeye uzaylı girdi

  Olaya tanık olduktan sonra istifa eden görevlilere göre binaya gelen 15-16 yaşlarındaki garip görünümlü çocuk, 20 dakika içeriyi gezdi. Ardından hızla uzaklaşarak gözden kayboldu.

  Görgü tanıkları (soldan sağa) UF0 Müzesi sorumlusu Sait Kızılhan, Güvenlik Görevlisi Halil ibrahim Gökçe ve Mağaza Sorumlusu Ramazan Tuna, olayın şokunu üzerinden atamadıklarını belirtti

  Denizli'de uzaylılarla ilgili çalışmaları ile tanınan Funika Holding'in sahibi Nuri Sözkesen tarafından kurulan UFO Müzesi'ne, 15-16 yaşlarında bir uzaylının geldiği iddiasıyla jandarmaya başvuruldu.
  Biri güvenlik görevlisi, birisi tekstil ürünleri mağazası çalışanı, birisi de müze sorumlusu olan 3 kişinin iddiasına göre, uzaylı çocuk, müzede 20 dakika kadar kaldı. Mağaza ve müze görevlilerinin müdahalesi üzerine koşarak dışarı çıktı; Denizli-izmir karayolunu 3 adımda geçtikten sonra gözden kayboldu.

  ifadeleri alındı

  izmir Asfaltı üzerindeki Funika Tekstil Mağazası'nın üst katındaki UFO Müzesi'nde meydana gelen olaydan sonra güvenlik görevlileri Halil ibrahim Gökçe ve Müze Sorumlusu Sait Kızılhan istifa dilekçesi verdi. Funika Tekstil Mağazası Sorumlusu Ramazan Tuna ise olayın ardından korktuğunu belirterek işten iki gün izin aldı ve gelmedi. Olay, Denizli il Jandarma Alay Komutanlığı'na bildirildi. Jandarma olayla ilgili tahkikat başlattı. Uzaylı ziyaretinin tanıkları Ramazan Tuna, Sait Kızılhan ve Halil ibrahim Gökçe'nin önce Funika Holding idari ve Güvenlik Amiri Hüseyin Avcı tarafından konuyla ilgili ifadeleri alındı. Ardından üç tanık jandarmaya ifade verdi. Asker emeklisi olan idari Amir Hüseyin Avcı, "Olayı ciddiyetle soruşturuyoruz. Arkadaşlarımızı da korkmamaları konusunda ikna etmeye çalışıyoruz. Ayrıca ziyareti, il Jandarma Alay Komutanlığı'na bildirdik ve bu konuda inceleme başlatıldı" diye konuştu.

  Gözleri simsiyahtı

  UFO Müzesi'nde yaşanan esrarengiz olayın görgü tanıklarından Ramazan Tuna, Sait Kızılhan ve Halil ibrahim Gökçe'nin ifadelerine göre şöyle gelişti, "Geçtiğimiz cumartesi günü öğle saatlerinde müzeye, 1.55-160 boylarında ve sürekli kafasını sallayan bir ziyaretçi geldi. Gözleri tamamen siyah ve gözbebekleri ile gözünün beyaz bölümü hiç olmayan ziyaretçi, burayı gezmek istediğini söyledi. Görevliler müzenin yukarıda olduğunu ve ücretsiz olarak müzeyi gezebileceğini belirttiler. Ziyaretçi yukarı çıktı ve müzede yaklaşık 20 dakika kaldı. Elinde ziyaretçi formu ile aşağı indi. Ayrıca UFO Müzesi defterine de izlenimlerini yazdı. Formu ters çevirip müze görevlisi Sait Kızılhan'ın önüne koydu. Ardından hızla müzeden dışarı çıktı. Dışarıda kulübede bekleyen güvenlik görevlisi ile göz göze geldi. Gencin hareketlerinden şüphelenen görevli yerinden kalkıp, 'bir şey mi oldu' diye sorunca ziyaretçi bu kez koşmaya başladı. 35 metrelik Denizli-izmir Karayolu'nu 3 adımda hiç trafik yokmuş gibi geçti. Bu arada yeşil ışıkta akan trafiği elinin avucunu öne doğru getirerek bıçakla keser gibi kesti geçti. Yolun Denizli istikametine giden bölümünde durdu. Önünden geçen araçlar vardı. Bir anda adeta buharlaşarak ortadan kayboldu. Olay üzerine büyük şaşkınlık yaşayan üç görevli, konuyu firmanın üst düzey yöneticileri ile konuştu. Çok korkan Halil ibrahim Gökçe ve Müze Sorumlusu Sait Kızılhan istifa dilekçesi yazdı. Mağaza sorumlusu Ramazan Tuna ise iki gün izin aldı.

  Form doldurdu

  Ziyaretçi Formu'nun isim-soyad bölümüne adını Mehmet Duhan Mell olarak yazan ve adres bölümünü de Miganu Galaksisi Sitiyna Gazegeni Lamoon olarak dolduran garip ziyaretçi anı defterine de, notlar yazdı. Ziyaretçi, anı defterine, 'Gerçekten hakkımızda güzel bir galeri hazırlamışsınız. Size teşekkür etmek isterdim. Burada daha fazla kalamayacağım. 2002 yılındaki Türk Hava Kuvvetleri pilotlarının şahit olduğu göktaşı olayında da emri ben verdim. Gezegeninizi uzaktan izliyoruz. Ben onlardan sadece bir tanesiyim. Başarılarınızın devamını dilerim' şeklinde yazı yazdı. Yazının altında da, ne olduğu anlaşılamayan bir alfabe kullanarak başka notlar bıraktığı görüldü.

  Olay ziyaretçinin el yazısı

  'Olayı duyunca heyecanlandım'

  Uzay merakıyla tanınan, Dünya UFO Kongreleri'nin sponsorluğunu yapan, UFO marka kendi tekstil ürünlerini yaratarak Denizli'de UFO Müzesi kuran ve uzay seyahati için kayıt yaptıran Funika Holding'in sahibi Osman Nuri Sözkesen, firmanın idari işler ve Güvenlik Yönetmeni Hüseyin Avcı'nın bizzat olayla ilgili araştırma ve inceleme yaptığını belirtti. Sözkesen, "Olay ciddi bir şekilde araştırılıyor. Bir ziyaretçimiz olmuş. Büyük olasılıkla da ziyaretçi dostumuz uzaylı" dedi.

  Parmak ve ayak izleri alındı

  Denizli'deki Türkiye'nin istanbul'dan sonra ikinci UFO Müzesi'nin bir uzaylı tarafından ziyaret edilmesi iddiası üzerine harekete geçen Denizli il Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, müzeye gelerek binada araştırma ve inceleme yaptı. Görgü tanıkları Ramazan Tuna, Sait Kızılhan ve Halil ibrahim Gökçe'nin ifadelerini alan Jandarma, izmir Asfaltı üzerindeki müze ve çevresinde arama yaptı. Müze içinde ve söz konusu ziyaretçinin dolaştığı alanlarda parmak ve ayak izi kontrolleri de gerçekleştirilirken, Funika Holding yöneticilerinin de ifadelerine başvurulacağını bildirdi.

  YENi ASIR GAZETESi

  cnnturk'e de haber olmuş olaydır:

  Denizli'de uzay bilimlerine olan ilgisi nedeniyle 'UFO'cu' işadamı olarak tanınan Osman Nuri Sözkesen, 1.5 yıl önce Denizli'de bulunan UFO Müzesi'ni ziyaret ettiği iddia edilen 'Miganu Galaksisi Sitiyna' gezegeninden Mehmet Duhan Mel ile internet ortamında mesajlaştığını iddia etti.

  Yerel bir televizyonda programa katılan işadamı Osman Nuri Sözkesen, jandarmanın da soruşturma yaptığı, ilginç ziyaret olayından sonra uzaylı Mehmet Duhan Mel'in müzedeki deftere hotmail adresini bıraktığını, kendisinin de bu adrese mail attığını ileri sürdü.

  Mel'in bıraktığı mail adresine, Türkçe "Sen dünyalısın, bizi kandırıyorsun" diye yazdığı bir elektronik posta attığını belirten Sözkesen, daha sonra bu adresi merkezi istanbul'da bulunan Sirius Uzay Bilimleri Derneği Başkanı Haktan Akdoğan'a gönderdiğini, Haktan Akdoğan'ın Mel ile iletişim kurmayı başardığını söyledi.

  Programda endirekt yollarla uzaylılarla iletişim halinde olduğunu söyleyen Nuri Sözkesen, bu yolların neler olduğunu açıklamadı.

  Sözkesen, 1.4 milyar ışık yılı uzaklıktan gelen bambaşka bir galaksiye ait olduğunu söyleyen uzaylı Mel'in, müzedeki tüm materyalleri bir bir incelediğini belirtti.

  Sözkesen, şöyle konuştu:

  "Bu haber ilk defa basına yansıdığı zaman, hiçkimse bana inanmadı. Herkes bunun bir reklam malzemesi olduğunu iddia etti. Ama işin aslı böyle değil.

  Bu olaya şahit olan iki güvenlik görevlisi ve Ege Üniversitesi'nden gelen, o anda müzeyi ziyaret etmekte olan karı - koca iki profesör var.

  Uzaylı bir süre dolaşıp, bilgi topladıktan sonra müzede bulunan anı defterine görüşlerini, müzeyi çok beğendiğini yazmış ve kendimi evinde gibi hissettiğini yazmış.

  Daha sonra güvenlik görevlilerimizin yanına gelerek iletişim bilgilerini doldurmuş. Güvenlik görevlilerimiz Mel'in simsiyah gözlerini görünce paniğe kapılmış. Ve daha sonra uzaylı kaçmaya başlayınca diğer arkadaşlarımız uzaylıyı kovalamaya başlamış. Ve uzaylı, yolun karşısına geçerek ortadan kaybolmuş."

  Firmasının izmir Karayolu üzerinde bulunan satış mağazasına dünyanın dördüncü UFO Müzesi'ni açan Sözkesen, kurdukları müzenin icatlar konusunda kendisine ilham verdiğini vurgulayarak, "Oraya her gidişimde yeni bir şeyler keşfediyorum. Yenilikçi olmak istiyorum, icatlar yapmak istiyorum diyen herkese, UFO Müzesi'ni gezmesini tavsiye ediyorum.

  Burası onlar için de ilham kaynağı olabilir. Dünya dışındaki zeki yaşamın, medeniyetlerin, teknolojik anlamda nelerle uğraştığını, neler yaptığını anlamak için UFO Müzesi büyük avantaj sağlıyor" diye konuştu.

  Uzay yolculuğu yapmak için Virgin Galactic şirketine başvuruda bulunan, Sirius Uzay Bilimleri Derneği'nin çalışmalarına destek veren, Hazreti Muhammed'in Mirac'a uzay aracıyla çıktığını ileri süren Sözkesen, geçen yıl Almanya'da yapılan Heimtex Fuarı'nda da firmasının ürünlerini uzaylı kostümü giyerek tanıtmıştı.

  2006 yılının Ekim ayında meydana geldiği ileri sürülen olayda UFO Müzesi'nin ve satış mağazasının 3 görevlisi müzeyi uzaylı bir kişinin ziyaret ettiğini ileri sürmüş, yetkililer jandarmaya başvurmuş jandarma olayla ilgili soruşturma başlatmıştı.

  iddiaya göre uzaylı Mehmet Duhan Mel, müzeyi gezdikten sonra ziyaretçi defterine adını Mehmet Duhan Mel, adresini "Miganu Galaksisi Sitiyna Gezegeni Lamoon" olarak doldurup, Türkçe 'Gerçekten hakkımızda güzel bir galeri hazırlamışsınız. Size teşekkür etmek isterdim. Burada daha fazla kalamayacağım.

  2002 yılındaki Türk Hava Kuvvetleri pilotlarının şahit olduğu göktaşı olayında da emri ben verdim. Gezegeninizi uzaktan izliyoruz. Ben onlardan sadece bir tanesiyim. Başarılarınızın devamını dilerim" yazmıştı.

  Yazının altında da ne olduğu anlaşılamayan bir alfabe kullanarak başka notlar bırakılmıştı.

  Ramazan Tuna, Sait Kızılhan ve Halil ibrahim Gökçe'nin ifadelerine göre 1.55 - 160 boylarında ve sürekli kafasını sallayan, gözleri tamamen siyah ve gözbebeği ve beyaz bölümü olmayan ziyaretçi, müzeyi gezdikten sonra koşarak müzeden çıkmış ve 35 metrelik Denizli - izmir Karayolu'nu 3 adımda, akan trafiği elinin avucunu öne getirip, keserek geçtiği öne sürülmüştü.
  ... never neverland