bugün

olen 7 gencin evinde esrar bulunmasi haberine insanlıktan nasibini almamış bir habevaktim.com okuyucusunun "oha" dedirten yorumu. esrar kullandıysan kemalistsin o kadar!

edit: kechiye teşekkürler
haber şu:
http://habervaktim.com/ha...umundeki_sir_perdesi.html

yorum altta, eğer silinirse diye de:
(bkz: olen 7 gencin evinde esrar bulunmasi/#4459822)
anti-kemalist olduğu açık olan beyin yoksunu bireyin akıl dolu olduğunu sandığı malca yorum. Tarih bilgisini sınamaya kalkmayın arkadaşın, zira Atatürk'ün padişah emriyle ülkeyi kurtardığını iddia edecektir amsalak öküz.
saçmalık abidesi bir okuyucu yorumudur. mesela oyuncaklarıyla oynarken onlardan birini yurup da ölen 3 yaşındaki bir çocuğun ölüm sebebine aynı mesafededir kemalizm.
çocuk tecavüzcülerinin ve sempatizanlarının zeka seviyesini gösteren söylemdir. esrar içince kemalist olunuyor demek? vay a.q atatürk çü yüzbinlerce genç esrarkeş demekki.
bende atatürkçü olduğum için esrarkeşmiyim yoksa? yok yav içmedim ben.yoksa içtim
de benim mi haberim yok? kafam karıştı valla... en iyisi gidip hüseyin üzmez e soralım bilse bilse o bilir...

edit:aramızda üzmez savunucuları da varmış şimdi gördüm.
vakit gazetesi ve türevlerini okuyup takip eden ancak örümcek kafalıların yapabileceği, insanı okurken çileden çıkartan yorum.
oyle ya da boyle bir sekilde eceli gelip olen bir grup genc icin bu ne hinctir?bu ne dusmanliktir?kemalistlikle nasil bagdastirilir?anlamasi guctur.madem kader denilen iman sartina inanmistir bu insanlar neden bu kadar desmek?bu cocuklarin anasi ve babasi oldugu unutulmus,igrenc dusuncelerimizi nerede duyurabiliriz mantigiyla hareket edilmis rezil bir yaklasimdir,dusuncedir,cumledir.

(bkz: kemalistler kadar basiniza tas yagsin)
kemalist olmanın müslümanlıktan ayrı, içki içmek, esrar çekmek, batı özentisi olup noel kutlamak, götünü başını açmak ibaret bir akım olduğunu zanneden küçükken hüseyin üzmez'in kucağından geçmiş, insancığın düşüncesidir. çocukluk travmasınin etkidir, fazla ciddiye alınmaması gerekir.
sallanmaması gereken kişinin yorumu. şimdi biz bu hayvanın sözlerinden bütün muhafazakarları sorumlu tutarsak ister istemez içimizde bir ayrılık olur. o kendi çapında eğlenmiş, boş verin. klavye delikanlılığı yapmış, sıkıyorsa gelsin benim karşımda söylesin, ki yemez! ya da şöyle birşey diyeyim o adam hakkında: don t feed the troll. yani vakit gazetesinin trollü.
adamının birinin yaptıgı saçma bir yorum üzerine bu kadar coşkuya gelipte, aman allah'ım yoksa kemalistliğim elden mi gidiyor diye endişelenmekten öteye gitmeyecek zavallılık hali..!

maalesef türkiye'de hala anlaşılamayan çok net bişey var o da şudur;
'biz' im gibi düşünmeyen insana tahammülsüzlük zirve yapmış durumda! 'öteki' ne karşı hazımsızlık hat safhada!
ya kardeşim adamın biri bir yorum yapmış, bu kadar ciddiye alıp insanların neredeyse yedi sülalesine küfür etmenin ne alemi var, bırak kendi halinde yapsın yorumunu!

sonra bir adam falanca gazeteyi okuyo diye herkesi aynı kefeye sokmanında bir alemi yok!ben her türlü gazeteyi okuyorum,
cumhuriyette var vakitte var, zaman gazetesi de var radikal gazetesi de var okudugum gazeteler içinde ne olacak şimdi?yani illaki insanları okudugu gazeteler için etiketlemek zorundamısınız bunu gerçekten anlayamıyorum...madem o insan o yorumları o gazetenin altına yazdı diye senin gözünde kötü oldu, ama o gazeteyi okuyan diğer insanlara saldırmadan neden duramıyosun??

ben cevabını veriyim çünkü sen 'öteki'ne tahammülsüzsün! ve 'öteki' ne tahammülsüzlüğün böyle zirve yapmaya devam ettiği sürece türkiye kaybedecek, sürekli kutuplar arasında savaş verecek, kan kaybedecek! 'öteki'ni sevmiyor olabilirsin, ama saygı duymayı da ögreneceksin!
olay o kişinin yaptığı yorum veya o kişi değildir.
olay kemalist olayının getirildiği ve empoze edildiği noktadır.

tahammülden farklı, bir cahilin lafından farklı bir konu...
sadece ama sadece bir zavallının sözü! ne ötesi ne berisi kabul edilemez! boşuna heyecan yapmayalım. menemen deki gibi ne din elden gidecek, ne de birilerinin kafasının içindekiler gibi kemalistlik elden gidecek ! türkiye her ikisinin aynı anda yaşandığı bambaşka bir ülke. arada her zaman aşırılar olacaktır ama onlar asla çoğunluk ve çoğunluğu etkileyecek kadar güçlü olamayacaklar. lütfen kanmayalım.
trajik bir şekilde ölmüş 7 insan var ve yorumu yapan bunu "ti"ye alıyor, böyle bir olayda bile bir şeylere laf atmaktan haz alıyorsa bu ve bunun gibi hasta insansılar* bu, dayatılan şeyleri hiçbir zaman sorgulamayacak nakıs, zavallı beyinlerin sayıklayabildiği birkaç sözcük maalesef.* ama, olayın vehametini anlamak için çok şey anlatıyor; en kötüsü de bu.
ötekileşmiş türkiye'nin yansımasıdır.

nasıl ki kimi kemalistim diyenler için dindarlar geri kafalı, bağnaz, yobaz ise, bazı dinciler için de kemalistler allahsız kitapsız keş insanlardır. memleketi bu hale getirenler utansın.

mevzuya gelince birinin çıkıp da ölen 7 gencin arkasından zafer çığlıkları atması ne savunduğunu iddia ettiği dinine, ne de insanlığına yakışır. kemalistleri sevmeyebilrisin, onlar da seni sevmeyebilir, lakin burada genç yaşta yiten canlar sözkonusu. meydana gelen acı bir hadiseyi nasıl kendi siyasetine alet edebilirsin ki? aynı olay çöken kız yurdunda da olmuştu. bu sefer karşı taraf olmadık laflar etmişti. ülkemizi bu duruma getirmeyi hedefleyenler eminim ki koltuklarında oturmuş, vaziyeti keyifle seyretmektedirler. bizler birlik beraberlik diye götümüzü yırtsakta, ırk ,dil ,din ayrımı olmadan herkez insan gibi yaşasın diye çabalasak da, bazılarının çomağı sürekli bu tekere girmeye hazır beklemektedir. ülkemizin acı gerçeğiyle bir kez daha karşılaştık bugün. umuyoruz ki bir gün insan olmayı, kimseyi diniyle, düşüncesiyle yargılamadan insanca yaşamayı öğrenebiliriz.
insanlıktan nasibini almamış bünyenin kendini bilmez cümleleridir.. boylesi acı bir olayın kemalizmle, dinle imanla ne gibi bir alakası olabilir.. ey o yorumu yazan arkadas sorarım sana : inandıgımız dinde gıybet etmek, ölünün arkasından konusmak ne zamandan beri var olmuştur? haydi gectim dini imanı, yitip giden genclerin ''neden'' hayatlarını kaybettiklerini sorgulamak yerine, pervasızca arkalarından atıp tutmak insanlıkla bagdasır mı? sütten cıkmış ak kaşıkmışcasına, gozlerinde ve yureginde sevinçle, '' hah işte hak ettiğini buldu'' diyerek işbilir edalarla haddini asma hakkını nasıl gorursun kendinde? cenaze evinde sevineni, cenaze evinden mal kacıranı sevmez insanlarımız.. tıpkı seni sevmedikleri gibi..

(bkz: insan)
(bkz: insanlık)
(bkz: vicdan)
bir başka adamın zavallıca tahammülsüzlüğü de, işte burada, düşüncelerini özgür bir biçimde ifade eden yazara!

ben de bu yazarın hayata nereden baktıgını merak ediyorum dogrusu! gerçi tahmin etmekte de zorlanmıyorum nereden baktıgını, çünkü at gözlükleriyle sadece kendi önünü görebiliyor! türkiye'de 'öteki'nin varlıgını nedense kabul edemiyor!
ve böyle tahmmülsüzlükle nereye varılabilecegni aklı kesmediği için işkembeyi kübradan sallamak hoşuna gidiyor!

ölüm için laf ettiğimiz yok, her canlı ölümü tadacaktır, bu çok acı bir olay allah tabi ki geri de kalan ailelerine sabır versin..zaten benim ölen 7 genç ve onun aileleri için de hiç bir yorumum olmadı olmazda kendilerini tanımıyorum, yorum da yapamam tanımadıgım kişiler hakkında.burayı bir kere iyi anlayacaksınız!

benim söyledigim şey insanları illa ki belli kutuplara çekmeyelimdi.
ve bunu söylerken belli bir kesimin içinde kalarak söylemedim!her türlü gazeteyi okuyorum yani şimdi cumhuriyet gazatesini okurken bana vakitciler küfredecekse, vakit okurken cumhuriyetçiler küfredecekse bu durumda okuyan insan olarak benim ne suçum var!?

bugün vakit gazatesi okuyucusunun yaptıgı cahilce yorumu, bir başka benzer olayda cumhuriyet gazatesi okuyucusunun yaptıgını da gördük. bu savaş böyle devam etti herkes birbirine saldırdı.işte burada çözümsüzlük saygısızlıktan kaynaklandı.halbuki eger bu ülkenin topraklarında yaşıyorsak kardeşçe yaşamayı ögrenmemiz gerekir.
acı hepimizin acısı, mutluluk hepimizin mutluluğu olabilmeli!

benzer olaylar birbirden nefret eden gazetelerde tekerrür etmiştir!hepimiz bunun farkındayız...hadi tahammül etme o zaman da karışsın ortalık!şimdi karıştırmaya çalıştıgın gibi!gösterecegin tepkiler bu ülkeyi bölecek şekilde olmamalı, o zaman o saçma yorumları yapan cahil gazete okuyucusundan hiçbir farkın kalmaz!
zekasızlık örneği bir laf.
üst tarafta yazan vatabdaşın birinin vakit gazatesi okuyucuları işte bunlar dediğini göremeyen yazar şahsının yorumları!burası düşüncelerini ifade etme yeri degil diyorsunuz kendiniz rahatça ifade etmeye çalışıp başkalarına ne diyosun sen diyorsunuz!

çok ilginç!o zaman şöyle derler adama;
kardeşim burası bişeyler yazan her yazara , yazısını yazdıktan sonra alt tarafa illaki cevap düşme yeri degildi!neden savaşa çevirdiniz olayı derler! meseleye istedigi yerden bakma özgürlüğü varsa herkes diledigi noktadan baksın o zaman derdi neden size düşüyo anlamadım ki! neden illaki kendi düşüncelerinizin dogrulugunu kabul ettirmeye çalışıyosunuz, çok tuhaf! neden anlamak istediginiz yerden anlamaya çalışıyosunuz?

ölen insanların arkasından söylenenleri takdir ettiğimiz falan yok!böyle birşeyi hiç kimse kabul edemez zaten!olayın gerçek boyutundan çıkıpta falanca gazateyi okuyan insan şöyledir önermesine kadar gidilmesine bir tepkiydi sadece! anlayana!!
yobazın kesimin kemalist kesmi esrarkeş sandıgı ortaya cıktı. bunu da mı gorecektim.

belki alakalıdır http://www.youtube.com/watch?v=4Bnr_5DuFpU
işgaldeki hali sakın unutma
Atatürk'e dil uzatman gereksiz
Sen anandan yine doğardın amma
Baban kim olurdu bilemezdin
şeklindeki dörtlüğü hak eden tek hücrelidir.
(bkz: neyzen tevfik)
alıştığımız yorumdur. ne lan sözlükte aynı kafadaki yobazları görmüyormuyuz yorumlarda. vakit'i savunan bile var.
ona bakıp da kendimin ne kadar üstün olduğunu anlamam için yollanmış ibretlik ve iki kuruşluk bir ucube. ölüsü de dirisi de toprak gübresinden değersiz olduğu için vakit gazetesi okuyucularına mal edilmesi yersizdir, çünkü bu arkadaşta zerre beyin yoktur. diğerlerinde en azından yanlış da olsa çalışan bir beyin vardır.
bir meczubun en az kendisi kadar iğrenç bir yayın organında uyuşturucu kullanımı ile kemalizm'i bağdaştırma ifadesi. burada bulunması bile gereksiz, ülke nüfusunda insan demeye bin şahit gerektiren pislikler dolu, herbirinin lafını ayrı başlıkta belirtip vurun ibneye yapmak da boşa kürek çekmek gibi.

işin aslı türkiye'de gücü, sayısı yetse harekete geçecek karşı devrimci ucubelerin olduğu. birisi içki içeni satırla doğrar, bir başkası bacak gördü mü kezzap atar bir başkası böyle haber sitelerinde bu tarz yorumlar yapar, bir kısmı televizyona çıkar başıma bir iş gelmeyecekse bilmem ne diye yorum yapar. karşı çıktın mı da adın darbeci, laikçi (!) olur. işin tuhafı bir insan nasıl uyuşturucu kullanımı ile kemalizm arasında alâka kuracak kadar gerizekâlı olabilir bunu anlamak mümkün değil. gerizekâlılığın bile bir sınırı vardır sanardık ama yokmuş. lağım fareleri gibi karanlıkta türer bunlar, modern şeyler, demokrasi ve cumhuriyet değerleri onlar için hastalıktır. dolayısı ile mustafa kemal atatürk de onlar için türk toplumunu islami değerlerinden uzaklaştıran, dinsizliği beyinlere enjekte eden bir sistemi ülkeye uyarlamış kişidir. bu insanlar bırak düşüncelerini, heykellerine bile tahammül gösterememekte, okullarda falan gördüklerinde o heykellerine boya atmakta ya da hasar vermekte bir sakınca görmemektedirler ve bu tarz adamları dolaylı yoldan destekleyen vatan hainleri de "bir heykele hasar vermek, ölmüş bir insanı eleştirmek bile kanunda suç, bu nasıl demokrasiiii" diye çemkirmekte, resmen ülkesini kuran insana üstü kapalı hakâret edemediği için şikayetçi olmaktadırlar.

onlara öğretilen, cumhuriyet öncelikle halkın kendi kararlarını kendisi vermesi ve batı demokrasisinden alınan kadın erkek eşitliği ve eşit sosyal yaşamı sağladığı için kendi tohumlarını atmakta zorlandıklarıdır. çünkü önceki sistemde bir şeyh vardı ve etrafında da köpekleri. bu köpekler toplumu islami kurallar altında yaşama gerekçesi adı altında kendi değirmenini çevirecek şekilde bir hayat tarzına zorladıkları için rağbet görmekte, bir de böyle yaparak ahirette prim yapacaklarını sanmaktadırlar, çift taraftan kâr sağlamak bir nevi. kadınları kapattırırlar, erkekleri kırbaçlatırırlar ama kendileri evlerinde o kadın senin bu kadın benim alem yaparlar, kendilerinden olan sübyancı pisliklere kol kanat gererler, asalet kitaplarında olmayandır. paraları olan da olmayan da aynı karanlığın yolcusudur. yıllarca israil, milyonluk arap dünyasına kan kusturmakta ama bu zavallılar ses çıkaramamaktadır. çünkü boynuzları arap krallarının elinde ve onların ipleri de batı dünyasının elindedir. anlıyor musun küçüğüm? sen işte böyle yozlaşmış bir dinin fedaisisin. beş para etmezsin.
bir öküzün yorumu.
ipini koparan bir eşeği anırmasıdır.

(bkz: eşeklerin anırmasını ciddiye almak)
güncel Önemli Başlıklar