bugün

maç öncesinde, reklam kuşağında, maç tanıtımlarında yayıncı kuruluşlarda dinlemeye alıştığımız müziktir.
maç başlamadan önce acaip bir gazla dinlediğim ama maç sonunda yine elimize verildiği için bir anlam ifade etmeyen müziktir. * *
playstationıma champions league oyununu almama neden olan müzik.
ancak oynadıktan sonra gördüm ki zamanının en iyi futbol oyunuymuş.*
galatasarayımın eski günlerini hatırlatan nostaljik müzik. marşımız gibiydi. hey gidi günler.
http://www.wrzuta.pl/audi...ons_league_official_theme
adresinden dinlenebilecek şarkı.
ağzımıyla efekt yapmak yerine aşağıdaki adresten indirebileceğimiz aragaz marşı. maç öncesi uçurur.
http://www.corederoma.net.../miscellanea/CL_theme.mp3

edit : üstteki linkin kırılması ihtimaline karşın linki silmiyorum. üstteki yazarın anlayışına sığınıyorum. *
bir kaç dil karıştırılıpta yazılmıştır. sözleride şudur:

Il sont les meilleures equipes
Es sind die allerbesten Mannschaften
The main event
Die Meister
Die Besten
Les grandes equipes
The champions

Une grande reunion
Eine grosse sportliche Veranstaltung
The main event
Ils sont les meilleures
Sie sind die Besten
These are the champions
Die Meister
Die Besten Les grandes equipes
The champions
andriy shevchenko, kendisinin kulaklarında şampiyonlar ligi maçları öncesinde bu melodinin çınladığını ve bu melodiyi (marşı ya da şarkıyı) çok beğendiğini belirtmiştir.
eskiden maçlardan önce yıldızlı yuvarlak şeklindeki şampiyonlar ligi amblemi orta sahada dalgalanırdı eğer bu maçı stad da ya da televizyonda izliyorsanız bu sizi havaya sokardı... hey gidi günler hey.
(bkz: we are the champions)
(bkz: barclaycard premier league theme müziği)
sözleri ingilizce, almanca ve fransızca olarak yazılmış marştır.

--alıntı--
Ils sont les meilleures equipes
Sie sind die allerbesten Mannschaften
The main event
Die Meister
Die Besten
Les Grandes Equipes
The Champions
Une grande reunion
Eine große sportliche Veranstaltung
The main event
Ils sont les meilleurs
Sie sind die Besten
These are the champions
Die Meister
Die Besten
Les Grandes Equipes
The Champions
Die Meister
Die Besten
Les Grandes Equipes
The Champïons
--alıntı--

Türkçesi ise şöyledir.

--alıntı--
Onlar büyük takımlar
Onlar futbolda en iyiler
Temel kişilikler
Büyükler
En iyiler
Büyük takımlar
Şampiyonlar
Büyükler
En iyiler
Büyük takımlar
Şampiyonlar
--alıntı--
şampiyonlar ligi maçlarından önce seremonide çalan ve tüyleri diken diken eden marş.
hele de bu marşla birlikte, ''şampiyonlar ligi sponsoru vodafone, fenerbahçe - chelsea yada örn. galatasaray - liverpool maçını sunar.'' denmesi insana ayrı bi keyif verir.
die meister dizesinin yanlis oldugunu dusundugum, * tuyleri diken diken eden, futbolu sevdiren harika mars. sampiyonlar liginin en buyuk eglencesi denebilir.
Tony Britten tarafından Georg Frideric Handel'in Zadok the Priest eserinin the Coronation Anthems bölümünün inceden değiştirilmiş, düzenlenmiş halidir.

(bkz: bu bilgi çok para eder sözlük) *
bana nedense kocaeli'yi bursa'yi hatırlatmayıp paris'in kuzeyindeki katolik normandiya sehirlerini, rouen'i, protestan londra'yi, alakasız kopenhag'i, ve sevilla maci oncesi fenerbahce'yi hatirlatan, klise muzigi temelli super beste. belki kompleksten kim bilir.*
yıllardır duymamıza, dinlememize ragmen hala ilk gunku heyecanı yasatmayı basarabilen sampiyonlar ligi resmi müziği.. ne yüce bir müziktir, ne etkileyici, ne gaz verici bir müziktir.. hele ki sahanın ortasında bekletilen, sampiyonlar ligi işareti olan carsafımsı bez parcası ile olan o birlikteliği.. o müzik eşliğinde carsafın dalgalanması.. ne gaz verici bir atmosfer.. bu müzik nedeniyle carsaf fetişi oldum.. sampiyonlar ligi macları oncesinde yatakları dagıtarak carsaf arar oldum.. o müzik eşliğinde carsaf dalgalatmayı kendime bir gorev bildim.. hey gidi uefa champions leauge official theme müziği sen nelere kadirsin..
(bkz: uefa şampiyonlar ligi marşı) *
kişiyi parliament pazar gecesi sinemasi'nın başlangıcında çalan müzik kadar derinden etkileyen müziktir.
(bkz: uefa champions leauge official theme müziği)
(bkz: #4343838) @ mianke
insanın tüylerini diken diken edip "iyi ki varsın futbol!" diye haykırmasına sebep olan, tanımlamada kelimelerin kifayetsiz kalacağı muhteşem şaheser. şampiyonlar ligi ruhunu, futbolun tüm güzelliklerini yansıtır. akabinde, vodafone sponsorluğunda başlayan maç hayattan 90 dakikalığına koparır, adeta ufak bir cennet gezisine çıkılır.

anlatılmaz, yaşanır.

iyi ki varsın futbol, iyi ki varsın şampiyonlar ligi. duygulandım yine.
futbolun havasına uymayan müziktir. vur kır parçala türünden bir şeyler olsa daha hoş olur avrupalı işte futboldan belki anlar ama futbolun müzikle olan ilişkisinden anlamaz ondan adam gibi tezahüratları da yoktur.
(bkz: futbol holiganlıktır adam bıçaklamaktır)
futbolun gözümde sanat gibi görünmesine yol açan, tek kelime ile harika, defalarca dinlenilesi şarkıdır. *
bir dönem şarkıyı hareketlendirmişlerdi ancak daha sonra ben gibi eskisinin daha iyi olduğunu anlayıp eski haline çevirdiler.
2000'lerin başında star tv'nin cumartesi günü verdiği maç özetleri esnasında kullandıkları remix'i yıllardır yana yakıla aradığım mamfih bulamadığım efsane marş. şimdi değiştirdiler, abuklaştı iyice. özetlerde elber soluyla gelişine çakardı 35 metreden, bayern real'i santiago bernabeu'da 1-0 yenip avantajlı dönerdi evine, arkada da bu marşın trompetli versiyonu, oy oy iyi ki var bu futbol denen şey.
(bkz: hastasıyım)
güncel Önemli Başlıklar