bugün

bir beşiktaşlı iddiası. zira kendileri her sene şampiyonlar ligine direk katılıp en az bir çeyrek final oynadıkları için uefa kupası veya uefa avrupa ligini beğenmezler, hakir görürler!

edit: anlaşılan o ki bazıları mevzuyu kavrayamamış. elbette avrupa ligi şampiyonlar liginden daha az prestijli, daha az para kazanılan, daha az adı duyulmuş takımların katıldığı bir lig. bunu futbolu değil, futbolun f sindeki orta çizgisinden bile haberi olan herkes bilir. bunun için ayrı başlık açmanın tek sebebi artniyettir ki burda da ergen bünye fazlasıyla devreye giriyor. kendi takımı yıllardır hep küçümsediği bu ligde olan ve orada da kayda değer hiçbir başarısı olmayan heyecanlı organizma, hiç bir şekilde bunları düşünmeden sanki bir real madrid ya da manchester united taraftarıymış gibi böylesi bir başlıkla ayar vermeye kalkar ama ancak iyi yankı yapan bir kafatası sesi verir.
bu yüzdendir ki 8taş bu lige tenezzül etmez. mazoşisttir, tırmalanmak ve hırpalanmak ister.

genç kargalar rahatsız.
malesef acımasız bir gerçektir. gerçekler neden bu kadar gücümüze gider ki?

dipnot: fenerliyim. *
açılın ben beşiktaşlıyım demektir.
doğrudur, şampiyonlar ligi'ne katılan çoğu takımın, uefa avrupa ligi'ne katılan takımdan daha iyi olduğu. fakat gerçek şu ki; bunu bilinmeyen birşeymiş gibi afişe etmek bir tespit değildir ve 'yeter lan biraz da bizden bahsedin' diye bağıran bir beşiktaşlının söylemidir.
GEÇEN YIL birinci ligde KUPAYI ALMIŞ BARCELONA taraftarları söylediğinde anlam kazanabilir.

ne yeni adıyla avrupa ligi'nde ne de şampiyonlar liginde zerre başarısı olmayanların söylemesi çok ilginç lan. şampiyonlar ligi ön elemelerinde israil takımı yok mudur onu da düşünmek lazım.
komik. zaten bunun aksini iddia eden bir futbolsever ne yazık ki yıllarını boşa geçirmiştir. ayrıca bu ligler kimsenin babasının malı değil bir sene gittiğin lige öbür sene gidemezsin. *
besiktas'in o malum birinci ligde yeni bir rekora imaza atmasi ile keşke bizde ikinci ligde oynasaydikta bunlar basimiza gelmeseydi diyip iç geçirecekleri lig .
eğer hakkaten bir beşiktaşlı iddiası ise üzülerek söyleyeceğim arsene wenger sözünü hatırlatmam gerekecek:

--spoiler--
Wenger'den 8-0'lık örnek

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, UEFA Başkanı Michel Platini'nin Şampiyonlar Ligi'nde yapmayı planladığı değişiklik konusunda uyarıda bulundu.

Wenger, Platini'nin, ingiltere, italya ve ispanya gibi ülkelerden daha az takım alınmasına ilişkin kararını doğru bulmadığını belirterek, "Platini'yi anlıyorum. Amacı Şampiyonlar Ligi'ni tüm Avrupa'ya yaymak ama bu karar, maçların bazılarını anlamsız hale getirecek. Geçtiğimiz günlerde Slavia Prag'ı 7-0 yendik. Liverpool da Beşiktaş'ı 8-0 mağlup etti. Güçsüz takımlara şans verilirse, Şampiyonlar Ligi'nin ne bir anlamı ne de bir önemi kalır." dedi.

Sözlerine devam eden Wenger, "Ben maraton koşucusuyum ve dinlenmek istemiyorum." derken güçsüz ekiplerin şampiyonada yer almasının, kendileri için sadece bir mola olduğunu belirtti.
--spoiler--

bu sözleri söylediğinde bir galatasaraylı olarak o kadar kızdım ki anlatamam. Ama şimdi bale jimnastik klübünden kardeşlerim laf atıyorlar utanmadan...

Allah daha kötüsünü göstermesin, sonuçta formasında Türk bayrağı var.

ama gerçekten de şampiyonlar liginin ardından ikinci plandadır. Ama söyleyiş var, söyleyiş değil mi arkadaşım?
sözlüğün ne kadar enteresan bir yer olduğunu kanıtlayan başlıktır.

biri çıkıp bu lig avrupanın ikinci ligidir diyor; göte göt diyor kısaca. o da ne? hadi saldıralım bu da beşiktaşlı, vurun yiğitler vurun modundayız anında. tamam vuralım da yalan mı dostum, öyle değil mi? öyle ya, illa senin saflarında olacak beşiktaşlılar, fenerle galatasaray'ı nasıl bir kefeye koyabilir?

bu başlığa 'yorum' adını koyan sözlük yazarlarını tebrik ettikten sonra kimlerle aynı yolda olduğumu hatırlayıp kendimden utanarak uyuyorum bu gece.
evet şekil olarak doğru bir tespittir. ancak kurallar yerel liglerdeki gibi uygulansa bize üst ligde oynamak hayal olur.
bazı arkadaşların neden kabullenmediğini anlamadığım gerçek.
şaka mısınız lan? galatasaraylı, fenerli ya da beşiktaşlı olmak mı gerekir bunu söylemek veya bilmek için.uefanın verdiği paralara bakın, tv yayım ücretlerine bakın vs.
galatasaraylıyım zerre de gocunmadım bu başlıktan. ilk entryi yazan arkadaş bir az fazla kaçımış ama herkes kendi entrysinden sorumlu.