bugün

cüvara kullanmayan sağlıklı bir birey olarak merak ettiğim farklardır. zira sonuçta ikisi de zehirliyor amk, ha onu içmişin ha diğerini ne fark var ki! pahalı içince biraz daha mı geç gireceksin mezara! ya da marka takıntısı mıdır? veyahut lezzet farkı mı? ne ulan bu farklar?
Ucuz sigaraya kimse salça olmaz pahalıya oo Malbuş alırım bi dal derler.
içince anlarsındır.
birisi adamı yüceltir birisi adamı zehirler.
Yoktur. Eski Camella başlayan, Parliementle ve en nihayetinde pahalı sigara olarak Marlboro ile son bulan yolculuğumda en son yüksek miktarlı zamlar geldikten sonra "ulan sigaraya o kadar para verilir mi" deyip LM'ye geçtim. Camel ucuzlayınca bile bırakmadım LM'yi. Kendi kendime de ulan yıllarca pahalı sigaralara boşa para vermişim dedim. Çünkü damak tadınızın iyi kötü alışabileceği bir sigara içmeye başlayınca pahalısı ucuzu farketmiyor. Hatta Marlboro içerken bile şuan LM'yi arıyorum.

Ha ama genç-ergen vs olup da masaya marlboromu koyarım, Marlboro içmek var sigara içmek var gibi hezeyanlarınız olabilir. benim de vardı lisedeyken ve üniversitenin ilk yıllarındayken. Lakin ne lüzumu var böyle şeylere. Önemli olan para gençler. Sigaraya verilen para zaten çöp bir de pahalı sigaraya verilen para hep çöp.
zevk meselesi ......
içen ve damak tadı olanların açıkça anlayabileceği farktır. ucuz sigara içtiğinde boğazın gıdıklanır, iğrenç bir tat gelir, genizde acı bir tat hissedilir. (örn;chesterfield)

fakat kaliteli bir sigara içildiğinde yukarda bahsi edilen durumların hepsi tam tersine döner. (örn;kısa marlboro)
netice itibariyle ikisi de zehir pek bir fark yoktur.
tutunde blr bitkidir.. ve kalite kalite ayrılır.. sonucta cay da caydır fakst her cay bir degildir.. kahvede oyle.. her tur ihtiyac ve tuketim malında buna rastlarsınız..

sonuc olarak tad ve doyum farklıdır her sigarada..

benim favorim turkiye hudutları icerisinde parliamenttir..
Ucuz sigara çantada, cepte muhafaza edilir pahalı sigara masanın üzerine konur.
Otv nin yol actıgı farktır. Biri ozel icilir
digeri kezbanı icer gibi icilir.
ikisi de zehir diyenler için; ucuz sucuk ile pahalı sucuk arasındaki farklarla aynı olan durumdur. siz ona zehirlenmek dersiniz; ama zevkin de bir kalitesi var kademe kademe ayrılan.
Tütün kalitesidir, parliament'ten örnek vermek gerekir ise, filtre kısmı diğer sigaralardan daha farklıdır.
ben 10 Tl den 13,5 tl ye kadar olan sigaralar arasında bariz bir fark olmadığını gözlemledim. ama sanki bazı insanlar marlboro ve parlament içmeyi bir statü gibi görüyorlar. 11 Tl lik uzun winston dark blue dan aldığım keyfi aynı fiyata satılan muratti rosso dan alamıyorum. zevk meselesi diyelim.
ama kıyaslama 8 tl lik hd ile 10 tl lik camel arasındaysa ilk duman ciğere vardığı anda anlaşılan bariz bir fark var.
Dün kısa parliament aldım. Tütüncüde satılan 15 TL'lik sigara daha güzel.
Eskiden bariz farkları vardı, hatta tadından sigaranın markasını bile tahmin edebilirdin, son yasal düzenlemelerden sonra artık pek bir farkı kalmadı gibi , cok kötü sigara ağızda daha acımsı bir tad bırakıyor o kdr.
güncel Önemli Başlıklar