1. 1.
    ingiliz atasözü olduğuna dair genel bir kanı olan, fakat hiç bir yerde orjinalini* bulamadığım ünlü söz.
    5 ... nerde kalmistik
  2. 2.
    aristokrat ve biraz da burjuva bir laftır bu.
    belki haklısınız ama işin aslı ben pahalı mal alacak kadar da zengin değilim.
    6 ... sondanbironcekimohikan
  3. 3.
    insanoğlunun konumunu bilmeden yaşadığını anlamamızı sağlayan söz. hayır paran yoksa çakmasını alma. almak zorunda değilsin. kimse sana benetton' dan giyin demiyor. waikiki giy. böyle hallen...
    -1 ... bembeyaz bir siirdir senle ask
  4. 4.
    insana orta okul sosyal bilgiler öğretmeninin kaliteli mal alma konuşmasını hatırlatan sözdür. şayet hoca ucuza alınan ayakkabının kısa sürede eskiyeceğini, kaliteli ayakkabının ise uzun süre kullanılıp sizi bir daha ayakkabı mağazasına götürmeyeceğini anlatmıştır.
    ... hasanred
  5. 5.
    günümüz şartlarında pahalının da kalitesini yitirmesiyle muallakta bırakan söz.

ucuzunun ne kadar dayadığını bilmiyorum ama lacoste ta giyinsem en fazla üç ay, tommy de.

bu arada; kullanıcı hatası *
    1 -1 ... pringles
  6. 6.
    Bir pazarlama stratejisi olduğunu düşündüğüm atasözü.
    `Pahalı mal alacak kadar param yok*`
    ... bir sigara icimlik
  7. 7.
    ayakkabıdan örnek verirsek; kalitesiz olupta 3 ayda bir ayakkabı alıp tanesine 50 lira vereceğime 1 tane kaliteli alır 2 yıl giyerim mantığıdır.çokta doğru bir sözdür.
    1 ... cahil bebe
  8. 8.
    (bkz: ben ucuz mal değilim)
    1 ... marty mcfly
  9. 9.
    ingiliz,israil ve bilumum atasözü olduğu söylenen bir sözdür,çok doğru bir isabettir uzun vadede gerçekliği su götürmez.
    ... tk7100
  10. 10.
    (bkz: ucuz mal olacak kadar zengin değilim)
    1 ... seksi istikametten gelen arac