bugün

başbakan ın kars ta bulunan insanlık anıtına ucube diyerek belediye başkanını göreve davet etmesi, o heykeli yapan kişinin de buna itiraz etmesi olayıdır. ilk bakışta bahsi geçen heykel anlamsız gibi görünmekle beraber, heykeli yapan kişi onun anlamını anlattığında o kadar da anlamsız olmadığı anlaşılmışır. heykelde iki faklı kişi, farklılar fakat bir bütün olduklarında kendileri yani insan oluyorlar anlatılmaktaymış. heykelin yıkılması çok yersiz bir hareket olacaktır.
yıkılması hiç bir şey kazandırmayacaktır. tabi heykel yıkıldığı zaman o alana park yeri inşa edilmesini isteyenler haricinde.. taşınıyorsa başka bir şehire taşısınlar.
(bkz: rte nin insanlık anıtına ucube demesi)
başbakanın herhangi bir eseri sadece dış görünüşüyle yorumlayacak kadar düz olduğunun göstergesidir. zaten biliniyordu ama tekrar hatırladık vesilesiyle..
Akp'li yöneticilerin,Melih Gökcek'in Ankara'daki birçok heykeli müstehcen bulmasıyla bildiğimiz, aşağı yukarı sanata bakış açılarını daha önce bilmemizden kaynaklanan şaşırmamakla sonuçlanan yorumlarından biridir.ibrahim Tatlıses'in operaya bakışıyla,Akp'nin sanat anlayışının paralel gitmesi düşündürücüdür.Michalengo'nun heykellerinden biride olsaydı o,bakışın,görüşün değişmeyeceği gerçeğinin hayat bulmasıdır.
cami yıkılsa göbek atacak kişilerin bir beton parçası ucube için isyan etmesi.

(bkz: Hassiktir diyorum) sizlere.
kimi geri zekalılar cami ile özdeşleştiriyor kimisi gidip görmek gerek diyor, ben anlamıyorum ne yiyip ne içiyor bu insanlar da böyle oluyorlar, ne kadar şakşakçı bir toplum olmuşuz, ne ara olduk hiç anlamadım. garip....

edit: yazım hatası.
http://www.youtube.com/watch?v=jdfb1_0ENR0
güncel Önemli Başlıklar