bugün

nefis bir bulutsuzluk özlemi şarkısı. duman'la yaptıkları düet de ayrı bi tat katmıştır bu şarkıya.
bulutsuzluk özleminin güzel şarkılarından biridir.
aklımı tutamadım kafatasımdan,uçtu uçtu

bazen aklı kafatasında tutmak güçleşir, çevredeki gariplikler ve iğrençlikler dayanılmaz hale gelir ve insanın aklını uçurabilir kafatasından.
uçtu uçtu kuş uçtu gibilerinden söylenmekle beraber bazı yörelerde çocuklarına yemek yedirme gayretindeki annelerin,çocuğun ağzına tıkcakları lokmayı uçan bir nesneye benzetme yoluyla ilgi çekici hale getirme çabaları sonucu ''uçtu uçtu börek uçtu' gibisinden devamını getirdikleri ikileme.
dinlerken kendinden geçiren bir bulutsuzluk özlemi şarkısı. en son dumanla birlikte çalmıştır bunu bulutsuzluk özlemcileri...
bulutsuzluk özleminin 20. yıl konserinde duman ile birlikte harika bir şekilde söyledikleri güzel şarkı.
bebekleri kollarından tutmak suretiyle havaya kaldırmak eyleminin şirin adı.
bulutsuzluk özleminin kült şarkılarından. iyidir hoştur güzeldir. dinlenilesidir.
gene nejat yavaşoğulları ve gene sıradışı bir şarkı.yahu bir insan bu kadar uzun,karmaşık ve kasmadan yazılmış basit sözlerle nasıl bu kadar güzel şarkılar yapabilirki.
(bkz: aklımı tutamadım kafatasımdan uçtu)
bir bulutsuzluk özlemi şarkısıdır, albüme de adını vermiştir.

sabah oldu kalktım,
elim bosa gidiyordu.
gitarımın alt teli kopmus,
arayıp bulamıyordum.

aklımı tutamadım, kafatasımdan
uçtu uçtu.

helada iki musluk bozuk
cırıl cırıl cırlıyordu.
kalktım bi de ben cırlattım.
yok "çok sesli" yok "tek sesli".

aklımı tutamadım, kafatasımdan
uçtu uçtu.