1. .
  sonuçta uçmayan hiç kimsenin kalmayacağını gösteren durumdur.
  1 ... bill of exchange
 2. .
  dayımın servise çıktığı mercedes o303'ünü satıp şöyle sıfır kilometre bir airbus 310 almasına sebep olan olay.
  1 -2 ... arjen robben
 3. .
  yoğun talep sonrası uçak içinde şöyle diyaloglar duyabilmemize yol açacak olan olay ..

  - orta taraf arkalara ilerleyin .. orası da aynı yere gidiyor

  - kaptan orta kapıyı açabilir misiniz ? paraşütüm var da
  1 ... tudor lodge
 4. .
  gelecekte dolmuşların yerini uçakların alması fantezini akıllara getiren olay..
  tarih: 2227
  yer: Türkiye

  -gel abi geeel..topkapi amsterdam.. hadi abim hadi bekleme yapma.. ohoooo o abicim çek şu ayağını kapı ağızından be..
  -evet ücretlerini yollayamayanlar ... hostes hanım ücretleri toplayıver sana zahmet..
  -hooop kaptan ağar ol atina'da inecek var..
  -buyur güzel abim..
  -evet kalkış için son 10...9...(sene 2227 olmasına rağmen arkadan şiki baba çalmaktadır)
  -kaptan şunu kısarmısın yav kaç yüz yıllık şarkı yuh sana be..(dolmuş kaosları yüzyıllar sonra hava hatlarında da tüm hızıyla devam etmektedir.. ve türkiyenin avrupa birliği görüşmeleri hala sürmektedir..)

  (bkz: bu böyle gider)
  3 ... mesqoo
 5. .
  ülkemizde her şehirde havaalanı olmadığı için havaalanı olamayan şehirlere otobusden başka bir toplu taşım aracı ile ulaşmın mümkün olmadığından dolayı otobüs firmalarının kendi belirlediği fiyatlarla yolcu tasımasından kaynaklana durum, ayrıca uçakla seyahat sanıldıgım kadar ucuz değildir, heryere aynı fiyatla uçmamaktadır ve ülkemizde bazı illerdeki havaalanları uçuş olmadığı için kendi haline bırakılmış ve kullanılmamısından kaynaklanan devlet için büyük mali kayıplara neden olmuşlardır.
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 6. .
  tek motorlu, tek veya çift kişilik bir uçak ile son model bir neoplan'ı karşılaştırırsak varabiliriz bu sonuca!

  gerçi amerika'da maket gibi alıp da evde yapabildiğiniz, fiyatları 15.000~20.000 dolar arasında değişen tek kişilik uçan şeyler de var. o zaman uçaklar arabadan bile ucuz oluyor!
  ... bahdeniz
 7. .
  asli astari olmayan bir konudur.bu isi yapan birisi olarak * bizi musteri ile karsi karsiya getiren bu konular icin havayollari idarecilerinin kulaklarini epey cinlatmaktayiz.isin asli sudur: bu bir promasyon hareketidir. ucuz bilet sadece her ucakta kisitli sayida kontejan icin gecerlidir. bu bazen bir ucakta 1 adete kadar dusmektedir. ucaklarda kademeli fiyat sistemi vardir. her satilan belli sayida bilette ucretler artmaktadir. yani gazete ilanlarinda cikan 25 ytl ye bilet pek gercegi yansitmamaktadir. zaten bu 25 ytl lere alan vergileri dahil degildir. vergi ile bu ucretler 45 ytl ye cikmaktadir. dikkat edilmesi gereken konu ilanlarda bu bedele akaryakit harclari dahil degildir yazisinin cok kucuk yazilmasidir. bu konu yuzunden her gun yuzlerce insanla * kavga etmekteyiz. bu yuzden ucakalarin otobusten ucuz olmasi pek gercekleri yansitmamakla birlikte gene yolculuk suresinin azligindan dolayi ucagi tercih etmenizi oneririz.
  ... imhotep