bugün

(bkz: ozgur demirtasin robotu)
işkenceci piçtir. Rus itlerinin sivil suriye halkına yaptığı işkenceyi ayakta (ipini tutan sahipleri gibi) alkışlayan, soysuzdur.

Alkışladığın zulüm başına gelsin it soyu!

görsel
görsel
sürekli entrylerini değiştiren/silen/yeniden ekleyen anladığım kadarı ile psikolojik problemleri olan biri.
Psikoloji kısmı biraz düşündürüyor. Doğru olabilir.
amerikancı, natocu, paralı asker.

üşenmemiş entry ler boyu rusya'yı kötüleyip nato'nun ( şu bizi yaklaşık 3 sene önce işgal etmeye çalışmış organizasyon) bizim tek çıkış yolumuz olduğunu iddia eden akla mantığa sığmayan yazılar yazıyor.

Türkiye'nin yolu ne rusya ne abd ne de çin yoludur. Türkiye, hamiye ihtiyaç duymayan güçlü ve büyük bir devlettir; şu anda da kendi ajandasını uygulamaktadır.

Ne abd ne de rusya Türkiye'nin dostu değildir; ve ikisi de Türkiye'yi karşısına alabilecek konumda değildir. 20. yüzyıl dengesi çökmektedir ve Türkiye hangi tarafla yoluna devam ederse ( seçme diye bir şey yok) o bilek güreşinin kazananı olur.

misyonunu tamamlamış ve çökmüş nato ( avrupa ordusu fransa ve Almanya öncülüğünde kuruldu, kurulacak da demiyorum), sınırımıza terör örgütlerini yığmış nato, içerde yerli gladyo fetö'yü kurmuş nato, Türkiye sınır ötesi harekatlara başlama kararı aldığı anda hava savunma sistemlerini ülkeden sökmüş nato, doğu akdeniz'de sorunlar ortadayken kıbrıs rum kesimi'ni üye olmamasına rağmen davet eden nato, üyesi olan bir ülkeyi terör sorunlarına karşı desteklemek kendi kuralıyken ( 5. madde diye hatırlıyorum) bırakın desteği terörü bizzat kendisi üreten nato...

Türkiye için bir seçenek değildir. Nato Türkiye'nin başına hep iş açmıştır, açıyor, açacaktır da.

Türkiye için seçenekler çoktur:

1- Yeni kurulacak ( açıklanma bakımından) Avrupa ordusu'nda yer almak.
2- Rusya ile birlikte yeni Avrasya Paktı/ ordusu oluşturmak.
3- Çin öncülüğündeki Asya Nato'su benzeri oluşuma dahil olmak.

bunların ikisi veyahut hiçbirinde olmayıp antlaşmalar/ sözleşmeler üzerinden de gidebilir. Türkiye; sorun değil çözümdür. kilit değil anahtardır. Türkiye kimseye mecbur değil, diğerleri Türkiye'ye mecburdur.

-) Çin'in ( aslında içindeki küreselcilerin) , en büyük hamlesi bir kuşak bir yol güzergahı Türkiye'den geçmektedir.
-) Rusya, Türk Akımı'nı adı üzerinde Türkiye'den geçirecek. Avrupa, Kuzey akımı ile birlikte buradan enerji ihtiyacını karşılayacak.
-) Akdeniz'deki kirli ittifak: Mısır, Yunanistan, israil, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi... Eastmed petrol/ doğalgaz boru hattı'nı (yine AB'ye taşınıyor) akıllarınca Türkiye'den değil denizden geçirecekler... Maliyeti kurtarmıyor o proje. EŞŞEK GiBi! Türkiye'den geçecek. Yine bizim inşâAllâh çıkaracağımız petrol/ doğalgaz da bu hattan gidecek diye düşünüyorum. bakmayın şimdi bizi dışlıyor gibi yapmalarına; denediler ama yıkamadılar. Türkiye sondaj ve sismik arama gemileri ve donanmasıyla Akdeniz'de.

Türkiye; enerji ve lojistik merkezidir. Bu ne demek biliyor musun? Dünya'nın kalbi olmak demek, daha kimse senin topraklarına saldırmayı aklından bile geçiremez demek.

Türkiye s-400 de alır; patriot da alır, hq-9 ( Çin) da alır, SAMP-T ( Avrupa) de alır; kendisi de hem Rusya ile ortak üretime gider hem de kendi sistemini geliştirir. Türkiye seçilecek değil seçim yapacak konumdadır.

Çin, AB, Rusya, bölge ülkeleri, ABD... hepsi senin ağzının içine bakıyor. denediler, saf dışı bırakmayı/ bypass etmeyi denediler; olmadı çok şükür. Şimdi nasipse hayırlısıyla istediğini yaparsın.

Türkiye, Barış pınarı harekatı ile 120 km uzunluğa 30 km derine indi değil mi? o orada kalacak mı zannediyorsunuz?

Dünya değişiyor, dengeler değişiyor, değişimin sancıları var. ittifakların üyeleri ve şekilleri oturmadı. herkes Türkiye'nin istikbalini gördüğü için kimisi frenlemek, kimisi kendi tarafına çekmek için hamleler yapıyor. gerek konumu gerekse gönül coğrafyası ( hinterland'ı) ile Merkez ülke olduğu için dünya'daki her mesele dönüp dolaşıp bir şekilde Türkiye'ye dokunuyor. Şu an bu kadar baskı görüp zor durumda kalması bu yüzden. ama hayırlısıyla biliyoruz ki gecenin en karanlık olduğu an şafağa en yakın zamandır.

dışarıdan yapılan hamleler Türkiye'yi biiznillâh yıkmaz; Türkiye'yi zorlayan senin gibi dış destekli iç unsurlar. ülkeyi aciz, ölmüş bitmiş, sığınmaya muhtaç, çöktü çökecek gibi gösteren senin gibi uşaklar/ maşalar.

nato'ya muhtaç he mi?

Allâh Azze ve Celle hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli, aklımız başımızdan gitmeden, şuurlu bilinçli, hak yoldan ayrılmadan sapıtmadan ( Allâh-u Te'âlâ muhâfaza buyursun) yaşanacak hayırlı uzun ömürler nasip eder de o günleri görürsek kim kime muhtaç, kim ne hallerde olacak göreceğiz.
En çok okuduğum yazarlar arasında kendisi. okuyorum Ve eğer böyle demişse doğrudur diyorum, bilgisine o kadar güveniyorum yani.
görsel
Bugün mesaiye erken başlamış. Daha ziyade gece 12 den sonra girerdi.

Ben bu yazarın vampir olmasından şüpheleniyorum. Gece 12 de gelip besleniyor. Karnı doyunca tabutuna geri dönüyor.
küp olması için yeterli değildir. bazı şeyler imkansızdır dostlar. sadece imkansız.
Sen ütopyayı arıyorsun. Burda yok. Başka yere bak. Bazen ne söylediğini kendin bilmiyorsun.
Efendi bir yazar. Duruşunu bozmuyor,karakter sahibi,daha ne olsun.
Annesini sevmeyen insan.
nolur yeter kardeş 20 kere sildin girdin entryi.

gel otur şöyle anlat senin ne derdin var?
çay getirin arkadaşa, gel otur şöyle.

biri silmeden de entry değiştirmenin mümkün olduğunu söylesin arkadaşa.
Uğraşmayın. Doktor kendi haline bırakın demiş.
batılı değerlere sahip çıkıyormuş .

ingiliz götü yalamanın adı batılı değer olmuş !

çanakkale de bize kurşun sıkanlar batılı değilmiydi len .

ne ayaksın len sen .

1. ve 2. dünya savaşlarını eskimolar çıkarmıştır şimdi .

batılı değerlerine sokturma yani .
Bu defa yaratıcı nick bulmuş, söylemesem olmazdı. Tam not.
Yaz babam yaz nickiyle yazar olduğu günlerden beri tanırım. Aynı tas aynı hamam. Kafası ayrı çalışıyor. Bana sorarsanız hafiften arızalı.
Az mı tartıştık seninle be seninle?
Guess who.
tengir in ekibindenmiş. artık ekibi mi kendi mi ne haltsa.

ben de bu amerikancılık nedir diyordum.
(bkz: Üç boyutlu düşünen deve)
küp olmuştur o.
Eskiden bi özgür demirtaşın robotu mu ne vardı. Bu oymuş. Bana psikolojik sorunlarım olduğundan falan bahsediyordu. Git tedavi ol falan diyordu.

Torbacısını soracaktım ben.
bana özelden ettiği ağız dolusu küfür sebebiyle çaylak edilmiştir. yönetime teşekkür ederim. umarım uçurulduğunu da göreceğiz. hadi bakalım.
3 boyutlu düşünen karenin kökü bulunarak başka bir boyuta geçmiştir...

=çaylak.
öğlen şunu yazmıştım. https://www.uludagsozluk.com/e/42477951/

daha mürekkebi kurumadan sepetlemişler. çok komik lan ahah. ama net olarak kaşınıyordu. bu da bir gerçek.
Kendisine uc boyutlu düşünen deve dediğim için kızmamıştı, çaylak olmuş hörgüçlü.
güncel Önemli Başlıklar