1. 1.
  Gayet kullanıcı dostu, bedava, kullanışlı, basit, sorunsuz işletim sistemi varken canı sıkılınca mavi ekran veren ayda bir format isteyen virüs bulaşan windows kullanırlar anlamak mümkün değil.

  Ps: oyun oynamak isteyenler haklılar... saygılar abi.
  1 ... optimus
 2. 2.
  oyun oynamayı seven insanların yapmasının gayet doğal karşılandığı bir hareket tarzı.
  ... madman89
 3. 3.
  windows'un gerçek anlamda oyun oynanabilen tek işletim sistemi olmasıyla ilgilidir.

  kıçıma mı sokayım yalnızca bilgisunara bağlanacak bilgisayarı?
  -1 ... sadaeke
 4. 4.
  bir mac varken windows kullanmak değildir.
  -3 ... ukraynali
 5. 5.
  her ne kadar yavaştan oyun programcıları, başka işletim sistemleri için de oyunlarını hazırlasalar bile (örneğin steam, bir çok oyununda Mac desteği veriyor) - oyun oynayan kişiler için birebirdir Windows. Tabi, denebilir Linux gibi open-source bir işletim sistemi neden kullanmıyorsun mk? hem bedava, hem bu işletim sistemini yazanlar senin benim gibi herifler olduğu için çok daha hızlı yardım alabilme imkanı falan da var. ama sonuçta linux mk. server kuracaksan iyi, program yazacaksan yine iyi... ama yok ben bilgisayarı internet, oyun, porno için kullanacam diyosan, Windows dan vazgeçme.
  1 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 6. 6.
  bilgisayar kullanabilme kabiliyetiyle alakali olan bir seydir...

  Hayatinda ilk defa bilgisayarlar tanisan hocalar, hava atmak isteyen gencler, yazarlar vs. yani bilgisayarla isi olmayanlar mac kullanir...
  Is hayatiyla daha derinden ugrasanlar, oyuncular, ve bilgisayardan anlamayip bunu sroun etmeyen, onceden gelen yuklu programla bilgisayari kullanan kisiler de windows kullanir...
  Azicik bilgisayara meraki olanlar kurcalar cihazi... Ubuntu, hatta geti onu, unix sistemi ile bilgisayari resmen kendi kontrolleri altina alirlar, azicik terminalle falan ugrasmayi seviyorlarsa bilgisayari aglatbilebilirler... Kisaca bilgisayari ustunde guc ve kontrol seven, artik vaktini oyunla harcamayan zeki kisiler de unix kullanir...
  2 ... bard of hell
 7. 7.
  yani bilmiyorum ne desem. netbook windows 7 ile geldi. ben önce onu starter'a, daha sonra da windows 10'a çevirdim. aklımı yemiş olmalıyım ki sırayla linux mint, peppermint ve şimdi de ubuntu mate'ye geçtim. cd sürücüsü olmadığı için format da atamıyorum. hazırladığım live usb stick ne hikmetse boot ekranında gözükmüyor ve doğrudan ubuntu başlıyor. internet kafeler ise format için en az 30 lira istiyor.

  linux sistemleri iyi, güzel, ücretsiz ve kullanışlı ama dosya indirmek zorunda kaldığım zaman tam anlamıyla işkence aletine dönüyor. ben program kurmak için terminalle uğraşmak istemiyorum ya da .exe dosyaları için wine kurmak zorunda kalmayı sevmiyorum.
  şu an ubuntu kullanıyorum ama tek sorunum bu işte. bu arada yazılım merkezi de açılmıyor ve program indiremiyorum. al başına başka bir bela.
  -1 ... bay polar
 8. 8.
  Vindovz bir harika dostum. PC üzerine tanımam. Mac, linux hikaye. Anlamıyorum, ne diye marjinal olmaya çalışıyorsunuz.
  -1 ... bay efendi