bugün

görsel
(bkz: yaw he he)
ben bunlardan bir veya birkaçının uber sistemine dahil olup sonra taşıdıkları müşterilere bilerek saygısız davranarak medyaya malzeme verme yöntemini kullanmadılarsa hiçbir şey bilmiyorum.
aklıma nedense hendek kazıp sivilleri bombalıyorlar diye ağlayan etekli hewaller geldi. insan aklı işte, ne çağrışım yapacağı belli olmuyor.
bu olayda kimsenin derdi uberı savunmak değil. taksicilerden ve taksici teröründen o kadar bıkmışki millet taksicilerin söylediği kimseyi ikna edemiyor.
bu taksicinin de şahit olduğu olayda, taksicinin ilk aklından geçen ablacım fiyatı bilerek vip biniyorsun senin itirazın neye niye olmuştur.
zamanında gizli gizli taksiye çıkmış biri olarak beni derinden etkileyen olaylardan birisiydi bu uber. nice devlet memurları yokluk içindeyken gece işe çıktı çoluğunu çocuğunu okuttu. bu düşmanlık haddinden çok fazla.
Şu ifadeyi okuyana kadar "uberciye komplo kurmuşlar" diye düşünüyordum.
Ama ifade gerçekten tatmin edici.
Hele "hanımefendiyi olduğu gibi bariyelerlerin üzerine attı" ifadesi kafalardaki tüm soru işaretlerini yok ediyor...

Şaka lan şaka.
Bir çomar taksici ifadesi işte.
Maksadı belli.
Buna inanacağıma gider çalıya çırpıya sürterim daha iyi.
peki über kamerasına takılan nedir adam hanfendi binmek zorunda değilsiniz dedikçe kadın çemkiriyor. adam nezaketi elden bırakmıyor. hatta güya şahit taksici bile vip araçtı diyor madem o parayı ödeyemeyecen ne bok yemeye çağırıp show yapıyorsun darp edildim diye, o şoförü bu kadın kesin zıvanadan çıkartmıştır.
Bu olaya inananlar kesinlikle Türk halkının iktidara bakışının minyatürlük hali.
ben de o taksiciye soruyorum

o kadın yolun yarısında beni kazıkladınız

para vermeyecem

deyince

ahlak ve namus timsali sarı taksiciler

nasıl bir uygulama yapıyorsunuz ?

hepsi değilse de çoğu psikopat

bıçak hatta silah çekeni az olmaz.
"Az daha ben de kazaya maruz kalabilirdim" kullandığı cümle devrik. Bu da kurgusal olduğu şüphesini güçlendiriyor. Zaten o kadının o şekilde davranması --sebep her ne olursa olsun-- çok normal değildi. Birileri sağlam kumpas kurmuşa benziyor. Bakalım nereye varacak bu işin sonu. Artık işi iyice azıttılar.
milyonda birlik tesadüf. kendisinin nasıl bir kazaya maruz kalacakken kurtulmasına aklım ermedi ayrıyeten.
"ben geldigimde, deri pantullu maskeli uber şoförü, hamfendinin üzerine işiyordu".