1. 1.
  Bunu övmek evine ekmek götüren taksicilerin ekmeğine çökenleri övmekte aynı hesaptır. Bildiğin hırsızlık lan bu. Adamlar ekmek kazanmak için taksicilik yapsın sen korsan taksiye Uber de geç. Yok ya. Evet.
  -17 ... oytunkaran
 2. 2.
  Yahu o zaman taksiler için de düzenleme gelsin.

  Ben korsan taksiyi ticari taksiden çok daha güvenli buluyorum:
  Ticari taksiye bindiğimde defalarca kez taciz edildim, bir keresinde taksici sinirlendi beni eziyordu, arabaya tam binerken 22 yaşında hemşire misin dedi şoför, korkudan yolda giden arabadan atlamayı bile düşündüğüm oldu benim. Çağırdığında gelmeyen, gelse sorun yaşayacağın taksiler falan. Ha çoğu da durak taksisi bu arada, ki durak taksisi olmayabilir de yani bu bir kıstas değil.

  Bir de, ticari taksiyle 76 verdiğim yola korsan taksi 32ye götürüyor, 32 lirayla da kar yapılıyor madem ben niye iki katından fazla ücret veriyim?

  Alın size versus yani. Güvenli ve ucuz yolculuk vs başına ne geleceği belli olmayan pahalı yolculuk.
  14 -3 ... lactea via
 3. 3.
  fulya'da yaşadığım dönemde taksim meydandan binmiştim, pangaaltına varmadan yana diğer taksici geldi ve birbirine girdiler boğaz boğaza;

  yok biri bu durak (taksim meydan durağı yoktur fakat sadece belirli taksiciler oradan müşteri alabilir) için 1 yıl hapis yatmış yok diğeri bilmemneymiş, birbirlerine bıçak çekti bu hıyarlar ben araya giriyorum ve kolumu çizdi biri, baya kan akıyor.

  10 dakikalık yol için (gece 2 civarı ) çektiğim dramaya bak ! taksiden indiğimde kolum kanıyor, taksici para üstü bulamaz(!) vaziyette ve 2 sokak üstte indirdi.

  düzgün taksicileri dahil etmeyerek; taksicilerin çoğunluğu orospu çocuğudur !

  baştan edit: taksim, fulya yolunu bilen bilir, yol boyunca travestiler vardır ve yüzlerce kez geçmeme rağmen hiç biri rahatsız etmedi beni taksiciler kadar.
  9 ... modern mesiah
 4. 4.
  Korsandır. Düzenleme getirilmelidir orası kesinlikle ayrı mevzu denetleme de ayrıca artmalıdır fakat bu uber gerçekten haksız kazanç. Şimdi eyvallah sen fazla para veriyorum vs diyorsun da birader taksi plakalarının kaç para olduğundan haberin var mı? Adam hayatı boyunca kazandığı parayı yatırıyor o plakaya. Daha sonra bunun için bir durağa girme vs dünyanın emeği ve parası. Yine söylüyorum taksiciler denetlenmeli ve düzgün seçilmeli ama bu haksız kazanca prim vermemeli.

  Ha ne olabilir? Bu uber bir süre böyle taksicileri zora soksun onlar da sıkıntının farkına varıp kendilerine çeki düzen versinler odaları vs bu konuda somut adımlar atsın sonra da uygulama yasaklansın. Bana böylesi mantıklı geliyor şu an için.
  -2 ... cibili cibili
 5. 5.
  Bir deyim vardır
  (bkz: alan razı veren razı)

  O yüzden bir problem teşkil etmeyen uygulama.

  Ha taksiciler çok istiyorsa para kazanmayı, 10 km lik yere 80 lira fiyat çekmesinler.
  4 ... katmir
 6. 6.
  beni korsan olup olmaması ilgilendirmiyor, bana verilen hizmet ilgilendiriyor. ülkedeki tüm taksiler aynı fiyatta, aynı kalitede, aynı hizmeti bana sunuyor sanki de übere biniyorum. zorundamıyım amk kısa mesafe tribi çekmeye, karşıya gitmem ben tribi çekmeye, yol tarif etmeye. sen ülkedeki normal taksileri über ayarına bir getir önce, sonra gör hangisini tercih ediyor insanlar.
  2 ... evil panda
 7. 7.
  he korsan, zaten avrupa'da felan hapse atıyorlar uber kullananları, ayrıca bizim taksileri kıskandıklarından bu uberi çıkardılar.
  -2 ... it goes to all
 8. 8.
  Milleti hapse atarlar Bizimkiler uberi çıkarırlar .
  ... idaghann
 9. 9.
  Yanlıştır. Uber korsan değildir. Kanunlarla iş tanımı belirlenmemiş olan faaliyet sahasıdır.

  Şimdi "Taksi" olarak adlandırdığımız işletmeler ilkel bir anlayışla yönetiliyorlar. Hatta yönetiliyorlar mı orasını da bilmiyorum.

  Devlet zamanında taksicilere "plaka" vermiş fakat Kanunla "imtiyaz" da vermiş. Bu imtiyazla insanlar plakalar almışlar bu işi "ticarete" dökmüşler. Bu yanlış bir kere. Plaka sadece fiili olarak taksicilik yapacak olanlara verilmeliydi. Taksici işi bıraktığı zaman eczacılar gibi devretmeli ya da kapatmalıydı. plaka Ticaretine dökülmemeliydi iş.

  ve fakat şu an "serbest piyasa ekonomisi" uygulanıyor türkiye'de. Tüketicinin tercihine rağmen imtiyaz olmaz. olmamalı. Serbest piyasaya aykırı. Ki Uber bir "şirket" şahıs değil.

  Şimdi size soruyorum. Serbest piyasada herkes bir bakkal açabilir değil mi? Herkes bakkaldan daha büyük bir market açabilir değil mi? Herkes bakkal işletecek değil ya.. Uber de yolcu taşıyabilmelidir.
  1 ... lesley mateas
 10. 10.
  taksi plakaları bundan 10 yıl kadar önce şimdikinin 10'da biri fiyatındaydı şimdi arttı taksicileri sarhoşu suriyeliyi afganlıyı onu bunu gece tuttuğu herkesi yoluyorlar tamam içlerinde iyileri vardır elbet ama uber daha kalifiye bir taksi biçimi kimse çıkıp da tav şöyle böyle demesin madem uber denetleniyor o zaman taksiciler de gündelik işçi gibi sabıkalı adamları gece mesaisine koymasınlar.
  tşk
  ... yazar cizer06