bugün

Taksiciler birliği saçmalığı.

Uber'in olmasını destekliyorum. Rekabet her zaman iyidir. Taksicilerin, tek alternatif olması onların her konuda geniş geniş hareket etmelerine imkan veriyor.

Bu kadar rahatlık fazla.

Taksiye biniyorum. Gideceğim yeri söylüyorum. ''Ben oraya gitmem'', ''Bu fiyata kontak çevirmem'', ''Ne kazanıyoruz sanki?'', ''in sen başka taksi bak kendine''

Kardeşim bu kadar rahatlık harbi fazla.

Adam arabada sigara yakıyor, kafasına göre müzik açıyor, bağıra çağıra telefonla konuşuyor. Arabada müşteri mi var, kutu mu var adamın umrunda değil.

Taksiler birliği, zart birliği, zurt birliği tanımam. Ben işime bakarım kardeşim. Gördüğüm muameleye bakarım.

Ne kadar burnu havada tip var hepsi taksici olmuş durumda. Uber'de adam kurabiye ikram ediyor. Gayet beyefendi, seni dinliyor.

Taksiciler sıçmığı bence kendilerine baksınlar eğer şikayetçiysek neden diye sorsunlar kendilerine. Adamı 5 dk bekletiyoruz. Bir dövmediği kalıyor.

Uber hırsızlık yapmıyor. Taksicilerde adam gibi davransın, onu çağıralım. Hiç fark etmez benim için. Lüks düşkünü değilim. işimi temiz ve saygılı yapmak istiyorum sadece.

Önce eleştiriye kendimizden başlamalıyız.

Uber'i bir müşteri olarak beğeniyorum. Önemli olan bunu yazmaktır bence.
Aynı yerden binip aynı yerde indiğim aynı durağa ait iki taksininin biri 12 diğeri 17 tl yazınca kusura bakmasın kimse uber hırsızlık falan değildir. Kendinize ya çeki düzen vereceksiniz yada yok olup gidersiniz. Ayrıca taksicilerin bir çoğu at hırsızı gibi. Her türlü insana saygımız var. Emekçilere ayrı saygımız var. Lakin insanların canını emanet ettiği bu insanların bir çoğu şehir magandası. Açık ve net.
saçmalıktır.

öncelikle uber e de kesinlikle vergi ve denetim getirilmelidir...kayıt dısı ekonominin ve kamu güvenliğinin sağlanması için amma ve lakin;

uber kullandığınızda;

"saat 3 te arabayı devredecek" şoföre denk gelmezsiniz,
5-10 lira daha fazla vererek daha iyi hizmet alabilirsiniz,
aracın şoförünün yolda cinayet işleme riski çok çok dha azdır,
uber şoförleri genelde üniversite öğrencileri olduğu için eğitimli ve düzgün kişilerdir,
bu nedenle 7 sene cezaevinde yatmış biri ile karşılaşma şansınız yok denecek kadar azdır,
parasını ödediğiniz takdirde akşam 18:00 de bile beşiktaş merkezden taksime taksi ile gidebilirsiniz,
aceleniz olduğunda dahi şoföler trafik kurallarına çoğunlukla uyar,
"abi ben karşının aracaıyım", "tarif edersen gidelim", "sen gel ya buluruz" gibi diyaloglara girmezsiniz,
araçta kimse sigara içmez,
"bozuğum yok helal et" lafını 100 binişin 1 inde anca duyarsınız,
kaliteli hizmet alırsınız.

ne idüğü belirsiz tiplerin kullandığı araçların meslek birliğinin de bunlara itiraz etmesi gayet doğladır. bir üstteki entryde çok güzel açıklanmış;

"adamlar serbest piyasa ekonomisinde bir isi rakibinden daha iyi yaptigi icin daha cok talp goruyor."
ekmek mekmek

klasik akabeli mağdur ayağı

hiç betmez amk.

adam gibi desenize ;

müşterimize düzgün davranmadığımız için

kimse bizi çağırmıyor,

bu yüzden g@tümüzü avuçluyoruz.
taksiciler tarafından çıldırtılan biri olarak Uberi sonuna kadar destekliyorum.

Gideceğimiz yeri söyledikten sonra 6 tane bavulu teker teker indirip "gidin başka taksiciyi kazıklayın" diyen pezevenkten sonra uberi indirdim.

sürünün!