bugün

Şair Ali çınarın yazdığı Selda Bağcan yorumladığı uğurlar olsun türküsünü merhum uğur Mumcu ya atfetmişlerdir;

--spoiler--
Bir pazar sabahıydı, Ankara kar altında
Zemheri ayazıydı, yaz güneşi koynunda
(Ucuz can pazarıydı kalemim düştü kana, kalemim düştü kana)
Zalımlar pusudaydı bedenim paramparça
(Ucuz can pazarıydı kalemim düştü kana, kalemim düştü kana)
Uğurlar olsun, uğurlar olsun
Hüzünlü bulutlar yoldaşın olsun
Bir keskin kalem, bir kırık gözlük
Yürekli yiğitlere hatıran olsun
Çevirdim anahtarı apansız bir ölüme
Şarapnel parçaları saplandı ciğerime
(Ucuz can pazarıydı kan doldu gözlerime, kan doldu…
--spoiler--

Şarkının yarı parça sözleridir.
Pkk ve devlet içindeki pkk finansörü yapılanmayı deşifre etmek üzereyken katledilen solcu. PKK'yı aslında kendisini "devlet" diye tanımlayan Ermeni yapılanmasının kurduğunu ortaya çıkarmıştı. Keşke bütün solcular kendisi gibi olsa, günümüz solcuları Demirtaş'ı hapisten çıkarmak için mücadele veriyor.
Eee katillerin isimleri de dillendirildi ise savcılar neden hala yerinde sayıyor?

Eskiden olsa yer yerinden oynardı. Biz nasıl bir şekle girdik lan toplum olarak?

Allah rahmet eylesin aydın insan.
akp tarafından değil ama zihniyeti tarafından öldürüldü.
Karadeniz ereğlide bir cadde ismi.
Suikastının aydınlatılmaması ülke tarihinde kara bir leke olarak durmaktadır.
iki dost, iki güzel insan.

görsel
görsel
gece gece nereden denk geldim bilmiyorum, adam döktürmüş.. nasıl bu kadar kör oldu bu ülke anlayamıyorum..
https://youtu.be/7ynyRPB9jHE

her doğru söyleyen gibi, bu da yok olmuş/yok edilmiş değerli bir gazeteci.
"Elsiz ayaksız bir yeşil yılan
Yaptıklarını yıkıyorlar Mustafa Kemal
Hani bir vakitler Kubilay’ı kestiler
Sen buyurdun kesenleri astılar
Sen uyudun asılanlar dirildi
Mustafa’m, Mustafa Kemal’im...
Cumhuriyet’in temelini elsiz ayaksız yeşil yılanlar kemiriyor; devletimiz NATO generallerinin emrinde, ülkemiz IMF’lerin ipoteğinde! Uyan Gazi Kemal uyan! Devletin devlete, insanın insana kulluğunu yok etmek için uyan, uyan Gazi Kemal!"

Cumhuriyet, 29 Ekim 1979.
ismi yakacık'ta bir mahalleye verilmiş önemli gazeteci.
görsel
Saygıyla anıyoruz.
adam gibi adamdı allah rahmet eylesin.
görsel

https://youtu.be/A4bq3vNA7ts
abartılmış balon bir gazeteci; ben gazeteci diye mehmet ali birand"a, can dündar"a, ahmet şık"a, ismail saymaz"a derim.
bugün olsa ''saray'ın adamı, beton ulusalcı'' gibi ithamlarla kendisini yaftalayacak olanlar bence onu anma samimiyetsizliği göstermesin.

t: saygıyla andığımız büyük usta .
görsel
Kendisini sevgiyle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.
kartal/yakacık'ın bir mahallesidir. sonradan kurulduğu için çoğunlukla siteler bulunmaktadır. 17s numaralı otobüs gider. onun haricinde kartal'dan samandıra yönüne giden otobüsler (örneğin 132s) de buradan geçer.
Şimdi ise ülkeyi soyarken takke takıyorlar.

Büyük aydın büyük yazar büyük insan.
Gazetesi (cumhuriyet) Bugün yaşasa nefretle anacağı yazarlara sahip.
görsel
Şerefsizlerin damarına basınca kalleşçe öldürülen adam gibi adamdı. Ölümü hakkında çok yazılıp çizildi fakat öldürenler bence radikal islamcılardı. Çünkü onların Türlü pisliklerini ortaya çıkarmışlığı vardı.

Zorunlu edit: ülkücü ayağına yatan sağcılar da öldürmüş olabilir.

Yaşasaydı ağabeyi gibi (y)chp'yi ve hdp'yi eleştirir ve akp'li olmakla suçlanırdı.
Atatürkçü teröre kurban gitmesi yüksek ihtimal. Baksana Atatürkçülere geydirmiş.
Sözde kemalistler hiç sevmezdi.

ışıklar içinde uyu güzel insan.
bugün kalleşçe, kahpece katledilişinin 30. yıldönümü olan şehit gazeteci...

Şehit Uğur Mumcu'nun 1987 Yılında yazdığı ve Kütüphanemin en önemli eserlerinden biri olan "RABITA" adlı kitabında bahsettiği Siyasal islam'ın çirkin finans ağı...
görsel

hepsinin ismini tek tek vermiş...kimler yok ki?
ensar vakfı, ilim yayma cemiyeti, ekmelettin ihsanoğlu vesaire vesaire...

Tam 36 yıl önce yazmış her şeyi...

Ruhu Şad Olsun.
Fethullahçı, amerikancı çete tarafından şehit edilmiştir.

Allah rahmet eylesin.
Uğurlar olsun, uğurlar olsun

Hüzünlü bulutlar yoldaşın olsun

Bir keskin kalem, bir kırık gözlük

Yürekli yiğitlere hatıran olsun....
.

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah...
Saygıyla anıyoruz.
görsel
görsel
görsel
insan gibi insan, adam gibi adam, yiğit delikan bir candı. Kahpe soylular, o tertemiz adama kıydı. Mekânı cennet olsun!
suikastının üzerinden 30 yıl geçti.
görsel
öldürülmesinin üzerinden tam 30 yıl geçmiş.
iyi adamdı rahmetli ve fakat lakin islamcı cenah için çok da fazladan araştırmadan gazetecilik yapardı.
bazı konularda bilgi kaynaklarında mütevellit yanlış bilgi verirdi.
gerçi namuslu bir adam olduğu için doğrusu kendisine beyan edildiğinde düzeltme yapar ve mutlaka söz hakkı tanırdı.
saygı ile anıyoruz.
hep aydın insanlar kalleşçe kahpece öldürülmüş, bağnazlara dokunan olmamış, bu gerçek zoruma gidiyor.
ne kadar haklı olduğu hele günümüzde çok iyi anlaşılıyor.
aydınların öldürülmediği, bunu düşünmeye kalkanların bile yerinden kalkamayacağı bir türkiye dileği ile...
"cesurlar bir gün, korkaklar her gün ölür" sözünün sahibi...
Katillerini görünce önünü ilikler sağcı kesim.

Vatan millet Sakarya edebiyatı yapanlar ccc

görsel
isimsiz korkuları katmadım yüreğime,
Bembeyaz doğruları yaşadım ölümüne..

UĞURLAR OLSUN.
çok fazla çevreyi rahatsız ediyordu, düşmanı çoktu. cia’nın pkk’ya desteğini belgeleriyle ispatlamak üzereyken cinayete kurban gitti. muhtemelen bu bardağı taşıran son damlaydı. Kendisine sağlanan koruma vb önlemlerin ciddiyetsizliği onun gözden çıkarıldığını gösteriyor. Cinayete giden süreçte her şeyin ortaya çıkması hala zor görünüyor. tetikçiler, onları ayarlayanlar, talimatı verenler tam olarak tespit edilse bile, muhtemelen olayın iç yüzünün yine çok uzağında olacağız.

uğur mumcu cinayeti kesin olarak çözülmedikçe bu ülkede vatansever insanların katli hiçbir zaman son bulmayacak. şucu vurmuş, bunlar öldürmüş masallarının ötesine hiç geçemeyeceğiz.

Bir ülke aydınlarını öldürenleri ve öldürtenleri bulamıyor yahut bilse bile gün yüzüne çıkartamıyorsa müstemleke olmaktan kurtulamaz.

mumcu bu ülkenin en yürekli aydınlarından biriydi, toprağı bol, mekanı cennet olsun.
Fikirleri bana ters olsa da şehit edilmiş olduğu için saygıyla andığım gazeteci.
gazetecilerin kalem satmadığı, işi için ölmeyi göze aldığı dönemlerin büyük üstadıydı uğur mumcu.

karanlık dönemlerin şehitlerinden bir tanesi oldu ne yazık ki..

diğerleri için; bkz; ali gaffar okkan, recep yazıcıoğlu , sabahattin ali ve daha nice değerli insan.
büyük bir gazeteciydi. doğu perinçek'in de hem lise hem de üniversite arkadaşıdır.
Katillerin elinde son bulan bir hayat ve devlet eliyle saklanan katiller.

Buyrun size mafya, devlet ve siyaset ilişkisi.
Ağabeyi Av. Ceyhan Mumcu ile arkadaşı Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Dr. Doğu Perinçek geçen gün twitter sohbet odasında rahmetliyi mumcu'yu anlattı. benim dikkatimi çeken söz şu oldu: "Yaşasa Uğur Mumcu 'NATO’dan çıkalım' derdi"