1. 1.
  türk televizyoncu
  araştırmacı gazeteci
  arena programı yapımcısı
  8 -4 ... aabi
 2. 2.
  kendini gıda terörünün kökünü kazımaya adamış süpermen. girdiği en berbat imalathanelerde bile efendiliğini bozmamış, konuşmayı bile beceremeyen işyeri sahiplerine "ama beyefendi burası pislik içinde" diyerek adamların küfür etme veya kavga etme heveselerini kursaklarında bırakmıştır. bu adamlar tarım bakanlığı görevlilerinden çok uğur dündar'dan korkarlar. hatta bazıları iş yerlerini bir haftada temizleyip tekrar uğur beyi çağırarak çizilen karizmalarını düzeltmeye uğraşmış "her zaman helva yemeye bekleriz uğur bey" diyerek bundan sonra bu tür görüntüler yaşanmayacağını belirtmeye çalışmışlardır.

  uğur dündar son kuş gribi vakasında da halkının hizmetinde olmuş, tavuk fabrikalarının birini denetleyerek endişeye mahal olmadığını, halkın bu tavukları "güvenle" yiyebileceğini söylemiş ve tüm türkiye'yi rahatlatmıştır. ellerini bir lavaboya sokup çıkararak fabrikanın daha çok laboratuvara benzediğini söyleyemiş ve laboratuvarlar hakkındaki engin bilgisini de böylece ortaya koymuştur. işin ilginç yanı türk halkı bir düzine profesörün, bilim adamının vs. görüşlerini sallamamış, ancak uğur dündar'ın "bu tavukları güvenle yiyebilirsiniz" yazan afişleri tavukçuların camlarını süslemeye başladığında gönül rahatlığıyla tavuk yemeye başlamıştır.

  tarım bakanlığının uğur dündar'a fabrikalara periyodik denetimler yapması için teklifte bulunması ise külliyen yalandır...
  9 -2 ... denizci cakabey
 3. 3.
  (bkz: vefa lisesinin ünlü mezunları)
  4 ... dopdop
 4. 4.
  yaptığı birçok programda fırtınalar koparan, ama bu fırtınaların bazan sahte fırtınalar olduğunu, ödediği yüzbinlerce tazminatı bilmediğimiz eski topraklardandır. şantajcılık yaptığı da söylentiler arasındadır.

  ne diyelim gıda terörü ile çok iyi mücadele etmiştir.
  10 -3 ... palta
 5. 5.
  türkiye nin en iyi televizyoncularından.

  (bkz: mehmet ali birand)
  3 -7 ... hendrix
 6. 6.
  tavuk dostu insan.
  9 ... koko
 7. 7.
  (bkz: adam gibi adam)
  8 -4 ... ozsaycan
 8. 8.
  ülkenin birçok siyasi/sosyal sorunu varken bunları araştırarak ekrana getirecek cesareti olmadığı için belediye zabıtası gibi ortada dolaşıp duran; kendini araştırmacı gazetecilikten, soruşturmacı gazeteciliğe terfi ettiren haberci.
  5 -4 ... vido
 9. 9.
  beyaz show da ahlaki bulmadığım yahut yalan olan birşey için milyon dolarlar verseler, yinede onu yayınlamam diyen amca.
  8 -2 ... paladinius
 10. 10.
  TV'lerin yutturmaca klasiği beyefendisi.Sözde gerçek havarisi.Başlarda daha inandırıcı ve içten işler yaparken paranın cazibesine kapılarak tipik bir boyalı medya klasiğine dönüşmüştür.
  6 -7 ... kiraze
 11. uğur dündar Başlığındaki Önemli Entry'ler