1. 1.
  uçma eylemini diğer kişilerle paylaşmak için söylenen söz. ayrıca uzun süre sigara içilmemesinden sonra ilk sigara dumanlarının ciğerlere dolmasından sonrada söylenebilir.
  ... numb
 2. 2.
  siteden uçurulan yazarın son sözleri.
  1 ... ya cok aciyo ama ya
 3. 3.
  trt'de yayınlanan gezi programı.
  sunucusunun başarısızlıgı nedeniyle,bir gülhan'ın galaksi rehberi veya gezi rehberi kadar iyi olmasada,degisik kültürleri ve memleketleri ögrenmek adına izlenebilecek bir program.
  ... postsinaptik golge
 4. 4.
  ruhen veya bedenen olabilecek olan uçma durumunu çevredekilere duyurmak, inandırmak veya anlatmak için kullanılan kelimedir.
  (bkz: siktir lan)
  ... yuva yikan mimar
 5. 5.
  trtde yayınlanan bir gezi programıdır. iki üstte denildiği üzere. an itibari ile kişinevdedir ve yemeklerinde mutlaka turşu olurmuş. en ilginci de karpuz turşusu sanırım.
  ... mucizevi minibus
 6. 6.
  sunucu kızın yüzü suyu hürmetine göz ucuyla bakılan trt' programı, yalnız bir kusurları var efendim, misal kiev'e gitmişlerse bunlar ekranın altında yazı beliriyor "kiev çok soğuk kalın giyinin" veya "dubai çok sıcak yandık.." gibisinden, sanki her vatandaş ertesi günü ceketini alıp kiev'e uçacak kapasiteye sahipmiş gibi, kurumun paralarıyla leylekler gibi geziyorlar üstüne millete akıl veriyorlar.
  1 ... sinirlenmicem
 7. 7.
  uçakla seyahat ederken sarfedilen kalıp.
  ingilizceden geçmiştir.
  ... theatre of dreams