1. 1.
  hurdaya dönmüş yada eski model otomobiller için söylenen tamlama..
  ... martyns
 2. 2.
  (bkz: tupolev)
  1 ... calderon de la barca
 3. 3.
  (bkz: uçan tekme)
  (bkz: uçan tekne)
  ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  konya'da alaaddin tepesi ile selçuk üniversitesi kampüsü arasında ulaşımı sağlayan tramvaylara öğrencilerin taktığı mahlas.

  sanal geyiklerinin şu şekilde olduğu belirtilmekte;

  * ''eğer çok kastırmanız gerekmeyen bir dersten sınavınız varsa çarşıdan kampüse kadar 2 kez tekrar edip epeyce iyi not alabilir, uykusuzsanız kampüse kadar uyuyup derse dinç bir şekilde gidebilir, arkadaşlarınızla bu süre zarfında geyik ve sohbet yapabilir, bolca şarkı türkü dinleyebilirsiniz” eleştrileri, forumlarda, sözlüklerde gırla gidiyor. işte onlardan birkaçı:

  * bilmeniz gereken bir şey vardır ki, bu vasıta, tesirli bir fren sistemine sahiptir.

  * cam kenarından dışarıyı izleyerek tramvayın ne kadar da yavaş gittiği sonucuna varıp kafanızı kendinizi onaylarcasına sallarken burnunuza uzaklardan bir yanık kokusu gelebilir. korkmayin; bu, konya tramvayı vatmanlarının bilet yakma ayinidir. bilet atılan kutu dolduğu zaman onu ateşe verip içindeki biletleri yakarlar. böylelikle tramvayın daha hızlı gideceğine inanırlar.

  * konya'nın bel kemiği ulaşım aracı. doluluk oranı tamamen selçuk üniversitesi öğrencilerinin vize-final günleri ve sabah-akşam ders bitiş saatleriyle doğru orantılıdır. konya'nın görülebilecek ??? bütün yerlerine gittiği için başka bir ulaşım aracı kullanmak da nerdeyse bir öğrenci için lüzumsuzdur.

  * yavaş yavaş acelesi olmadan hareket eden araçtır. nüfusu artan konya için ihtiyaçtır, öğrenciler için kullanışlıdır, dolu gelir dolu gider.

  * artık kampüsün içine de giren tramvaydır. hep bir hayal olarak bakılan proje bu yıl gerçekleşmiş oldu. hayırlı olsun.

  * vatmanların bazılarının kampüs içindeki atm lerden para çekmek istediğinde yolun ortasında durup freni çektiği, sonra tekrar yoluna devam ettiği tramvay.

  * yaz sıcaklarından korunmak için klima taktırmak yerine camlarına film çekilen tekerlekli tırtıldır.

  * durak isimlerini söyleyen kişiyle tanışmak büyük hayalimdir. özellikle bir ''alaaddin'' deyişi vardır ki içinizden hemen ''bir efendiiim'' diye cevap veresiniz gelir. zor tutarsınız.

  * vatmanların biraz diksiyon derslerine gitmeleri gerekir zira önümüzdeki 15 senede doğacak çocuklar, buzlukbaşı durağını puzlugbaşı olarak bilecekler sayelerinde.

  * durak isimlerinin vergi fantezisine sahip bir arkadaşımızın ruhundan çıktığını sanıyorum. blediye, karakol, okul, sudeposu, körü.

  http://hurriyetkampus.com...aber/ucan-tenekeler/37769
  1 ... orta sekerli turk kahvesi
 5. 5.
  (bkz: r2d2)
  ... whereismywings
 6. 6.
  babamın ilk otomobilimiz olan 79 model moskoviç'in arkasına yazdığı yazıydı...
  ... paganiniana
 7. 7.
  (bkz: hacı murat 124.)
  ... yesil limon
 8. 8.
  (#21594484)
  ... 1365423646
 9. 9.
  genelde renault otomobiller için söylenen lakap.
  ... cloudstrife
 10. 10.
  uçan tenekeyi bilmem ama yürüyen tenekeler tofaş kuş serisidir..
  1 ... modyssey