1. 1.
  uçak tuvaletleri genellikle arka ve önde ikişer tane olmak üzere incecik kapılarla ayrılan bölmelerdir. sanırsınız bu kapıdan yan durmadan geçemem. hatta bulmak zaman alabilir. çekinmeyin sorun hostese. gösterdiği halde orasının kapı olduğunu anlamanız da zaman alabilir. olsun kötü hissetmeyin, sizinle ilgili bir durum değildir. içeri girdiniz, işiniz bitti. sifonu çekince "şimdi bunlar aşağı mı uçacak ehe ehe" diye kendi kendinize eğlenirken birden sifonu bulamayarak bu eğlenceli havanızdan çıkabilirsiniz. klozet arkasındaki fayanslarda gezdirin siz elinizi. bir tanesi sifon olacak. suyla değil vakumla çalışıyor bunlar. sular kesilmiş diye düşünmüyein. zira ellerinizi yıkamya çalışırken bir türlü kapatamadığınız musluk size bol sulu bir tuvalet anısı yaşatacak. siz tüm bunları tamamlarken eğer kısa mesafede seyehat ediyorsanız, inişe geçmek üzere olabilirsiniz. telaşlanmayın. bildiğiniz gibi siz telaşlandıkça o sifon daha abuk sabuk bir yerden çıkacak, o su daha geç kapanacaktır. geçmiş olsun!
  6 ... kahvekremasi
 2. 2.
  transatlantik seferleri gerçekleştiren tek katlı uçaklarda genellikle beş önde beş arkada bulunan hede.
  1 ... alpiloji
 3. 3.
  (bkz: HiÇ SIÇMA DAHA iYi)
  2 ... lucky strike
 4. 4.
  sifonu çektiğinizde çıkan ses ile klozetin altının delindiğini zannederek kendinizi dışarı atabileceğiniz, havayla temizlendiği düşünülen sıçma mekanlarıdır. bir şehir efsanesine göre de, biriken dışkılar yeryüzünün değişik yerlerine sulu sepken yağdırılmaktadır.
  ... antilopyawrusu
 5. 5.
  havadayken tuvalet yapma hazzını yasatan mekan. bulutlarda rahatlama yeri.
  ... mithra
 6. 6.
  yarım adıma yarım adım, osursan yolcuların ritme eşlik edebileceği rahatlıktaki wc...
  1 ... camp nou
 7. 7.
  her şeyin minyatür olduğu tuvalet.
  ... little angela
 8. 8.
  (bkz: emmanuelle)
  1 ... jerry drake
 9. 9.
  havalandırma camı açılmamalıdır. mazallah. *
  1 ... narsist anarsist
 10. 10.
  ilk kez ucaga biniyor ve 9 yasindaysaniz size hayatiniz en korkulu yolculugunu yasatan tuvalettir. is bitip sifonu cektigimde tuvaletin ucaktan ayrldigi sandim ve o korku ile kapiyi acamayinca korkumun iki misline cikmasina sebeb olan kabindir.
  1 ... the man in a suit