bugün

(bkz: yeni uu otomasyon sistemi)
(bkz: nokta üniversite otomasyonu)
eski otomasyonda ganom 2,18 iken yeni otomasyona geçilince ganomu 2,02'ye düşüren b.k gibi geçen güz dönemi sonrası ganomun 1,80 altına düşmesini sağlayacak ve benim ağzıma sçacak olan otomasyondur. ganom'daki düşüşü ilgili mercilere bildirdiğim vakit aldığım ve verdiğim cevap daha vahimdir.

+ pardon ganomdaki bu düşüşü bana açıklar mısınız? eğer açıklayamıyorsanız eski sistemdeki ganomu yeni sisteme aktarabilir misiniz?
- bilgisayardan daha mı iyi biliceksin okul ne yapıyorsa sizin iyiliğiniz için yapıyor. mis gibi okulunuz var. doğuda ki üniversitelerde otomasyon filan yok yat kalk dua et böyle okula.
+ böyle okulun aq
- çıkar mısınız odadan
+ ...
NOKTA ÜNiVERSiTE OTOMASYONU Sistemi en iyi 1024*768 çözünürlükte çalışan, ogis.uludag.edu.tr'den girşi yapılabilen öyle bi sistem ki sınıf kavramı kalmadı artık.herkes istediği sınıftan daha doğrusu hocadan ders alıyor.hatta kontenjan dolduğu için sen ilk dönem olduğun sınıftan ders alamıyorsun.öyle acayip bi sistem bizim otomasyon.
isminin "gano düşüratör" olarak değiştirilmesi isabetli olacaktır.
açıldığı yıldan beri bir kere zamanında ders kaydı yaptır(a)mayan sistem. genellikle ders kayıt başlangıç tarihinden bir kaç gün sonra kaydınızı yapabiliyorsunuz. galiba bunun en önemli nedeni hocaların harf notlarını zamanında bir türlü girememeleridir.
Bi kerede zamanında ders kaydı yapabilsek şaşarım zaten.
her sene aynı sorun yaşanmasına rağmen bir türlü düzeltilmeyen sistem.
hayır madem biliyosunuz bütün üniversiteyi toplayınca kilitlenceğini, her fakülteye ayrı bir kayıt başlama günü verin biraz nefes alsın sistem.
anketleri ve ders seçimleri mac uyumlu olmayan sistem. sayfa çok güzel açılır ancak işaretlenecek bir herhangi kutucuk varsa o sayfayı kesinlikle göstermez. hayır anlamıyorum bilmem kaç bin öğrencisi olan bir üniversite, bir sürü okula otomasyon hizmeti veren nokta otomasyon sistemi, şunları mac uyumlu yapamaz mı allasen? sonra niye gelişmiyoruz diye sorarsınız. kimse işini doğru düzgün yapmazsa, sen de bunları denetlemezsen, yazılım hazırlarken mac'ten bihabersen olmamış diyor sıfır veriyoruz.
iş paraya gelince 20 ykr az ödesen ders vermeyen üniversitenin muhteşem güzellikte çalışan sistemi.
Ders kaydının gününü vermekle kalmayıp, saatini dakikasını da vererek adeta 40000 öğrenciye aynı anda randevu veren üniversiteye, öyleyse olacağı budur dedirten otomasyon sistemi.

Danışman hocayla kağıt&kalem usülü halledilen ders kayıt işlemini ayrıyeten özleten sistemdir.
an itibariyle:

(bkz: Service Unavailable)*
ve degismeyen bir tablo daha...

system error.

(bkz: yutkuran sistemi duzenle lan insafsiz)
daha hiç bir faydasını görmediğim gereksiz otomasyon.

bakacağım şey en ufak bir şey bile olsa kesinlikle uğraştırır. sayıyorum ilk önce bazı bilgisayarlarda çalışıp bazılarında çalışmayan bir yapısı vardır. neye göre bilgisayarı seçtiği ise muallak.. hadi diyelim açıldı, o vakit üniversitenin koyduğu bazı anketler baş sayfadadır. ama anketleri de anket etiklerine uyarak değil bilhassa zorbalıkla sunmaktadır size paşalar. o anketleri doldurmadan notlarınıza değil kimlik bilgilerinize bile bakamazsınız. bildiğiniz dayatma yani. istemeyen yapmaz mantığı geçmiyor. herşeyi geçtim siz tüm engelleri aşıp otomasyona kavuşsanız bile meret bu kez türlü sorunlar çıkarıp (yok servera ulaşılamadı yok şöyle oldu böyle oldu özürleri dizen * sayfalar getirerek) sizi oturduğunuz yerde geçtim mi kaldım mı dertlerinizle başbaşa bırakacaktır.

uzun sözün ve dökülen bunca kinin kısası ben daha hiç kullanamadım kendine bu otomasyon diye şatafatlı bir isim veren aleti.

bazı arkadaşlarım da çatır çatır bakmışlar derslerine, bundan o otomasyonun seçici olduğunu anlıyorum. ahlaksız şey ya.. (ya da kızdım racist diyorum evet racistsin lan sen pis otomasyon)
kayıt yapılamayan otomasyon sistemi, birçok özelliği içerisinde barındırması nedeniyle birçok üniversitenin otomasyon sisteminden ayrılmaktadır.

bunlardan birkaçı;

kayıt günü kayıt yapamama özelliği
server error, service unavaliable ekranları ile modüler bir görüntü
sürekli karşınıza çıkan anket sayfaları ile sabır sınama özelliği
aldığınız ve geçtiğiniz bazı dersleri göstermeme özelliği (bu özelliği ile bazı dersleri yeteri kadar pekiştirmediğinizi düşünen akıllı bir sistem olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz)
ayrıca seçtiğiniz dersleri alıp alamadığınızı göstermeyip karşıdakini muallakta bırakma özelliği..

otomasyon sistemimizin birkaç özelliğinden biridir. Kendisi nedeniyle yarım dönem bilgi işlem not işleri arasında gidip gelmiş böylece spor yaptırma özelliğine de tanık olmuşumdur. maharetli sistem.
çakışan zorunlu dersleri vermeyen otomasyon sistemi. böyle de keyfii hareket etmeyi sever okulumuz. istediği gibi yönlendirir derslere.
an itibariyle halen almam gereken dersin bir türlü ders alma listesinde bulunmadığı otomasyondur.
her sene açıklanmamıs dersim bulundugundan ögrenci isleri ile yakın ilişki kurmamı saglayan hede. veee bakıyoruz bu sene hangi notumuz ilan edilmemişşş, evet bu senenin şanslı dersi makro iktisat.

yarın ilk hedef uludag üniversitesi.
verdiğiniz harçları haram etmenize neden olan otomasyondur. rektör çıkıp avrupa bilmem ne üniversiteler topluluğuna girdik demesini biliyor. u.ü yü o topluluğa alanı sevmek lazım önce. Neyiniz doğru ki otomasyonunuz düzgün olsun ?
her dönem bir notum acıklanmadıgı icin kayıt yapmamı engelleyen sacma salak sistem.hatta en son gecen dönem notumu acıklamadıklarından alttan almam gereken mali tablolar analizi dersini bir önceki dönem aldıgım ve de kaldıgım hocadan * tekrar almama sebep olan sistem. hatta ve hatta *
edit : * *
üçüncü dönem yerine beşinci dönem derslerini karşınıza çıkararak, ders seçmenizi imkansız hale getiren, saçma sapan bir sistem. her dönem eziyet çektirmeyin adama ulen.
(bkz: bana onu sormayın unutmak istiyorum)
her girdiğimde benden şifre değiştirmemi isteyen sistem. sürekli değiştirdiğim şifrelerin hiçbiri aklımda kalmadığından beni nihayet ters köşeye yatıran boktan otomasyon. işin yoksa uğraş dur şimdi.
yukarıdaki entry'leri okuduktan sonra, 4 yıl boyunca babadan kalma yöntemlerle hayatımı zehreden sevgili(!) okulumun öğrencilerinin canını yakmak için icat ettiği yeni ve teknolojik bir yöntem alduğuna kanaat getirdiğim hede hödö...

beni rahşan affı kurtarmıştı, sizi de allah kurtarsın!...
içerik bulunamadı.