bugün

stresten, obsesif kompulsif bozukluktan olabilir. kendimden biliyorum.
acilen psikiyatra gitmesi gerekir. hastanın kendi çabasıyla önlemesi zor bir hastalık olduğunu düşünüyorum.

sosyal ortamda çekingenlik ve bir takım sorunlar yaratabilir.

+ aaa ne oldu senin parmaklarına?
- ya işte yiyorum.
+ ?
- stresten ya, yiyorum işte kanıyo falan.
+ ... (bkz: arazi)
yapılmaya başlandığında inanılmaz zevk veren, ancak gelen parça kalınlaşmaya ve de açılan yara derinleşmeye başladığında da inanılmaz acı veren hadisedir. genelde derslerde yapardık bunu.
bir ben değilim demekki diye söze başlanacak cümledir. ne illet bi şeydir o ya, neden haz verir insana bilinmez ama o derileri de koparmadan rahat duramıyor bünye.
(bkz: black swan)
gece gece görüp fıratvari enee diye tepki verdiğim başlık. benim gibileri de varmış harbiden. acaba bir rahatsızlığın, problemin olduğunu gösterir mi bu hareketi yapmak? yaklaşık 10 senedir istem dışı yaptığım davranış.
o deil de çok acıdı lan!
tırnakların yapısını bozan eylemdir.
uzun zamandır vazgeçemediğim tedavi olduğum ama gene de yaptığım bu eylem sonucunda tırnaklarımdan bazıları mantar kapmış gibi sarardı ve o tırnakların yapısı bozuldu.
yspmamak lazım. hoş görünmüyor. hele insan içinde farkında olmadan yaptığında daha da çirkin oluyor.
an itibariyle sürekli yapıyorum tutamıyor kendimi. acı veriyor ama hoşumada gidiyor manyakmıyım lan ben en sonunda bantlıcam parmaklarımı.
iltihap kapması sonucunda insanın başına ciddi hastalıklar açacak eğlence.
bağımlılık yapan bir harekettir.
bırakmayı istediğim tek şey. bildiğin bağımlılık.
sonunda acı vereceğini bildiğimiz halde, kanamasını yanmasını göze alarak yapmaktan kendimizi alıkoyamadığımız bir davranış.
stres anında insanın fark etmeden yapıp durduğu sonra eline bakınca ne ara yaptım lan ben bunu demesine neden olan bir çeşit tik.tırnak yeme de aynı şekildedir.