bugün

tıp öğrencisi olduğunu her fırsatta dile getiren yazardır. tamam, tıpı kazanmak ve okumak * büyük bir olaydır. her babayiğidin harcı değildir. doktorlar ve doktor olacaklar özel kişilerdir. ama bunu her fırsatta belli etmek şık değildir, kör gözüne parmak misali.
illa opet'i vurgulayacak.

bunlara ek olarak, bu yazarlar başka bölümlerde okuyanları aşağılama gafletine de düşmektedirler zaman zaman. yok neymiş, dandik bölümde okuyanlar, "final haftası, vizeler zor" gibi durumları belli ederlermiş de, sizin neyinizeymiş gibi...

herkesin bir kapasitesi vardır, sizin tabirinizle dandik bölümlerde okuyanlar finallerinde zorlanabilirler. gayet normal bir durum.

sevgili doktorlar ve doktor adayları. şık değil bu davranışınız, yakışmıyor!
Tahminimce yazarımızın vermeye çalıştığı mesaj.

-eğer rahatsızlandığınız bir durum olursa, yakında açılacak olan özel kliniğime beklerim *
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
-allah'a peygambere, baska inanclara, ideolojilere hakaret edebilirsin, önune gelen her insana hakaret olacak seyler yazabilirsin, pkk'yı savunabilirsin, cinsel fantazilerini yazabilirsin, ırkçılık yapabilirsin, komunist takılabilirsin, bildigin tum kufurleri yazabilirsin ancak tıpta okudugunu ima bile edemezsin.
-niye len.
-reklam kokan hareketler bunlar.
(bkz: geçen yine ölü kesiyorum) *
sozlukte acabilecegi, acmasi beklenen ve siddetle tavsiye edilen basliklar sunlar olan yazardir;

steteskopsuz yasamin cok anlamsiz olmasi
doktorlarin red edilemez oldugu gercegi
tip ogrencilerinin tanrisal karizmasi
doktorlarin tanrinin yer yuzundeki eli oldugu gercegi
bir doktorun 637465 muhendise bedel olmasi
tipta okuyorum lan borumu a q

ben tipta okuyabilmis olsaydim bu basliklardan her gun acardim lan galiba.. kesin yani.
belirli ya da bir o kadar belirsiz bir anomalinin endikasyonudur. hacı bak. endikasyon, anomali falan. halbuki tıp okumadım. genel kültür benimkisi. bir de tıp okusaydım var ya... olur da tıp okursam sözlüğe prospektüs muamelesi çekmezsem şerefsizim.
en doğal hakkını kullanan yazardır. dandik veya başka bir şey olarak nitelendiremesek de, sadece giriş puanına bakıp düşünürsek bile; orman, maden gibi alanlarda mühendislik tahsili gören adamların, kendilerini boğaziçi endüstri mühendisliğini bitirmiş adamla aynı kefeye koyduğu bir ortamda ne okuduğunu rahatça söyleyebileceğini düşünen insan evladıdır. zira tıpta utanma olmaz* söylerken niye utansın insan?

ayrıca tıpta okuyan insan öyle sanıldığı gibi götü 25 metre tavanda dolaşmaz. zaten her gün kendiyle en az aynı statüye sahip 500 600 kişiyi görür. hele şahsım gibi düşük notlarla tıp eğitimin sürdürmeye uğraşan bir kişicansa değil götünün tavanda olması, başının yerden mesafesin ihmal edilebilecek kadar az olduğu doğru bir tespittir.

(bkz: ay noldu şimdi belli mi ettim)
(bkz: ifşa oldum orhan napıcaz)
(bkz: ay vallaha yaftalandım etiketlendim orhan)
(bkz: korkuyorum)
güncel Önemli Başlıklar