bugün

Bence artık yeri ve zamanı gelmiştir .

Artan tıp kontejyanları sayesin artık çok kalitesizleşmeye başlamıştır.

Yeni nesil doktorlar , tıp okuyanların genel olarak kalibresi ve diksiyonları gördüğüm kadarıyla çok düşük.
Konuşmayı bilmiyor desem yeridir.

Bunlarada çeşitli sözlü uygulamalı mülakat yapılmalı ama öyle dandik bir prova değil.
Üstünde durulmalı.
Hatta zorlanmalı , gerekiyorsa doktor yapılmamalıdır.

insanlarla nasıl konuşulacağını , hitap edeceklerini öğretilmesi gerekiyor öncelikle.

anlıyoruz onalrda insanlar , o kadar hasta ile uğraşıyorlar ama bu onlara insanlara '' emir kipi'' ile cümle kurmasını
veya bağırmasını gerektirmiyor. yapma ozaman kardeşim.
arkadaşın (bkz: hangi) mantığına bakılırsa (bkz: devlete kapağı atmak) felsefesiyle hareket ettiğini görürüz.
(bkz: tıp)
(bkz: doktor)
(bkz: hipokrat yemini)
(bkz: hasta psikolojisi)
(bkz: yaşatan meslek)
eğitim sistemindeki seçiciliğin inek gibi oturup ezberlemekle sınırlandırıldığından.

konuşabilenden çok, ezberleyebilenin doktor olduğu bir ülkedeyiz.

çözüm ne mi.

indir abi maaşını yarıya doktorun, veya getir kpss sistemini tıpa da , işte o zaman değişir bu düzen.

not:evde 1 adet doktor bulunmaktadır.
aynini polislik secmelerinde yapiyor bu akitler. doktorluga bi yerleri yemedigi icin yazili sinava gecmeyi planliyorlarmis. yeteneksiz yandaslarini daha kolay uzman doktor yapacaklar boylece.
Amca diyorki şuram ağrıyor gösterdiği yer omzu, velakin amcanın 20lik mal oğlu hastahanenin kulak burun boğaz kısmından randevu alıyor, o gün 50 hastaya bakmış yorgun doktor diyo bu benim branşım değil diyor sonra doktor mal oluyor konuşamıyor oluyor.
mülakatın arttığı yerde adam kayırma ve torpilinde sınırları kalkar. puan arttırılıp denetim masası da güçlendirilmedikçe doktorluk da diğer bir çok alan gibi kalitesizliğin sembollerinden olacaktır.
sacmaliktir. tip fakultesine girmek icin belirli sinavlara girip yeter puani almak yeterlidir. o puani alabilen kisi zaten yeterli egitimi almistir. konusmayi bilmeyen adam ogrenir komusmayi.