bugün

haklı egodur. işletme öğrencisi egosu olacak değil ya sdfgjh.

2 milyon kişi okuyordur rahat şu an, ahaha, işletme okuyorlar utanmadan ya.
egosunu bilmem lakin... bir kız kezban ise tıp fakültesini kazanır 4. sınıfa kadar gelir yine de kezban kalır.
ilkokul mezunu hasta yakınından dayak yiyene kadardır.
geçenlerde ege tıptan bir arkadaşıma; "asperger sendromu ne?" dedim tus öğrencisi arkadaşına sordu.
sen nerden biliyorsun bölüm ne dedi.
iktisat dedim. reponun tanımını yap o zaman dedi.
alım vaadi ile satmak dedim. 2009 krizini anlat o zaman dedi.
2009 da değil 2008 de kriz oldu dedim. cevab veremedi.
yiyemeceğiniz şey için ağzınızı açmayın aman diyeyim.
fazla ego insana hata yaptırır! o kadar da abartmaya gerek yoktur.doktorlarda da kalite farkı vardır.eminim o kaliteli doktorlarda sözlükte ben doktorum ben doktorum diye cıyaklamaz!
diğer egolardan bir farkı yoktur.
ankara'da toplu taşımada kullanılır.
burada yazıyor olmakla kendilerini yazar sananların egolarından farkı yoktur.
bu ego insanı kardeşinden bile soğutabilir. amına koyim ben o doktorların çok ayıp ediyorlar.
var olandır.

normalde böyle genellemeleri sevmem ama maalesef bu gerçekten doğru... yüksek bir egoya sahipler.
olmayan egodur. ya da ben tıp öğrencisi değilim. ikincisinin henüz gerçekleşmediğini varsayarak 1.durumdur.
Eskiye oranla azalmış olan egodur. Ayrıca doktora şiddet konusunu hatırlatarak bu egonun önüne geçebilirsiniz.
medikoya yemek yemeye gelirken, kaçıncı sınıf olursa olsun beyaz önlükle gelmesine sebep olan şeydir. Akla şu sözü getirir:

(bkz: mağrur olma doktorum senden büyük mühendis var)

edit: eksilere bakılırsa tıpçıların fark etmediği yada işlerine gelmeyen durumdur.
doktor egosu var mıdır bilmem ama tıp öğrencisi egosu vardır.olmalı mıdır orası tartışılır.
peki neden öyledir? hemen söyleyeyim. yaşam tarzı olarak, görüş olarak, insan ilişkileri olarak gerçekten diğer öğrencilerden ve yaşamlarından farklılar. bu farklılık bi üstünlük belirtisi değildir çoğu kez. çalışma temposu konusuna hiç girmek istemiyorum. en gevşek üniversitelerde bile komite zamanı öğrenciler yaşadıklarını unutuyorlar. özveriden başkası değil. doktorluk olayına girmediklerinden yaşam konusunun manevi bi baskısı oluşuyor. birilerinden farklı olduğunu bilme duygusu egoyu oluşturuyor. Bazen de bunu oluşturan onlar değil diğer bölüm öğrencileri oluyor.
Ancak sanılanın aksine asosyal yaşam tarzı, kezban mantığı diğer fakültelerle aynı oranda.

Not: tıp fakültesinde okuyorum.
tıp ve hukuk mezunu* , tercihini hukuktan yana kullanmış bir manyak olarak kabul ettiğim egodur.

ama gel de "haksızsın ulan!" de, bu çizelge başka hangi fakültede var?
http://www.ctf.edu.tr/egi...ogrami_ozet_2012_2013.pdf
hastaların internetten hastalığını araştırıp çoğu zaman yanlış tanı koyup doktora da bende hede hödö var demesiyle ortaya çıkan doğal durum. tıp öğrencisinde ilk sınıfta olur. doktora şiddetle doktoru dize getireceğini(!) düşünen bazı gerizekalıların, aynı yolla olduğuna inandıkları egoyu yok edebileceklerini sandıklarını görüyorum. (bkz: allah belanızı versin) sağlıkta şiddeti ne zamandır protesto ediyoruz sosyal medyada yeri göğü inletiyoruz buradaki bazı amcık beyinliler gelmiş bana doktora şiddeti savunuyor, lan gerizekalı o doktorun 36 saat nöbet tuttuktan sonra senin kaprislerinle taşşak geçmesi kadar normal bir şey olamaz gideceksin tayyibi suçlayacaksın sayesinde hekimlerimiz acile gelen ve acil olmayıp normalde polikliniğe gitmesi gereken ancak işim çabuk görülsün diye acile gelen hastaları geri çeviremiyor çevirirse de 184ü arayıp doktoru şikayet ediyor al bi de burdan yak. ambulans doktoru hastaya müdahale etmeye çalışırken hasta yakını avukat hanım hastaya öyle dokunulur mu gerizekalı diyip doktoru ittiriyor, bu açıdan bakamayan at gözlüklüler de gelip bana doktoru şiddeti savunmasın sözlüğe rezil ederim bu da biline.
yemekhaneye boyunlarında steteskopla* gelirler. gözümüze sokarlar. inan tıptan maliye kadar nefret etmiyorum.
doğuda bir ilçedeki modern ve havalı kız egosuna paralel egodur.
tus'u kazanamayanca istanbul' daki sıradan kız egosu edinirler.
ee olsun artık amk denilen egodur. onlarda da olmayacakta kim de olacak?
olması normal olan egodur. Adam o kadar emek vermiş, hayat kurtarıyor, 6 sene tıp eğitimi almış, herkesten fazla iyi bir hayat yaşamayı hakediyor. Birkaç yıl öncesine kadar da hakettiklerini bir nebze de olsa alıyolardı. Fakat şu an ki durum gerçekten içler acısı. Hayat kurtaran bu insanların öldürülmesi, dayak yemesi ne kadar ironik ve cağ dışı. Hem hastalarla hem de hasta yakınlarıyla ilgilenip, aynı zamanda tedavi etmek her insanın harcı değil. Üstüne 36 saat hiç uyumadan, ara vermeden çalısıp, hatasız olmalarını beklemek de çok saçma bir durum. Umarım ilerde hakettikleri bir sekilde yaşarlar
iktisat okuyup ceo oalcam lan ben egosu hiç değildir.
Bir bayılma olayına açılın ben doktorum diye girer. Hatta bazılarının ego o kadar tavan yapar ki açılın ben hacettepe tıp öğrencisiyim diye olaya dahil olmak isterler.
birkaç kere gördüğüm egodur. nedense aralarında aptal bir espri oluşmuş. ne okuyosun diye sorduklarında, "su ürünleri ehe", "işletme * )" tarzı şakalar yapıp sonra, "tıp olm ya ne suyu ak" cümlesi geliyo. niye yapıyosunuz oğlum bunu?
(bkz: tıpçıyım yani herkes bilsin)
(#17585888).
fakültede çoğu insanda olan egodur. Genelleme her zaman yanlıştır , egosu yüksek olan insanlarda genelde diğer bölümleri ezik görme , aşağılama gibi hiç hoş olmayan davranışlar almış başını gitmiş. Tıp fakültesinde okuyan biri olarak şunu demeliyim ki burda herkes albert einstein değil. Çoğunda kafa yok sadece günlük ve asırı çalışmaya bağlı gelmiş. Tıp fakültesi=hepsi zeki insan değil. Inanın o kadar sığ kafalı adam var ki bunlar nasıl kazandı diyorsun ışte burda da herşeyin zeka olmadığı ortaya çıkıyor.