bugün

tıp fakültesini kazanamayanların geri zekalı olmasıyla ters orantılıdır.

öyle ki tıp fakültesini kazanamayan insanların geri zekalı olduğu yadsınamaz bi gerçektir.

zeka seviyeleri yüksek olsaydı zaten kazanırlardı.
görecelidir.
bir tomtom malı klasiği küfrediniz efendim.
gıda mühendisliği okumak için çırpınıp kazanınca havaya uçan insanlar var, bir de gıda mühendisliğini öylesine kazanıp, arkasından fizik okuyup fizikçi olan insanlar var.. tıp fakültesi okuyup sözlükte entry girebilmek için k.çını yırtanlar var, bir de zeki olduğunu zannedip "bir" yerine "bi" yazanlar var..
tartışılmaz ve inkar edilemez gerçektir.
Zekalarindan kaynaklidir.

tabii ki universiteye bir iq testi ile girilmiyor. Tabii ki tip okuyan herkes zeli degil. Ama gerek okulun hayatina etkisi, gerek toplum tarafindan sokulmaya calisilan kalip onlari mantik cercevesinde hareket etmeye zorluyor.

Ben okumadigim icin bilemem tabii ama okuyabilmek icin de belli bir zeka seviyesi gerekli diye dusunuyorum. Ayrica hayir, tabii ki en zeki onlar degil. Kiyaslama yapmiyorum.
Ortalama zeka seviyesine sahip herkes tıp okur.
(bkz: ben)
Bir de şuna bakın.
(bkz: zeka türleri)
Tıp okuyorum seksi değilim sempatik de değilim acaba yanlış tıp mı okuyorum.
tıp okuyor değilim ama diğer şartları sağlıyorum.
açılın ben tıp okuyan seksi biriyim.
(bkz: sınavı kazanamayan adamın zeka türleri demesi)

arkadaş kimse size zeki değilsiniz demiyor normalde, en azından siz gidip laf atmadıkça. hayır mesela ben uzun boylu değilim ama boy türleri var deyip kendimi kandırmıyorum. ben kaslı değilim ama kaslı olma türleri var deyip kendimi kandırmıyorum. gidip kaslı ve uzun bir adama da sen kısa ve şişkosun demediğim sürece veya uzun ve kaslı herkes olabilir demediğim sürece o adam da benle alay etmez. kısaca her şeye bok atmayı bırakın da kendinizle mutlu olun.

son olarak, tıp okuyan bir olarak doğru olmadığını düşündüğüm önerme. bizim sınıf morg gibi.