bugün

14 mart'ta sağlık çalışanları için kutlanan özel bir gün.
Tüm tıp emekcilerinin bayrami kutlu olsun. Allah ellerine düşürmesin yokluklarini da göstermesin.
Teşekkürler canım. Seviliyosun *
Bayramınız mübarek olsun arkadaşlar.
Tüm cefakar türk hekimlerinin tıp bayramını kutlar, hepsine esenlikler dilerim.
Tanrının yeryüzündeki elleri iyi ki varisiniz.
Derdimize derman, derdimizle hemhal oluyorsunuz.
tıp bayramını kutlayacağımıza keşke hekime şiddetin önüne geçebilsek...
Emperyalist sağlık sistemine bir baş kaldıridır tıp bayramı. Bende bir sağlıkçı olarak tüm sağlıkçılarin tıp bayramını kutlu olsun.
dünyanın parasını kazanıp hala zırlayan tüm sağlık çalışanlarının kutlu olsun.

Edit: ailemde 11 tane doktor var.
Başta kutsi Olmak üzere tüm doktorların tıp bayramını kutlarım.

Xenon sen hariç, sen kezbansın amk maymunu.
14 mart günü kutlanan tıp çalışanlarına özel bayramdır.
Her ilde tıp balosu ile kutlanan, doktorların sosyaleşebilmesine olanak sağlayan ve tıp öğrencilerine tatil olan gün. Tabii hoca malignse yine de çağırabiliyor sabah sabah vizite.
zamanlaması manidardır.
Genellikle tıp öğrencilerinin komite çalışarak çılgınca kutladığı bayramdır. Histoloji iyi gidiyo bu günde.
Cern!'de partikül çarpıştıranından değil; bayramda şeker toplamaya gelmiş çocukları tecavüz edip öldurdükten sonra ''hay aksi cünnnüp oldum'' diye diye gidip gusul alan adamlar yetıstıren azız memleketimin, aczıyet ve şuursuzluk ıcınde adalet beklediğimiz buram buram ıkıyuzluluk kokan erkek cumhurıyetının tıp bayramı mübarek olur mu ? Olur. Neyse iyi bayramlar size...
gördüğüm kadarıyla hiçbir tıpçıya kutlattırılmayan sözde bayram.
Derslerin bu bayram sayesinde iptal edilmesinden dolayı tıpçıların harbiden bayram ettiği bayramdır. Dipnot : (bkz: bu konser bir harika dostum)
tıp fakültesinde ders olmamasını sağlayan şey. kurban bayramına bile ders koyarlar tıp bayramına koymazlar o derece.
sus otur işte, adı üstünde. tıp
eski sevgiliyi hatırlatır.
migros poşeti ile önceden belirlenmiş doktorların kapılarını çalarak şeker ve harçlık toplanması gereken bayram.

(bkz: bugü bayram erken kalkın çocuklar)
Tıp da bayram mı olur. Bayram dediğinde tatil olur, mutluluk olur. Bayramda nöbet olmaz, çalışmak zorunda kalmazsın. Kandırmaca değil midir bu, sürekli çalışmak zorundasındır gerek ders, gerek hastane, gerekse nöbet ve al sana senede bir gün verelim denmiştir belki arkadaşların seni hasta olmadıkları zaman dışında da hatırlarlar diye.
Senin bayramın bir hastanın iyileştiğinde belki bir “Allah razı olsun.”, “iyi ki varsınız.” veya bir “teşekkürler.” dir. Doktorluğu hep sen hariç çevrendekileri mutlu etmek olarak gördüğümdendir belki de bu düşüncem. Mesleğine değer veren tüm arkadaşlarımın bayramları kutlu olsun.
-Ne şikâyetiniz var?
-Beynim kaşınıyor.

-Şikâyetiniz ne?
-Kalbim ağrıyor. Günde üç-dört kez duruyor.

-Şikâyetiniz ne?
-Ne bileyim ben, doktor muyum?

-Şikâyetin nedir?
-Karnım ağrıyor.
-Ne zamandır?
-Doğdum doğalı.

-Şikâyetin nedir?
-Balıktan zehirlendim. Not: Hasta yanında kızarmış balığı da getirir.

-Doktor Bey, ayağım kokuyor, karım beni yatağa almıyor.

-Şikâyetin nedir?
'Hastanın yanındaki kadın'
-Bırak kız ne söylüyorsun, doktor o değil mi, o bilsin.

-Ne şikâyetiniz var?
-Karnım ağrıyor, zemzemi çok kaçırdım ondan olabilir mi?

-Hasta: Doktor vücudumun zincirleri (omurga) çok ağrıyor.

Hasta hastanedeki tahlil sonucu alma bankosundaki ekrana bakarak Veri Giriş görevlisine sorar.
Hasta: Benim orada adım yazıyor.
Veri Giriş: Evet beyefendi doğru.
Hasta: Ama 'Çalışılıyor' yazıyor.
Veri giriş: Evet doğru.
Hasta: Ama ben emekliyim.

-Hasta: Doktor Bey, kafamda cırcır böcekleri, ağustosböcekleri ötüyor.
-Hasta: Doktor bey, sadece sol bacağım çalışıyor, gerisi çalışmıyor.

-Ne şikâyetiniz var?
-Doktor bey sol kulağımda bir şey var, kulağımı ısırıyor. Arada bir dışarı çıkıp tekrar içeri giriyor. (Not: Oto-skopla bakıldı bir şey görülmedi.)
-Hastanın şikâyeti ne?
- Doktor bey, annem eksi 20 derecede kuru yaprak gibi sallanıyor.
-Doktor: Hadi canım *

-Hasta: Doktor bey, iki gündür hem sıcak hem soğuk ateşim var.
-Hasta: Doktor bey, memelerimi hissetmiyorum.

-Şikâyetiniz nedir?
-Kaba etlerim genişliyor doktor.
Hasta paldır küldür acile girer.
-Hasta : Ben çok acilim.
-Doktor: Neyin var?
-Hasta: Çok ishalim, çok acilim.
emperyalistlere karşı bir direnişin simgesidir. kutlu olsun.
tıp bayramı sadece türkiyede kutlanan bir bayramdır. işgal zamanında tıbbiyeli öğrenciler tarafından kutlanmıştır ilk olarak. osmanlının ilk tıp fakultesinin açılış günü tıp bayramı olarak kutlanmaktadır halen. yeni cumhuriyetimizin de kaderinde rol oynayan başlıca iki grup vardır malumunuz tıbbiyeliler ve harbiyeliler.

not:uludağ sözlük iyice foruma döndü. saçma başlıklar hadi kutluyorum filan. ilk başlıkların bilgi içermesi geyik yapılacaksa akabinde gelen entrylerle yapılması gerekmez mi?
ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilen "tıbhane-i amire ve cerrahhane-i amire adlı okulun açılış tarihi olan 14 mart 1827'nin yıldönümüdür. tüm sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutluyorum.
güncel Önemli Başlıklar