bugün

başlık sahibi yazarın çaylak olmasıyla da taraflılığı gözler önüne seren başlıktır.

ben de kendisine yardım olsun diye böyle bir başlık açtım.

ama bizler kukla olduğumuz için okumayan bir halkız. yalanlar daha tatlı geliyor.

(bkz: sözlüğü algı operasyonu için kullananlar/#43099037)

onun yerine gider tıngır odun ve haremindekilerin yazdıklarını okuruz.
başlığı açan adam çaylak olmuş ama nasıl oluyorsa diyanete umreye gidenlere iftira atan iran taraftarı humeyni yandaşı şii zihniyetler hala genç koyun sürüsünün beynini yıkıyor.

allah yok din yalan ama senin allahına kurban başlığı açan neredesin bilmiyorum ama beni iyi aydınlattın.
vallahi benim aklıma gelmişti. daha baştaki yazarın yazdıklarını okumadan alttakilere bakınca ve verilen linkler de okununca tengir budun alevi ve fake bir hesapmış sünnilerden nefret ettiği için de böyle içi boş yalanlar atıyormuş gibi geldi.
arkadaşlar deli gibi kendi kendime konuştuğum sanılacak. tamam deliyim de o kadar değil.

bazı şahıslar üstüne alınıp cevap verme gereği bulup rezil, cahil, yalancı olduğumu itham edip "ben burada yeniçerilerden mi bahsetmişim ya da grup orhun o kadar eski mi demişim" diye bir şeyler söylemişti.

kendisine verdiğim cevaplardır son şeyler. yanlış anlaşılmasın. ya Lamaştu! ya hak!

dikkatimi çekti de kendisi ve yandaşları yazdıklarını tek tek siliyorlar. bakalım sonunda nasıl bir haksızlığa maruz kalacağım.
Uzun zamandır bu kadar doğru ve düzgün yazılmış yazı görmemiştim.
Yarın aynı şahıslar yine burada yalanlara devam edecek ve okuyucuları da bilerek yalanlar ile uyutulmaya ve uyuşturulmaya devam edecektir. Belki de okuyucuları olacak beyinsizler de onun gibidir.
içinde muaviye geçen ve tüm islam alemini muaviye ile bir tutan türkçülük maskesi altındaki mezhep faşistlerinin entry'lerine verilen güzel ama çarpıcı cevaplardır.

var mı öyle entry'ler diyen olursa da...

(bkz: 3 mart 1924 halifeliğin kaldırılması/#42941381)

(bkz: elif lam mim/#42956679)

(bkz: tengricilik/#39224418)

muaviye torunlarını diyerek gençlerin ateizme geçip özünü bulduğunu yazdığı entry'i sildiğine kanaat getirmiştim ki çok arayınca onu da buldum. sevinçliyim.

umarım silmez ve açıklamasını yapar.
"katil beyazdı, zenci oldu.

dünkü it bile adam oldu, taraf oldu.

hainlik karşı görüş oldu, moda oldu."

sözleri geliyor her yazılanları okuduğumda aklıma.

öyle ya, ya dalga geçiyorlar ya da salak olduğumuzu düşünüyorlar.

"hatta bizim folklorümüzde de bu -devşirmelerin- katliamları üzerine deyişler, türküler vardır.

buna en güzel örneklerden biri grup orhun'un "celaliler" türküsüdür."

diyorlar ya hala bir de...

yüzbinlerce sivili mezhepleri kendileriyle aynı olmadığı için katleden kızıl kafa iran devşirmesi celali isyancılarının, en baskın olduğu dönemler zalongo dansı denilen acı olayın 300-400 sene öncesinde yaşanmıştır.

bu şahkulu, celali isyanı tohumlarına karşı toprağını, yaşadığını bölgeyi korumaya çalışan vatan sevdalılarıysa, birilerine göre arnavut ya da her ne ipimse devşirmeler olmuştur fantastik kurgu hikayesinde.

sözde kendince tertemiz celali isyancısı türkleri - tabii yersen iran devşirmesi aslında hepsi - katletmiş, sanki isyanı yapan katiller iran devşirmesi celaliler değilmişte, o sırada yurdunu toprağını korumaya çalışan, kendini koruyan osmanlı evlatlarıymış gibi gösterilmesi, olayların bu denli çarpıtılması bir yana...

o zamanlarda, ali paşa dönemlerinde, 19. yüzyılda devşirme sisteminin kaldırıldığını, iran devşirmeleri tarafından devşirilmiş yeniçeriler olmadığını mı bilmiyoruz?

yoksa yalan aromalı, kısa ve kolay okunulacak bir dille bunları okuyan genç çocukların beynini yıkayarak osmanlı, din, iman nefreti kazandırmak celali isyanında atalarımız olduğu için daha mı kolay geliyor?

türkçü olduğunu iddia eden adamların dağdaki teröristin, benim askerime-polisime kurşun sıkan ecnebi dhkp-c'linin, pkk'lının dinlediği grupları tertemiz türkçü gruplarmış gibi bize sunmaları olayı da ayrı bir ironidir.

http://www.youtube.com/watch?v=hX1YsMkhwXU
google'a tırnak içinde "şah ismail kaşari" yazın. sonuçlara bakın. görsellere bakın. tamamı tek bir kişinin yazıp çizdiği şeyler. "ah ben yeni geldim buraya. beni başkalarıyla karıştırmeyin" yapmanın alemi yok.

t: akıllı delinin papağan gibi tekrar ettiği şizofren saçmalıklarını sözlüğün pöpüler yazarının adını kullanarak okutma çabası içeren başlık
hiç bir delinin fake hesabı olmayan yazarın gerçeklerle dolu makalesi.

bu arada cidden yeniyim sözlükte ama çok güzel küfürler yediğimi söylemeden geçemeyeceğim.

aydın, laik olduğunu iddia eden demokrasi yandaşı entry'ler yazan insanların bu denli çıldırmasına alışmam biraz zaman alacak sanırım.

uzun süredir sözlüğü takip ederken bir yandan tengir budun abimizi okurken o sırada haksızlık gören ve yazdıklarını teyit edince doğru çıkan birine üzüldüğüm için onun da yazdıklarını kaynaklarından tekrar okuyup alıntılayarak derlediğim doğrudur.

giydirmek bedava lamaştuya inanan, türk, türkçü, asur kökenli, metuşelah ile akrabalığı olduğu bilinen yazardır.

tarih bilgisi buradan gelir.

ne idüğü belli olmayan değişik ruh hastalarıyla karıştırmayınız lütfen.
adam roman yazmış amk.
feranor adlı isveç'te yaşadığını iddia eden, her entry'sinde aynı zırvaları tekrar eden ("şah ismail", "celali isyanı", "30 bin türkmen çocuğu") alevilere ciddi ciddi küfür eden bir yazar vardı. o hesabı silinince yeni hesap açmış. bu da silinir üç vakte.
Uzun ve belgeli yaziyor.
Yazıyı komple okudum. Tengir yazdığı yazı baştan sona saçmalık. Arnavut devşirme tepedenli ali paşa diyecek cehalet k. Mısıroğlu seviyesidir. Tengir devşirme nedir nasıl toplanır bilmeyecek kadar cahil mi. Tabi ki değil. 19.yy.devşirme sistemi mi kalmış.
Tengir herhalde yunanlı manita yapmış solcu psikolojisinde uzun uzun analize gerek yok. Peki ona verilen cevap doğru. Tabi ki hayır.
Uzun uzun birbirinden kopuk bir tarih yorumu sadece.
Bektaşilik neden yeniçeri mezhebidir.
Bakın tarikatı demedim mezhebidir.
Çok basit çünkü çaldılar.
Yok lan bunu burada demiyorduk.
Osmanlı tüm devletler gibi dini kendi menfaatine kullanmıştır.
Devşirilmiş hristiyan çocuktan koyu sünni olmaz.
Olsa olsa namaz yok oruç yok bektaşi olur.
Bravo dedemiz osmanlıya.
Son derece reel davranış. Neyse uzar ama gerek yok.
okunulduğunda beyin açacağı için okunulmaması adına kötülenilen çok güzel bir başlık ve entry.

gerçekler yüze "bismişooh" diye vuruyor. okuyalım gençler. biliyorum zor ama okumadığımız sürece koyun gibi güdüleceğiz ve yalanlara inanacağız.

sonunda şu şarkıyı açınca daha da anlam kazanan yazı.

benden atatürkçü, türkçü olduğu için vatanını milletini sevenler ile yaşadığı dini gereği vatanına sımsıkı tutunanlara gelsin.

kardeşliğimizi kimseler bozamayacak. yeter ki okuyalım. cahil kalmayalım.

okuduktan sonra anlam kazanacak ama okuyun bir.

hem okursanız size lamaştuya inanan biri olarak asurlu atalarımın tarihini ve büyük dedem metuşelah'ın öğretilerini yazarım ama emeğe saygısızlık etmeyin.

söz....

https://www.youtube.com/watch?v=HQC9sToSdmM
Ne yazdin bu kadar amk.
bazılarının okuyup olayları birbirine bağlayacak algı kapasitesi ve iq'su olmadığı için yazılanları anlamaları çok zor.

mesela ben, hayatım boyunca tek kitap okumadığım için kitabın arkasında kısaca olay örgüsünden bahseden ya da önsöz gibi bir şeyler görmedim.

ne bileyim yahu kafam basmadı benim iq 70, tengir abi kısa öz beyni rahatlatacak şekilde yıkıyordu, bu beyin açmaya çalışıyor beğenmedim.
(bkz: pelikan günlükleri)

Güzel iş hadi çık yarım tavuk döner ayran al yiii hesaba yazdır.
Yuh amk!

Bir insan şu destanı yazacak kadar boşsa, gereksiz oksijen israfından imha edilsin.
En azından zararı olmaz.
insan okuyacak insan. şu adamların kafasından istiyorum.
(bkz: karantina günlükleri)

ilk başta yazan arkadaşı sadece azmi dolayısı ile teprik ediyorum. muhtemelen gece 1 de yazmaya başlamış 05,30 civarı ancak tamamlanmış bir yazı. işte direkt sokağa çıkma yasağı olsa belki düzden belki tersine ilim irfan yuvası bir toplum olacağız belli ki. şöyle bir 10 gün karantina kararı çıksa nobel ödüllerinin içinden geçeriz bu sene. her evden bir orhun kitabesi çıkar o kadar diyorum.
Bu yazı bedava yazılmaz.
Yani içeriği için demiyorum, zira okuyanı sikerler. Giriş gelişme sonuç. Bayağı profesyonel yazılmış.
güncel Önemli Başlıklar