bugün

açılması en zor olan deliktir.
tıkandığında sopayla açmaya çalışılan deliktir.
(bkz: tazyikli su)
klozet veya alaturka tuvalet taşını tam dolduracak kadar suyu, bir kovaya veya leğene doldurup ani bir hareketle ilgili yere dökmek.

tecrübe konuşuyor

ayıptır söylemesi aniden gelen bi dışkılama isteği ile yerimden bi fırladım. Koşarak gidiyorum. Nasıl geldi anlatamam. şafak sezer'in "sıçıyorum ben yaa" dediği sahne gibi aynı.

Banyonun kapısında arkadaşı tam duşa girerken yakaladım. "olum fena sıkıştım, az bekle ben bi gireyim" dedim ama, "lavabo tıkanmış olum yukarı git" der demez yukarı fırladım. Bir yandan da "amk herifi taş mı sıçtın, nasıl tıkanır o delik?" diyerek veriyorum ayarı.

Birgün öyle iki gün öyle. birisi bi çaresine bakmalı ama kimsenin umrunda değil. Sanki sıçan tek benim amk. "olum yesar bu deliği açmak sana kaldı" diyerek çözüm arayışlarına başladım.

Öncelikle hortumla denedim olmadı. Tabi o deliği o derece tıkayana da veriyorum ayarı. küçük boy çamaşır leğenimiz vardı, suyu full doldurdum. Klozetin tepesine dikilip, Ani bi hareketle ters çevirdim; vay amk açılmadı. Klozet taşacak nerdeyse. Suyu tekrar doldurup, aynı hareketi tekrar ettim. Bu sefer öyle bir açıldı ki değil bok, adamı atsan çekecek duruma geldi.

not : o deliği tıkamak için minimum 1 kg falan sıçmak gerekir. Bunu da insan yapmış olamaz.