bugün

ilerde büyük dez avantajlar yaşattıracak ve yenilen küfürlerden ötürü çoğu kişiyle akraba çıkarttıcak olaydır.

- Doktor neyim var?
- Tüberküllük olmuşsun sen.
- Ne ne ?
- Yani tübülerler..
- Hocam ne diyosun ?
- Tüberkülozmuş yaa.. Verem yani verem..
- Hay senin gibi doktorun..
(bkz: cerrahi operasyonu kopya ile yapmak)
buna denk gelir.
(bkz: kopya çekerek ameliyat yapmak)
genetikte çalışsındır efendim, belki insan kopyalar eski günlerini yadeder bir yandan, bir yandan da en iyi bildiği işi yaparken , hastalarla birebir ilgilenmeyerek insan sağlığını hiçe saymamış olur lakin bu tipe , insan emanet etmek olabilecek en büyük hatalardan birisi olsa gerektir.
takdir edilmesi gereken kişidir.
bitirdikten sonra çok da zor olmayacak bir durumdur.
şahsi izlenimlerin ve kanaatlerim doğrultusunda şimdinin doktorlarına gidilmeden önce eczaneye uğranmakta kullanılan ilaçlar bir yapışkanlı kağıda yazılarak doktora yollanmakta ve doktor da bu kağıttan bakarak * ilaçları yazıyor.
ilk 3 sene babalar gibi yapılabilir. 4 5 te ise sözlü sınavlarda cortlayabilirsiniz.
(bkz: doktor bana ellemesin doktor bana dokunmasın)**
hastaların ağzına sıçıldığının göstergesidir.
hastanın yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgide gidip geldiği anlarda acil müdahale gerekir, o sırada hekimin "aa ben bunuunutmuşum, kitabı açıpbir bakayım" deme gibi bir lüksü yoktur. anında beynine daha önce kodlamış olduğu bilgileri pratiğe dökmesi gerekir ki bu kodlama işlemi üniversite yıllarında yapılır. kopya ile boş beleş geçirilen yılların vebalini hasta üzerinden ödemeyi hiçbir vicdan kaldıramaz. bu yüzden tıp ya adam gibi okunmalı ya da hiç okunmamalıdır.

ayrıca;

(bkz: malpraktis)