bugün

bu sene 4.sü düzenlenecek olan fuardır.
açılış töreni 4 mart cumartesi saat 12.00'da gerçekleştirilecek ve 12 mart'a kadar devam edecek.
ilk kez okur ve yazar buluşmaları etkinlikleri gerçekleştirilecekmiş.
giriş ise ücretsiz.
(bkz: fuarın arkasından konuşmak)*
giriş ücretsiz olmasına rağmen,kitap fiyatlarının hiç bir şekilde normalin aşağısına çekilmediği,milletinde çoluk çombalak doluştuğu,kitap bakıyorum diye gelenlerin çoğunun hatun kesmeye geldiği,bu sene 4. kez düzenlenecek olan kitap fuarı..
şu çılgın türkler kitabının yazarı turgut özakman'ın kitaplarını imzalayacağı fuar.
ayten durmus'un konferans vereceği fuardır.
ilk kez bu yıl gittiğim amacından sapmış, yuva çocuklarının bile getirildiği, daha çok panayır havası taşıyan sözde fuar. istanbul'dakini tercih ederdim.Gelenlerin kitapsız çıktıklarını görmek de ilginçti.
son üçüne gittiğim,halk tarafından çok talep gören her saat ana-baab yeri gibi olan ,gelenlerin en az %50'sinin sadece bakmaya gelip gezdikten sonra reklam malzemeleriyle döndügünü düsünsem de durağan satıştan böyle kitap satışlarının büyük farkla arttıgına inandığım fuardır.
sözlük yazarlarıyla karşılaşabileceğiniz bir fuardır. ancak birbirlerini tekrar eden bir çok kitabevi ile karşılaşabilirsiniz. bu arada dikkatimi çeken fuarda kitapların %50 si dini içerikliydi... can, adam ve yky nin standlarına uğranılması şart. bordo-siyah yayınevi yüzde 75 lere varan indirimler yapmış; ortaöğretim ve lise öğrencileri için kaçırılmaz fırsat. büyükler içinse 4 mart pazar günü deniz som ve ümit zileli nin katılımıyla güzelleşicek bir konferans var.
doğan kitap' ın dolayısı ile hakan günday' ın ve son safrası azil ' in katılmadığı fuar.
2007 fuarına muazzez ilmiye çığ'ın katılması dışında pek bir özelliği olmayan, fiyatlarda indirim yapılmayan, giderekte dini yayınların stantlarının çoğaldığı fuardır. yapı kredi yayınları fuarın en pahalıları arasında yer alırken, en tatlı çalışanlar da can yayınlarındadır.*
içerdiği etkinlikler ve konuklar bakımından bursa için yeterli olan kitap fuarı ama kendini geliştirmesi lazım.
bu sene 1 mart 2008'de kapılarını açacak olan fuar. geçen sene aradığım puslu kıtalar atlası adlı kitabı bulamadığım kitap fuarı.
dün başlamış ve 9 mart'a kadar devam edecek fuardır. simitçiler, stant hostesleri, 7 poşet kitapla evine dönen entelektüel pisboğazlar, her türlü kültürel etkinlikte kendini göstermeyi başarmış kültür mantarları ve hatta kitap fuarının önünden "pçtk" müziği * çalan arabalarla geçip genç kızlara öpücük atan ray ban gençleri ile her seneki gibi devam etmekte. ayrıca, bu sene şehrin çeşitli yerlerine servis kaldırıyorlar.

http://img410.imageshack....img410/6541/servisvj2.jpg
dünya klasiklerinin 5 tl ye satıldığı standın olduğu fuar. topladım okumadığım klasiklerden 3 5 tane efendim. (bkz: balzac), (bkz: dostoveski).
Duyuru: "Bursa Kitap Fuarı 15-23 Mart 2014 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor".
Acayip gidesim olan fuar. Biri beni bursaya götürsün bee.
Bugün inci caps in imza günü olan fuar.

Giden olursa bana da bi kitap alın imzalısından be.

Not: parasını vericem arkadaşlar merak etmeyin*
Hakan günday ı görmeyi kaçırsam da, imzalattım yine de daha da gelcek bekliyorum.
Her sene bu ayın gelmesini iple çekerdim... Bizi bu hallere getiren şerefsizlerin Allah belasını versin.
güzel geçmiştir. açık ve net.
Geçen yıl görevlisi olduğum fuardır. Genel olarak kitapla iç içe olmak zaten güzeldir ama gelen kitap şirketleri ve çalışanlarla olan dostluk bağları herzaman her şeyin üstünde kalır.
bu sene 16.sı yapılacak, 17-25 Mart 2018 tarihleri arasında her zamanki yeri olan TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

hafta içi nispeten kalabalık olmayacağını düşündüğüm bir günde gitmeyi düşünüyorum. umarım internet kampanyaları oranında hatta daha makul indirimlerle karşılaşırım.

meraklısına etkinlik takvimi :

http://bursakitapfuari.com/etkinlikler
güncel Önemli Başlıklar