bugün

Kokusuna hasta olduğum kolonya çeşididir.
Çok ağır bir koku. içinize çektiğiniz anda geçici olarak kendinizi 60 yaş üstü hissettiriyor..
Tütün kokmayan kolonyadır, doruk olanı iyidir.
müslümanların limon kolanyası kullanmasının aksine kemalistlerin tercih ettiği kolonya türüdür. evet hatta net ötesi..
Bana çocukluğumu hatırlatıyor.

Temelli yerleşmeden Önceki Yaz tatillerindeki Diyarbakır yolculuklarımı, ali Paşa sokaklarını, fırınlarından yükselen ekmek kokusunu; amcamın bileğindeki altın saati, tombul parmağının boğumlarındaki kılları, elini öperken duyduğum kesif tütün kolonyası kokusunu anımsıyorum hep.
Amcamın Verdiği harçlıkta bile vardı bu koku sonra bana da sinerdi. Artık nasıl boca etmişse. *
Enteresandır çoğu kişi sevmez bunun kokusunu ben bayılırım. Biraz ağır bir koku olduğu için insan içinde pek kullanmıyorum ama eve girdikten sonra ilk işimdir bununla ellerimi oğuşturmak.
Eskileri hatırlatır.
Hamsi kolanyasi var iken;

görsel
sidik gibi kokan kolonya çeşididir.
bizim nesil için dede kokusudur. istanbulda, ankarada, izmirde doğup büyümüşsündür memleketten deden gelir ve buram buram tütün kolonyası kokar. vefat etmişlere rahmet hayatta olanlara sağlıklı ömürler olsun..
Çok ağır kokuyor mübarek. Limon kolonyası biraz daha rahatlatıcı bir kokuya sahip.
hiç sevmem...
limon kolonyasının o keskinliğinden ve serinletici ferahlığından da, iğde çiçeği ve yasemin kolonyasının parfümsü naif hoş kokusundan da mahrumdur.
eziktir, fossstur.
Çocukluğumun kolonyasıdır kendisi. Annem hala kullanır ve nerde kokusuna temas etsem annemi hatırlatır. özledim annecim az kaldı gelmeme.
Arabada deri koltuklara kalıntı bırakmayan sigara kokusuyla ortalığı savaş alanına çeviren ilginç bir sıvıdır severim kendisini sevmeyene de übnelik yapar zorla sıkarım koksun gavat anlayışı ile.
Varoş itemi.

Limon kolonyası siker.
mükemmel bir şey ya.
genelde Turkiye'deki baby boomer ve X neslinin, parfum niyetine kullandigi kokudur.
Neden bilmiyorum ama çok sevdiğim kolonya. Ama genelde etrafımdaki herkes nefret ediyor kokusundan. Hatta bi kere sınıfa tütün kolonyası götürdüğümde (biraz garip bir şey sanırım) arkadaşlarım zorla elimden alıp çöpe atmışlardı. Hala travması içimde bunun.
kokusu limondan daha güzel olmakla beraber , bağımlılık yapar, tinerci gibi sürekli koklamak istersiniz.
Balıkesir'de zambak,zeytin kolonyalarıyla kendine yer eden kolonyadır.
Öğ kusuyorum.
Kesin babam traş oldu..........
...........................
Tariş markalı olanları gerçekten guzel. Kalıcı ve ferah.
tütün zararlıdır. alkol haramdır. bu ikisini bir ayara getirdiğinizde haram olanın zararlı olduğu sonucuna ulaşırsınız. tütünden kolonya elde etmenin kafir işi olduğunu söyleyen olmuştur diye de düşünmeden edemiyor insan. varsa böyle bir mantık ve söylem kesin Isparta kökenlidir.
güncel Önemli Başlıklar