bugün

modanın anlık değiştiği ülkemizde son bir kaç yıldır modanın stabil adresidir.
bazı ezik kürt milliyetçilerinin sığındığı kavram.
(bkz: ben faşistim)
''ben hümanistim, benim bir ırkım yok'' diyene hakaret etmekten daha iyimserdir.
ben kürdüm, ben lazım, ben çerkezim demekten hiç bir farkı olmayan cümle.
japonya'da japonum, almanya'da almanın diyene bi bok olmaz ama türkiye'de türk'üm dersen faşistsin, maalesef böyle artık.
(bkz: türküm türküm türküm)
var mı itirazı olan ?
pkk lıyım diyenlere özgür demekle aynı şey.
Ülkenin son dönemde başına gelen en büyük hastalıkıtr,kavram kargaşası!
Türküm-Faşistsin
Orduyu Severim-Militaristsin
Müslümanım-Radikal islamcısın
Milliyetçiyim-Irkçısın
Kürtüm-PKK lısın
PKKlıyım-Demokratiksin.
oldukça gereksizdir canım ülkemde kafatası ırkçısı oldukça azdır.
faşizmin ne olduğunu, tarihten iki tane faşist liderin ismini sorsan cevap veremeyecek beyinlerin düştüğü yanılgı.
(bkz: türkiye türklerindir)

beğenmeyene ajda pekkan'dan gelsin ; kapı açık arkanı dön ve çık istenmiyorsun artık.
Ümmetçilerin ve 2.cumhuriyetilerin söyleyemedikleri bir şey
türk'üm demekle kalmayıp türklüğünü başkalarına dayatan, örneğin; bir kürt ben kürdüm dediği zaman kabul etmeyen kişiye denir genelde.
karşıdaki de sanar ki sadece 'ben türk'üm' dediği için faşist damgası yedi.
oysa kimse kimseye milletini söyledi diye faşist demez.
kürdüm devlet istiyorum diyene faşist diyememekten kaynaklanır.
kürt milliyetçiliğinin sosyalizmle karışması ile meydana gelmiş hatalı söylem.
söyleyenin ağzına inşaat küreği ile vurunca düzeliyor.
11 yıllık akp iktidarında ilerledikçe ilerleyen(!) güçlendikçe güçlenen(!) ve artık kabına sığmayan, adeta çıldıran demokrasimiz sayesinde geldiğimiz nolta. türkiyeliyim, türkiye halkları, türkiye bayrağı gibi ifadeler kullananlar aydın, demokrat ve ilerici sıfatlarıyla anılırken; türküm, türk milleti ifadelerini kullananlar, cümleye türkler şeklinde giriş yapanlar faşist ve ırkçı olarak anılmaya başlandı artık bu çılgın demukraaaasimizde.

iktidara ve teröre karşı şiddete başvurmadan, evlerine, dükkanlarına türk bayarağı asanlar, atatürk posteri asanlar da yine bu çılgın demukraaasimiz sayesinde artık faşist ve darbeci yaftası yemeye başladı.

bu türkler ve türk olmayanlar kendilerini istedikleri gibi, istedikleri dilde ifade etmek özgür olmalılar. ama "ben kürdüm, ben arnavutum, ben çerkesim" gibi söylemleri göklere çıkartıp, demokratikleşmeye örnek gösterirken, türküm diyenleri, türk milleti kavramını kullananları ırkçılık ve faşistlikle itham etmek nasıl bir aymazlıktır anlamak mümkün değil.

anayasadan türklük kavramını çıkardığımızda, anadilde eğitim hakkı verdiğimizde terör bir anda sona mı erecek? anaların gözyaşları anında duracak mı? hizmet üretmeyip siyaset üreten bölge belediye başkanları artık hizmet mi üretecek. güneydoğu'daki işsizliğin, sokakları pislik götürmesinin sebebi anayasadaki vatandaşlık tanımı mı? batı'da bir eli yağda bir eli balda yaşayan kürtlerin bölgeye yatırım yapmamasının sebebi yine vatandaşlık tanımı mı?

kürt oylarına gözünü dikip "gerekirse baldıran zehri içerim" diyenlerin, bu süreçten sadece kendilerinin değil, ülkenin de zarar görebileceğini umursamamaları, kendilerini ve partilerini ülkerinden üstün görmeleri nasıl bir ruh halidir, nasıl bir burnu büyüklüktür. kimin ne zehri içeceği umurumda değil, ama kanla kurulan bu ülkeye oy hesaplarıyla kiç kimse zehir içiremez.

bir yarayı sarayım derken, daha büyük bir yaranın açılabileceğini umursamayanlara,

başkanlığa giden yolda her şeyi yapmaya hazır olan sözde demokratlara,

terör örgütünün silahla yapamadığını, etnik kimlikleri kaşıya kaşıya siyasetle yapmaya çalışanlara,

ülkenin temeliyle, milli değerleriyle oynamayı demokratikleşme sanan cahillere,

ülkedeki din ticaretinin önünü her geçen gün daha fazla açan ve 11 yıldır atatürk'ü unutturmaya çalışan din tüccarlarına inat: ne mutlu türküm diyene!

bu sözden rahatsızlık duyan, hazımsızlık çeken var ise soda içsin, iyi gelir.
türküm demek faşizm ise kürdüm demek ne oluyor?
kürdüm diyene terörist demekten hiçbir farkı olmayan zıkkım.