bugün

Kimilerinin zoruna gitse de hdp nin kimi türklerce desteklenmesi gerekir. iktidara gelmese de her zaman mecliste olmalılar. Unutmayın ki büyük bir kürt nüfusu var ülkemizde ve bunlar mecliste temsil edilmeli. Aksini savunan faşisttir.

Hdp nin ise pkk ile arasına mesafe koymalıdır ki daha fazla türk oyu alsın.

Geçmişte kürtlere haksızlıklar hükümetler tarafından yapıldı ve zaman barışma zamanıdır.

Baştan söyliyim kimse bana bunlar vatanı bölecek safsatalarıyla gelmesin. Aklı olan bölünmez. Ama sizler kürtleri dışladıkça ve faşist davrınızı sürdürdüköe tabiki bir gün bölünücez ister istemez.
Doğru yapan kişidir, halkların demokratik partisine oy veren türktür. Herkese kapımız açık.
hmm...

türküm ama arap bozması mhp'lilere oy vereceğim.

türküm ama dindar kesime yaranıcam diye hacı hocaları yalayan chp'ye oy vereceğim... her biri aynı bok.

bence oyunuzu komünist partiye verin.
Güzel bir düşünce. Destek veriyorum tam anlamıyla.
Halimiz bayagi kotudur.
Sirf akape olmasin diye ocalanin yegeni dilek ocalana oy vermek de ataturkun kemiklerini nasil titretir bilemiyorum.
(bkz: Yukari tukursen sakal asagi tukursen biyik)
türk kılığına giriş kürt zırvasıdır.
partilere bakmış en mantıklısının bu olacağını düşünmüş türk beyanı.

abi adam haklı a partisine baksan yolsuzluk ve pişkinlik almış başını gidiyor yönetim şekli resmen hanedanlığa döndü ya onu bırak adamın şoförü bile milletvekili adayı oldu. b partisine baksan solcuyum diyor kendine yersen. zaten partinin başına öyle birini getirmişler ki iktidar olma şansı azcık varsa da şu an yok. c partisi zaten oyu belli. ee elle tutulur türkiye nin partisi olmaya karar vermiş parti olan hdp kalıyor.
anası doğurmamış , sıçmış insan beyanı.
hiçbir aklı başında türk , asker katillerini destekleyen bir partiye oy vermez.
Hamileyim ama bakireyim diyen insanın zekasıyla eş değer bir başlık. Kürt olsan daha iyiydi karma olanın sonu bi yola çıkmaz.
(bkz: Kız kardeşini de imralı ya gönder)

Desteklemediğim söylem.
bu zihniyette yeni türedi. ak beyinsizlerce türetildi tabi. ulan karşındaki partinin derdi özerklik. farklı bir bayrak, dil, sınır. bunu her defasında dile getiriyorlar ve sen bir türk olarak bunları göre göre ya da bilmediğin için cahilce o partiye oy vereceksin. akıl tutulmasından başka bir şey değil bu katledilmeleri gerekir. türkün en büyük düşmanı cahil türklerdir.
(bkz: akp sömüreceğine hdp öldürsün) daha iyi diye düşünen kişi söylemi. Adam haklı. Akp baştayken daha neler olur neler.
yıl 2015 türkiyede kürtlerin bu denli sağa sola saldırması korkmaması sizce neden bu özgüven nereden biliyor musunuz?

siz aptal hümanist anadolu çomarları yüzünden

"kız almışız kız vermişiz"
"yıllardır beraber yaşamışız"
"biz kardeşiz"

bu söylemlerin arkasına saklanıp türk gençliğinin beynini bozdular insanımızın kanında milliyetçiliği bitirdiler milliyetsiz bir toplum bölünmeye yok olmaya mahkumdur dünyada abd dışında her ülke milliyeti için çalışır

peki biz?

neden bu denli türk olmayan ırklara hoşgörüde bulunuyoruz neden ülkemize kudur ağızlarıyla salyalı salyalı saldırmalarını izliyoruz?

ülkemiz ufak bir çocuk gibi ve ülkemizi kaçırıyorlar elimizden alacaklar bunun tek çözümü faşizmdir siz onlara bu ülkenin tek sahibinin olduğunu göstermezsseniz onlar asla durmazlar.
meclise girmese bile hadep ın. kazanacağının ve ülkenin kaybedeceğinin farkında olandır. ülkeye huzur için oylar hadepe lan bu iş için para almadım yada oylaar ak partiye.
lazı, çeçeni, zazası, çerkezi, türkmeni, bulgarı, alevisi, rumu, gocmeni, tum bu ırklara mensüp turkiye vatandaslari ayni haklara sahipken kurtlerin arti haklar istemesi, neye dayandiriliyor. anlamiyorum. haksiz oldugumu dusunen arkadaslar, eger yanlis biliyorsam dogru bigiyi hangi kaynakta bulacagimi lutfen msj ile bildirsinler. aksi halde dusuncem kendimce tarttigim degerler dogrultusunda gayet dogrudur, bir ulkedeki muhalefet partiler elbette desteklenmeli ama turklerin gecmiste kurtlerin hakkini yedigi iddiasiyla, gorusunu desteklemedigi bir partiye oy atilmasi cok yanlis bir hareket. once siyasi gorus tespit edilmeli sonra siyasi gorusune en yakin parti desteklenmeli. tekrar ustune basarak durmak istiyorum. kurlere tarih boyunca kisisel anlamda demiyorum halk toplum kaynasmasi anlaminda hic bir ayrimcilik yapilmadi, eski 3. nesil milliyetcilik politikasi guden iktidarlarca yapilan haksizlik o iktidardan sorulmali. toplum boyle karalanmamali. saygilarimla.
ziya gökalp ın ali kemal'e şiirinin son cümlesi geldi nedense aklıma.
götünü de dön denilesi k*rt sıçmığı ifadesi.