bugün

başbakanın 27 aralıkta yaptığı konuşmanın içerisinde söylediği bir söz. burası türkiye değil mi başbakan? adı üstünde türk iye. bir insan bu ülkede yaşıyorsa, t.c nüfus kağıdı varsa türktür. beğenmiyorsa başka yere defolup gitsin. içinde her toplumu barındıran ülke osmanlıydı. ama artık osmanlı diye bir devlet yok. türkiye var ve burada yaşayanlar beğensinler beğenmesinler türktürler. o zaman herkese açılım verelim ne biçim iş? kürt açılımı, roman açılımı, laz açılımı, çerkez açılımı falan derken bokunu çıkaralım. türkiye diye bir yer kalmasın. bu mu çözüm? kökeni kürtse , lazsa da ne olursa olsun türkiyede yaşıyorsa türktür ve gururla türküm diyebilmelidir.
Edit: Adam sadece Türkçülüğe karşıyım dememişmiş. Kürtçülüğe de karşıymış. olmasaydı bir de be kürtçülüğe karşı. türkiye başbakanı türkçülüğe karşı, çok ilginç cidden.
ara sıra düzgün şeyler de söyleyebildiğini ispatlamıştır.
ülkemdeki bir avuç çapulcunun biz hep iyiyiz karşıt görüşlerimiz kötüdür söylemlerinden biri. yani dinlemesem hak verecem.
herkesin sadece duymak istediğini duyduğunun, gerisine karşı sağır olduğunun somut örneği.
Fransa'da Fransızlara, Almanya'da Almanlara, ingilterede ingilizlere, Japonyada Japonlara, Rusyada Ruslara, Polonyada Lehlere, Norveçte Nordiklere, ispanyada ispanyollara, italyada italyanlara, iranda Farslara, Arabistanda araplara, israilde israillilere, yunanistanda yunanlılara, Bulgaristanda Bulgarlara, Çinde Çinlilere.. karşı bir başbakan düşünün durumun saçmalığı kendiliğinden anlaşılır
dinciliğe karşı olmaması eksiklik olmuştur. yada çifte standart.
*
(bkz: biz de arapçılığa karşıyız)
kürtçülükle türkçülüğe bir arada karşı olduğu için şirin gözükmesi gereken başbakanmış.

cümleler boğazıma öyle düğümleniyor ki yapılanın, söylenenin hiç bir dilde karşılığı yok. ha bu adam zamanında apo düşünceleri için hapis yatmıyor dediğinde de mal gibi, kansız yavşak gibi demokrasi için alkışlayanlar olmadı mı? oldu.

olay şudur arkadaşlar; bu memlekette türk düşmanlığı sadece pkk lı değilmiş, bunu öğrendik. bu memlekette türk düşmanlığının dinci bir yüzü daha var. ve inanın bu yüz, gerektiğinde pkk nın her istediğini yaparak onun elini güçlendirebiliyor.
kendisi ile çelişmenin son noktasıdır. türkiye cumhuriyeti başbakanı olacaksın ve türkçülüğe karşı olacaksın. ancak bizim ülkemizde olur.
zamanında ''ben veled i zina mıyım da türk üm deyim, benim kökenim belli ben batumluyum'' diyen bir arap aşığından başımıza ziya gökalp kesilmesini bekleyemezdik.
t; zerre şaşrımadığım olay. asıl şaşırdığım ise buna şaşıranlar.
orada mecburen öyle söylemek zorunda kalmıştır, seçim yaklaşıyor kürtlerden de oy alayım düşüncesi hakimdir.
Türkiye Cumhuriyeti başbakanının normal şartlar altında olamayacağı başbakandır.

"Türkçülüğe karşıyızzzz",

O zaman 6 oktan biri sanaaaaaaa

ayrıca Devlet yönetimiyle alakalı konuyu islami açıdan yorumlamaya çalışan malları da görmek gariptir.

Türkçülüğe karşı olmak Türklüğe karşı olmaktır...

bunun aksini iddia etmek Türklüğün, kendi ülkesinde yaşamasını istemiyorum ama Türklerin yaşamasını istiyorum demektir.

Türkler kendi ülkelerinde yaşayamayacaklarsa Türk mü olurlar bre dangalak?
en azından bu açıklama özelinde taşaklı başbakandır.. millet olarak yıllarca beynimize kazınan, toplumun büyük kesimince kabul gören ilkel bir görüşe ve dolayısı ile bu görüşü savunanlara açıkça gider yapmıştır başbakan. ciddi taşak lazım. yanına aynı şekilde kürtçülüğü de koyması unutulmamalıdır. tebrik ederim..