bugün

çok büyük bir saçmalıktır zira güzelim asil türkçemiz varken bir insan neden gidip yabancı şarkı dinler anlamış değilim.

geçenlerde sokakta anormal bir şekilde yürüyen iki gence rastladım. telefonlarından hızlı hızlı bir ritimle müzik süzülüyor ama ne dediği bile anlaşılmıyor yani. hemen yanlarına gittim:

-asil türk gençliği neden böyle garip şekilde yürüyüp garip müzikler dinliyorsunuz?
+bu zenci yürüyüşü abi! rapçiyiz biz!

rap, zenci! aman allahım! rap'in açılımını biliyordum ve zencinin açılımını allahtan bilmiyordum düşünsenize zenci geçiyor karşınıza açıyor sallıyor! allah korusun! bir de yakışıklıyım arkayı kaptırabilirdim.

neyse rap'in açılımı rytmic american poem di! ingilizce bilmeyenler için:ritmik amerikan şiiri.

o an kendime zor hakim oldum, ergenliklerine verdim tokatlamadım türk filmlerindeki gibi.

-bakın çocuklar; siz türksünüz ve türk gibi davranmalısınız. bu rap zırvalığı tamamen amerikan kültürünü yaymak içindir. Sizin gibi genç beyinler hele şu yaşlarda anlayamıyor çünkü kan başka yerinize pompalanıyor biliyorum fakat lütfen elinizi çükünüzden çekip biraz vicdanınıza koyun.

iki çocukta boynunu öne eğdi ve ''allah razı olsun abi bize doğru yolu gösterdin.'' dediler. cep telefonlarını alıp tüm müziklerini sildim. çocuklara ise biraz daha nasihat ettim:

-asil bir türk genci türkçe şarkılar dinlemeli. bizim kültürümüzde türkü vardır. o güzel anadolunun bağrından kopma türkülerimiz bize en çok yakışandır.

çocuklar zenci yürüyüşünü bırakıp türk yürüyüşü moduna geçmişlerdi. bende bir işi daha türklüğümle çözmenin verdiği hazla arkamı döndüğümde tabiki bir sürü kız ile karşılaştım. allahtan ara sokaklara girip atlatmayı başardım.

selametle!
insan kulağına ne hoşgeliyorsa onu dinleyebilir.müzik milliyetçiliği yapmanın hiçbir anlamı yoktur çünkü müzik zevk işidir insan kendisine ne hoş geliyorsa onu dinleyebilir.
Şimdiki Türkçe şarkıların yozlaşmasından dolayı ruhumuzu yabancı müziklerle beslememiştir.
serdar ortaç'tan ve abuk subuk şarkılardan sıkılan insan eylemidir.
türkçe şarkı söyleyenlerden biri demet akalın olunca, kulağa hoş gelen eylem
müziğin dili olmaz, müzik evrenseldir , insanın duygularını en çok okşayan şarkı neyse insan onu istediği gibi dinleyebilir.
dünyanın en akıl karı eylemidir.
yabancı dili geliştirmek için yapılabilecek eğlenceli şeylerden biri.
tercih meselesidir .
kulak pasını silmek için yapılabilecek eylem.
kristal kola dururken coca cola içer bu mendeburlar. ** *
belki de gerçek notaları ve gerçek entrümanları duymak istiyoruzdur, aynı nota üstüne yazılmış binlerce şarkı dinlemek yerine.

belki de türkiyede old school thrash gelişmemiştir adam gibi heavy metal gruplarımız yoktur pentagramdan başka.

ne bileyim canım var işte sebepler.
//sound farkı ve havaya sokması
//soktugu yerden'de kolayca cıkarması..
sanatın bağımsız, amacı dışında şeylerle ilişkilendirilmesinin yanlış olduğunu düşünürsek son derece normal olan eylemdir.
demet akalın dinlemektense green day dinlemeyi yeğleyen kişinin yaptığı eylemdir.
ruh haline bağlı eylemdir.
tepki gösterilmemesi gereken eylemdir zira müzik evrenseldir.
(bkz: türkçeyi ingilizceden üstün görmek)

(bkz: hahaha)
değil mi ya bizim şarkıcılarımız dururken.
(bkz: demet akalın serdar ortaç ismail yk vb)*
hak yolu varken b.k yoluna girmek gibi bişeydir ama neticede farklı bir haz verir. tercih meselesidir..
kulağa hoş gelen bütün şarkılar dinlenebilir olduğundan gayet normaldir.
(bkz: birinin içine hbbia kaçmış)
dehşet verici: "o an kendime zor hakim oldum, ergenliklerine verdim tokatlamadım türk filmlerindeki gibi."
kaliteli şarkı dinlemek isteyenlerin başvurabileceği eylem.
rus güzeli tercih eden yabancı şarkıyıda tercih edebilir. arasında hiç bir fark yoktur. kişiseldir.
türkçe şarkıların çoğunluğu garip kafiyeler ve dım tıslardan oluştuğu için (bkz: serdar ortaç şarkıları) yabancı şarkıları dinlemeyi yeğlerim.
(bkz: müziğin dili yoktur)