bugün

her an karşılaşabileceğiniz insan tipidir. Türk tür fakat Türkçe hiçbir müziğin dinlenmeyeceğini savunur. dinleyenleri ezer. böyle yapınca daha havalı olduğunu düşünür. bunun yanı sıra gizlice Türkçe müzikte dinler.
(bkz: müzük)
minibüslerde kulaklarında kulaklık tıs tıs müzik dinleyen tiplerdir.

(ev arkadaşımdan biliyorum).
müzik yazamayan yazar.
türk şarkıcıların kalitesiz olduğunu düşünür. oysa ki her milletin şarkıcılarından kaliteli ve kalitesiz olanları vardır. yabancıların daha kaliteli olduğunu düşünür oysa bilmez ki kaliteli yabancıları dinlemektedir.
renkler ve zevkler tartışılmaza dahil olmayan insandır, kısaca asimile olmuştur diyebiliriz.

edit: ajdar varmışmış, ulan danalar ingilterede, amerikada ajdar ve türevleri yok mu sanıyorsunuz? sen türkçe müzik adına ajdar dinliyorsan zaten problem sende.
ajdar gibi birinin sanatçı olduğu ülke de, anormal karşılanmayan türktür.
saçma insan' türkçe müzik dinlemek demek sanatı daha iyi hissedebilmek demektir, serdar ortaç dinlerse dinlemesin zaten de bir sezen Aksu' gerçeğimiz var hepsini sıralasam zaten neler neler, yanlış sapak abicim o sen bi 45'lik tak kapat bir gözlerini.
rihanna dinleyenler ve rihanna'yı küçümseyip rolling stones falan dinleyenler olmak üzere ikiye ayrılırlar. bunların ortak özellikleri cnbc-e dizileri ve aralarında british english vs american english tartışmaları yapmalarıdır.
türkçe müzik diye kimse bana hande yener, demet akalın, serdar ortaç, murat boz... dinletemez diyen türktür. halbuki hey joe, when a blind man cries gibi şarkıların sahibi deep purple; hey you, high hopes gibi şarkıların sahibi pink floyd; lady d'arbanville, wild world gibi şarkıların yaratıcısı cat stevens varken yukarıda saydıklarımı dinlemeye gerek yoktur.

ayrıca yaşar kurt, flört, kurban, erkan oğur gibi kaliteli müzik yapan insanlar oldukça türkçe müzik dinleyen türktür aynı zamanda.
Kısmen haklıdır. Ancak ben bu işin haksız boyutunu ele alacağım. Eğer ileri düzeyde ingilizce bilgisine sahip değilseniz dinlediğiniz şarkıyı anlayamazsınız. Sonuç olarak o şarkının sözleriyle birlikte değişik bir havaya da giremezsiniz.

Elbette Türkçe müziğin kalitesi de değişebilir. Örneğin günümüz pop müziği çok vahim bir durumda. * Pop müziği dinlememe sebebi çok haklıdır. Ancak maalesef bu durumu bütün Türkçe Müzikle karıştıranlar var...