bugün

Kesinlikle saçmalık olarak adlandırıyorum başka bir açıklaması yok. Sen türksün arapça isim de neymiş? Neden araplaştırıyorsunuz kendinizi ? Kağan,Çağan gibi asil isimler varken burhan yada cemal gibi isimleri koymak niye? Hepsini geçiyorum Arapların türklere yaptığı katliamları düşündükçe bir türlü aklım almıyor. Bu nesil nereye gidiyor arkadaşlar. Açık bir şekilde beyan ediyorum araplardan ve araplaştırılmış insanlardan nefret ediyorum.
farkında mısın bilmiyorum ama sözlüğün yüzde yetmişinin annesini babasını azarlıyorsun şu an...
(bkz: mustafa kemal)
insanların verildiği isme göre kişiliklerinin şekillendiğine dair bilimsel birkaç yazı okumuştum. islam coğrafyasında da çocuklara islam büyüklerinin isimleri koyulur ki bu kişilere çeksin huyu diye. Bir nevi duadır bu. Sen çocuğunun adını Ali koyarsan huyu Hz. ALi'ye benzesin diye koyarsın. Bunun araplığı türklüğü yok. islamın en büyük kişileri de asrı saadette yaşadığı için ve bunlar da arap olduğu için isimler hep arapçadır. Ayrıca güzel mana içeren isimler de konur ki o manayı kazansın diye. Olay bu.
Arkadaşı alalım buradan...
iş ola beri gele
hele son zamanlarda
öyle bir özenti var ki
az bişey arapça bilen hangi organıyla güleceğini bilemiyor
la olm bari isimleri kurandan seçin
o koyduğunuz isimler aynı anda
dişi gebe deve
kafamdan aşağı yağdır vs vs
gibi anlamlara geliyor

neyse ben bir ateist olarak
oğluma Charles
kızıma da Darwin
isimleri vereceğim
daha manidar.
mesela benim olsa adi direk kubilay.

kuturdettin veya hopurdettin olacak degil herhalde.